ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - האם מותר להביע צער וחרטה בהתבודדות בשבת? ומה לגבי 'ליקוטי תפילות'?
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
האם מותר להביע צער וחרטה בהתבודדות בשבת? ומה לגבי 'ליקוטי תפילות'?

שאלה:

מאת גיא:
שלום לכ"ק מוהרא"ש שליט"א שלום וברכה, תודה רבה על הכל והרבה תפילות לרפואה שלמה.
האם מותר לומר בשבת ליקוטי תפילות על הסדר, שכן פעמים שיש בתפילות מילים של צער וחרטה? או שיותר טוב לומר בשבת רק את התפילות הנוגעות לשבת קודש? וכן האם מותר בהתבודדות בשבת לדבר על תשובה וחרטה וכו' שגם בזה יש צער או שיש להימנע מזה?

השאלה הופנתה דרך מערכת 'ברסלב סיטי' ללשכת כ"ק מוהרא"ש שליט"א, הצדיק מיבנאל, אשר השיב במכתב נפלא.

תשובה:

בעזה"י יום ד' לסדר חיי שרה כ"ב חשוון ה'תשע"ג

שלום וברכה אל גיא נ"י

לנכון קבלתי את מכתבך.

יכולים לומר בשבת "לקוטי תפלות", ואין מה לחשוש כלל, וכך נוהגים כל אנשי שלומינו, הן להתבודד בשבת, והן לבכות בשבת וכו', כי בפירוש מובא שכל מי שיש לו תאווה להתבודד ולבכות לפניו יתברך, וכן לחזור בתשובה שלימה מרוב אהבה וכו' וכו', ומתחרט על העבר וכו' וכו', מותר לו גם בשבת, כי הרי זה עונג שבת שזוכה להיות דבוק בחי החיים בו יתברך.

ולכן אין לך מה לחשוש, יעזור הקדוש ברוך הוא שתהיה רגיל לומר כל יום "לקוטי תפלות", אשר מוהרנ"ת ז"ל אמר הרבה נשמות כבר יושבות בגן עדן על ידי ה"לקוטי תפלות" שלו, כי התפלות האלו הם באים משער נ', ומדבקים את הנשמה באור אין סוף.

הקדוש ברוך הוא השומע תפילות ישראל ישמע בתפילתי שאני מבקש ומתפלל בעדך שיהיה לך הצלחה מרובה ובכל אשר תפנה תשכיל ותצליח.

המאחל לך ברכה והצלחה מן השמים
 

גם אתם רוצים לכתוב לצדיק שאלות בהשקפה ובהנהגה? עכשיו ההזדמנות הנדירה אפשרית!

מערכת 'ברסלב סיטי' תעבור על השאלות ותעביר ללשכתו של הצדיק. יש לציין שרק שאלות ב"השקפה והנהגה" יועברו. בקשות לברכה וכדו' ניתן לשלוח דרך טופס 'ברכה מהצדיק'.

לשו"ת המלא: שו"ת ברסלב - שאלות ותשובות בחסידות ברסלב

0 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup