ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - בקרוב אני מתחתנת וברצוני לקבל הדרכה כיצד להתנהג בחיי הנישואין
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
בקרוב אני מתחתנת וברצוני לקבל הדרכה כיצד להתנהג בחיי הנישואין

שאלה:

מאת ברכה:
לכבוד הצדיק. ברוך ה' זכיתי ואני בקרוב מתחתנת. רציתי לבקש מהצדיק שידריך אותי איך להתנהג בחיי הנישואין עם הבעל וכו'. כי יש כל כך הרבה דעות ומאמרים על שלום בית ואני רוצה להתכונן מעכשיו איך להתנהג, כדי למנוע בעיות מחוסר ידיעה. אם הצדיק יוכל להדריך אותי זה מאד יעזור לי. תודה רבה ושה' ישלם לכם שכרכם על כל פעולתכם למען כלל ישראל וישלח לכם רפואה שלמה ורק נחת אמן!

השאלה הופנתה דרך מערכת 'ברסלב סיטי' ללשכת כ"ק מוהרא"ש שליט"א, הצדיק מיבנאל, אשר השיב במכתב נפלא.

תשובה:

בעזה"י יום א' לסדר נח כ"ח תשרי ה'תשע"ג

שלום רב אל ברכה תחי' 

לנכון קבלתי את מכתבך.

מזל טוב לקראת הנישואין, יעזור הקדוש ברוך הוא שתזכי לבנות בית נאמן בישראל.

העיקר שזוג טרי צריכים לדעת שעליהם לעבוד הרבה על נקודת השמחה, שהבעל והאשה תמיד יהיו בשמחה, ואני מוכרח להגיד לכם שזה הדבר הכי קשה, כי טבע של אדם שנמשך תמיד אחר העצלות והמרירות והדכאון וכו', ובפרט שהחתן והכלה באים משני עולמות לגמרי וכו' וכו', ומשתי עדות אחרות וכו', מנהגים אחרים וכו', טבעיים אחרים וכו', זה מה שמונע את השמחה מהבעל והאשה.

ולכן אשרי הזוג שמיישבים את דעתם כי חבל על המריבות והוויכוחים והאי הבנות וכו' וכו', כי ימינו כצל עובר, הנה אנחנו כאן והנה אנחנו יוצאים מכאן, ואמר רביז"ל (ליקוטי מוהר"ן חלק ב' סימן ס"א) שהשבעים שנה פורחים כמו רבע שעה, וכן אמר (ליקוטי מוהר"ן חלק ב' סימן ק"ח) אדם בשביל תענוג קטן של רבע שעה הוא יכול לאבד את כל העולם הזה עולם העולם הבא.

ולכן אשרי הזוג שמתחילים את חיי נישואיהם עם שמחה והבנה הדדית, ולכבד ולייקר אחד את השני, דייקא על ידי זה יצליחו בחיי נישואיהם.

וכן כל זוג שזכו להתחתן צריכים להיות מאד מאד שמחים ועליזים, כי רביז"ל אמר (ליקוטי מוהר"ן חלק א' סימן רס"ה) שקודם שהנשמות יורדות כאן בזה העולם, למעלה הם נשמה אחת, וכשיורדים לזה העולם מתפצלים, הזכר יורד דרך זוג הורים אחד, והנקבה יורדת דרך זוג הורים אחרים, ועד שמוצאים אחד את השני לוקח זמן כי יש המון עיכובים, כמאמרם ז"ל (סנהדרין כב.) קשה זיווגו של אדם כקריעת ים סוף, והרגע שמוצאים אחד את השני, הם מתאחדים יחד וזו השמחה הכי גדולה.

ולכן המפתח של חיי נישואים מאושרים לקבל על עצמם תמיד להיות בשמחה, ואף פעם לא לעשות ביקורת אחד על השני, ולדון אחד את השני לכף זכות, ועל ידי זה יזכו לבנות בית נאמן בישראל.

הקדוש ברוך הוא השומע תפילות ישראל ישמע בתפילתי שאני מבקש ומתפלל בעדך שיהיה לך הצלחה מרובה ובכל אשר תפני תשכילי ותצליחי.

המאחל לך ברכה והצלחה מן השמים
 

גם אתם רוצים לכתוב לצדיק שאלות בהשקפה ובהנהגה? עכשיו ההזדמנות הנדירה אפשרית!

מערכת 'ברסלב סיטי' תעבור על השאלות ותעביר ללשכתו של הצדיק. יש לציין שרק שאלות ב"השקפה והנהגה" יועברו. בקשות לברכה וכדו' ניתן לשלוח דרך טופס 'ברכה מהצדיק'.

לשו"ת המלא: שו"ת ברסלב - שאלות ותשובות בחסידות ברסלב

0 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup