ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - האם זה נכון שהצדיק הבטיח שכאשר יבנה בית הכנסת החדש ביבנאל ירד בית המקדש מן השמים?
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
האם זה נכון שהצדיק הבטיח שכאשר יבנה בית הכנסת החדש ביבנאל ירד בית המקדש מן השמים?

שאלה:

מאת עופר:
לכבוד צדיק דורנו כ״ק מוהרא״ש נרו יאיר. הרבה אנשים שואלים האם זה נכון שהצדיק הבטיח שכאשר יבנה בית הכנסת החדש ביבנאל ירד בית המקדש מן השמים? או שבניית בית הכנסת רק מקרבת את הגאולה, אך יש עיכובים ואין שום הבטחה כזאת?

השאלה הופנתה דרך מערכת 'ברסלב סיטי' ללשכת כ"ק מוהרא"ש שליט"א, הצדיק מיבנאל, אשר השיב במכתב נפלא.

תשובה:

בעזה"י יום ג' לסדר לך ז' מר חשוון ה'תשע"ג

שלום רב אל עופר נרו יאיר ויזרח

לנכון קיבלתי את מכתבך.

אנשים שואלים אותי איך יכולים להבין בשכל אנושי שפתאום ירד בית המקדש מן השמים על הר הבית בשעה שיש מליארד וחצי ישמעאלים בעולם ובוודאי ימחו ולא יניחו וכו' וכן איך מתיישב על הדעת דבר כזה שזה נגד ההגיון?

על זה אני אומר שכדאי לבוא ביבנאל ולראות את הבית המדרש הגדול והמפואר שנבנה ממש בנס נפלא בשעה שעומד רשע ארור טמא ומונע את זה למעלה מעשרים שנה, והתפאר שזה אף פעם לא יבנה וכבר הספיק להפיל במשך השנים פעמיים תוכניות וכו'.

וכן אין לנו אף עשיר שיעזור לנו, והנה הבית המדרש עומד על תילו ביופי כזה שאף אחד לא יכול להסביר איך? ומה? ומי? מציאות הבית המדרש המפואר עומד על תילו בלי נדיבים על אף גודל המניעות והעיכובים שעומד מי שעומד וכו' ומונע ומעכב אותנו זה כבר למעלה מעשרים שנה על כל שעל ופסיעה שאנחנו רק רוצים לעשות וכו' וכל דבר שבקדושה בא לנו במסירות נפש הכי גדולה שאי אפשר לתאר ולשער כלל.

עם כל זאת תהילה לאל בנינו קהילה יפה המונה כבר למעלה מארבע מאות משפחות ותלמוד תורה לבנים, בית ספר לבנות, וישיבות וכוללים לתפארת.

זה מה שאמרתי, אבל לא שזה תלוי בזה, אלא כמו שזה היה למעלה משכל אנושי כן בנין בית המקדש יהיה למעלה משכל אנושי.

המאחל לך ברכה והצלחה מן השמים
 

גם אתם רוצים לכתוב לצדיק שאלות בהשקפה ובהנהגה? עכשיו ההזדמנות הנדירה אפשרית!

מערכת 'ברסלב סיטי' תעבור על השאלות ותעביר ללשכתו של הצדיק. יש לציין שרק שאלות ב"השקפה והנהגה" יועברו. בקשות לברכה וכדו' ניתן לשלוח דרך טופס 'ברכה מהצדיק'.

לשו"ת המלא: שו"ת ברסלב - שאלות ותשובות בחסידות ברסלב

0 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup