ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - יש לי בעיות בשלום בית. מה יכול לשפר את הקשר ביני לבין בעלי?
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
יש לי בעיות בשלום בית. מה יכול לשפר את הקשר ביני לבין בעלי?

שאלה:

מאת שרה:
שלום לרב. אני שומרת מצוות ומתגוררת בחוץ לארץ. יש לי בעיות בשלום בית ורציתי מאוד שהרב יכתוב לי כמה הנהגות טובות כדי לשפר את הקשר ביני ובין בעלי. תודה רבה.


השאלה הופנתה דרך מערכת 'ברסלב סיטי' ללשכת כ"ק מוהרא"ש שליט"א, הצדיק מיבנאל, אשר השיב במכתב נפלא.

תשובה:

בעזה"י יום ה' לסדר חיי שרה כ"ג חשוון ה'תשע"ג

שלום רב אל שרה תחי'

לנכון קבלתי את מכתבך.

החכם מכל אדם אמר (משלי י"ד א') "חכמות נשים בנתה ביתה ואיולת בידיה תהרסנו", היינו אשה יש לה כח עצום לבנות את הבית או להרוס את הבית, כי אשה נקראת עקרת הבית היינו שהיא עיקר הבית, ולכן אשה חכמה יודעת איך לבנות את ביתה, ולהפך אשה טפשה יודעת איך להרוס את ביתה.

את צריכה לדעת כמו שאשה צריכה מאד תשומת לב וכו', אהבה וחום וכו', כך גם גבר צריך תשומת לב וכו', אהבה וחום וכו', ומי שיש לו אופי יותר חזק הוא לא מחכה שיתנו לו את זה אלא הוא נותן את זה מעצמו, ומי שיש לו אופי חלש, הוא מצפה שיתנו לו את זה, על פי רוב היא האשה שצריכה יותר את התשומת לב וכו', את האהבה והחום וכו', עם כל זאת יש גברים שהם צריכים את התשומת לב וכו', החום והאהבה וכו'.

ולכן אשה משכלת וחכמה היא יודעת איך לפנק את הבעל ולתת לו את התשומת לב, ואת הכבוד שלו וכו', ועל ידי זה השלום בית בשלימות בביתם, וזה המפתח והסוד של בית בריא ושלם ששורה שם אהבה אחווה וריעות והבנה הדדית.

את צריכה לדעת מה שאמרו חכמינו הקדושים (סוטה יז.) איש ואשה זכו שכינה ביניהן, ואמרו (ירושלמי ברכות פרק ט' הלכה ח') אי אפשר לאיש בלא אשה ואי אפשר לאשה בלא איש אי אפשר לשניהן בלא שכינה, ובמקום שהשכינה נמצאת שם הברכה מצויה, רק שיהיה ביניהם שלום ואהבה גדולה מאד, כי שלום אמרו חכמינו הקדושים (שבת י.) זה שמו של הקדוש ברוך הוא.

ולכן אם מכניסים את הקדוש ברוך הוא בתוך הבית, זה נקרא שלום בית, היינו שמו של הקדוש ברוך הוא בתוך הבית, ולכן תהיי ותרנית, וכן בעלך יהיה ותרן וביחד תגורו באהבה אחווה וריעות.

הקדוש ברוך הוא השומע תפילות ישראל ישמע בתפילתי שאני מבקש ומתפלל בעדך שיהיה לך הצלחה מרובה ובכל אשר תפני תשכילי ותצליחי.

המאחל לך ברכה והצלחה מן השמים
 

גם אתם רוצים לכתוב לצדיק שאלות בהשקפה ובהנהגה? עכשיו ההזדמנות הנדירה אפשרית!

מערכת 'ברסלב סיטי' תעבור על השאלות ותעביר ללשכתו של הצדיק. יש לציין שרק שאלות ב"השקפה והנהגה" יועברו. בקשות לברכה וכדו' ניתן לשלוח דרך טופס 'ברכה מהצדיק'.

לשו"ת המלא: שו"ת ברסלב - שאלות ותשובות בחסידות ברסלב

0 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup