ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - בית הספר שלי מצויין מבחינת רמת הלימודים, אך ברוחניות אני בסכנת הדרדרות
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
בית הספר שלי מצויין מבחינת רמת הלימודים, אך ברוחניות אני בסכנת הדרדרות

שאלה:

מאת נועם:
למוהרא"ש הצדיק שלום. אני לומדת בבית ספר לבנות, ובתקופה האחרונה חלה ירידה רוחנית בבית הספר. בנות מסתובבות בחוסר צניעות והמנהלת שמה מוזיקה מזרחית בהפסקות. אני מרגישה מאוד רע עם זה, כי בתקופה האחרונה התחזקתי והתחלתי ללכת עם חצאיות ארוכות ושרוול ארוך. השאיפה שלי עכשיו זה לשים גרביים וזה קשה לי בבית הספר שבו אני נמצאת. מצד שני אני לומדת במגמת ביולוגיה-רפואה ברמת לימודים מאוד מאוד גבוהה עם המון יחידות בגרות ואני לא יודעת מה לעשות: האם לוותר על הבגרות ולעבור ל'בית יעקב' או להישאר בבית הספר ולנסות להתחזק בחברה כזאת? אשמח אם הצדיק יענה לי, כי זה דחוף. תודה רבה.


השאלה הופנתה דרך מערכת 'ברסלב סיטי' ללשכת כ"ק מוהרא"ש שליט"א, הצדיק מיבנאל, אשר השיב במכתב נפלא.

תשובה:

בעזה"י מוצש"ק לסדר לך י"א חשוון ה'תשע"ג

שלום רב אל נועם תחי'

לנכון קיבלתי את מכתבך.

הנה רביז"ל אמר (ספר המדות אות פחד חלק ב' סימן ג') מי שבורח מן הצרה פיקח, הרי את רוצה להתחזק ביתר שאת וביתר עוז בצניעות ויראת שמים וכו' אם כן מה לך להשאר במקום שקשה לך לקיים זאת? ולא עוד אלא את יכולה להתקלקל יותר ויותר וכו' ואמר רביז"ל (ספר המדות אות עבירה סימן א') יש עבירות שהמקום גורם, ולכן אם הבנות רחוקות לגמרי מיראת שמים בוודאי לבסוף הם יסחבו אותך גם כן וכו'.

לכן עצתי שתברחי משם מה שיותר מהר והקדוש ברוך הוא יצליח את דרכך ואם תהיי חזקה באמונה ובתפילה תזכי לבסוף להתחתן ולבנות בית נאמן בישראל ותהיי הכי מאושרת.

המאחל לך שבוע טוב
 

גם אתם רוצים לכתוב לצדיק שאלות בהשקפה ובהנהגה? עכשיו ההזדמנות הנדירה אפשרית!

מערכת 'ברסלב סיטי' תעבור על השאלות ותעביר ללשכתו של הצדיק. יש לציין שרק שאלות ב"השקפה והנהגה" יועברו. בקשות לברכה וכדו' ניתן לשלוח דרך טופס 'ברכה מהצדיק'.

לשו"ת המלא: שו"ת ברסלב - שאלות ותשובות בחסידות ברסלב

0 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup