ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - האם זה נכון שמי שלא אמר תיקון הכללי בערב ראש השנה בציון הפסיד את עניין ראש השנה?
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
האם זה נכון שמי שלא אמר תיקון הכללי בערב ראש השנה בציון הפסיד את עניין ראש השנה?

שאלה:

מאת אליהו:
שלום למוהרא"ש. שמי אליהו ורציתי לשאול: מי שהיה והתפלל בציון רבנו ז"ל בראש השנה, אך לא אמר בערב ראש השנה בציון את התיקון הכללי. האם הוא הפסיד את העניין של ראש השנה אצל רבנו ז"ל הקדוש? תודה.

השאלה הופנתה דרך מערכת 'ברסלב סיטי' ללשכת כ"ק מוהרא"ש שליט"א, הצדיק מיבנאל, אשר השיב במכתב נפלא.

תשובה:

בעזה"י יום ב' לסדר נח כ"ט תשרי ה'תשע"ג

שלום וברכה אל אליהו נ"י

לנכון קבלתי את מכתבך.

אתה צריך מאד מאד להיות שמח שזכית להיות אצל רביז"ל בראש השנה, ולא לבלבל את עצמך בבלבולי חינם, כי כך אמר רביז"ל (חיי מוהר"ן סימן ת"ג) הראש השנה שלי עולה על הכל, והיה פלא אצלי מאחר שהמקורבים שלי מאמינים לי ולמה לא יזהרו כל האנשים המקורבים אלי שיהיו כולם על ראש השנה איש לא יעדר, כי כל ענין שלי הוא רק ראש השנה, והזהיר לעשות כרוז שכל מי שסר אל משמעתו ומקורב אליו יהיה על ראש השנה אצלו לא יחסר איש ומי שזוכה להיות על ראש השנה ראוי לו לשמוח מאד מאד, כמו שכתוב (נחמיה ח') "אכלו מעדנים ושתו ממתקים כי חדות הוי"ה הוא מעוזכם" וזה נאמר על ראש השנה.

ולכן מאחר שזכית להיות בראש השנה אצל רביז"ל, עליך לרקוד כל יום ויום כל השנה, כי היום יש כמה מבוהלים ומבולבלים בין אנשי שלומינו שלא מתביישים לומר אחרת מדברי רביז"ל, ומדברים שטויות שלא צריכים להיות באומן בראש השנה וכו' וכו', והם עוד נקראים מנהיגים, שבפירוש אמר רביז"ל (ליקוטי מוהר"ן חלק א' סימן ס"א) שיש מפורסמים ומנהיגים שאינם יכולים להנהיג את עצמם, ואיך ינהיגו את אחרים? ולכן צריכים מאד מאד לשמור מאנשים כאלו וכו', ולכן תרקוד מרוב שמחה שזכית להיות אצל רביז"ל על ראש השנה, ובזה אתה יכול להחיות את עצמך כל השנה.

אני מאד מאד מתחנן אליך שאל תהיה בטלן, תלמד בכל יום את הדף היומי אפילו בגירסא, כי כך אמרו חכמינו הקדושים (עבודה זרה יט.) לעולם ליגריס איניש ואף על גב דמשכח ואף על גב דלא ידע מאי קאמר, כי דף גמרא ישמור אותך מכל רע, וימשיך עליך ברכה והצלחה בכל מעשה ידיך, הדף היומי של היום הוא שבת י"ב, אתה לא יכול לתאר ולשער מה זה ללמוד בכל יום דף גמרא, זה ישמור אותך מכל מרעין בישין, וימשיך עליך שמירה על ידי ארבע מלאכי השמירה, ג'בריאל מ'יכאל ר'פאל א'וריאל, שהם ראשי תיבות ג'מ'ר'א', הלוואי שהיית מציית אותי, לא היית מתחרט, כי דף גמרא ביום זה חיות להנפש.

הקדוש ברוך הוא השומע תפילות ישראל ישמע בתפילתי שאני מבקש ומתפלל בעדך שיהיה לך הצלחה מרובה ובכל אשר תפנה תשכיל ותצליח.

המאחל לך ברכה והצלחה מן השמים
 

גם אתם רוצים לכתוב לצדיק שאלות בהשקפה ובהנהגה? עכשיו ההזדמנות הנדירה אפשרית!

מערכת 'ברסלב סיטי' תעבור על השאלות ותעביר ללשכתו של הצדיק. יש לציין שרק שאלות ב"השקפה והנהגה" יועברו. בקשות לברכה וכדו' ניתן לשלוח דרך טופס 'ברכה מהצדיק'.

לשו"ת המלא: שו"ת ברסלב - שאלות ותשובות בחסידות ברסלב

0 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup