ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - אנשים אומרים לי שאסור לי לתת צדקה לקופת 'קרן הצדיק' בגלל ש"עניי עירך קודמים"
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
אנשים אומרים לי שאסור לי לתת צדקה לקופת 'קרן הצדיק' בגלל ש"עניי עירך קודמים"

שאלה:

מאת שירה ליליאן:
תודה לכבוד הצדיק. הגעתי הביתה עכשיו משיעור תורה, ושמחתי לקרוא את המכתב של הצדיק ששולחים לי מדי יום.
יש לי בבית את קופת 'קרן הצדיק' ואני שמה צדקה ככל יכולתי עבור לומדי תורה ובית התמחוי ביבנאל. אנשים אמרו לי שזה לא טוב שאני נותנת את הצדקה שלי למוסדות שלכם, כי עדיף שאתן את הצדקה לעניים בעיר שבה אני גרה כי כתוב "עניי עירך קודמים". למרות שהם הפחידו אותי, לא הקשבתי להם ואני ממשיכה לתת צדקה לקופה. אבל רציתי לשמוע את דעתו של הצדיק, האם הם צודקים? אשמח מאוד לקבל תשובה. ה' ישמור אותך ויתן לך בריאות איתנה והלוואי שאזכה לבוא פעם ליבנאל לקבל את ברכת הצדיק. בתודה.

השאלה הופנתה דרך מערכת 'ברסלב סיטי' ללשכת כ"ק מוהרא"ש שליט"א, הצדיק מיבנאל, אשר השיב במכתב נפלא.

תשובה:

בעזה"י יום ב' לסדר ויצא ה' כסליו התשע"ג

שלום רב אל שירה ליליאן תחי' 

לנכון קבלתי את מכתבך.

קודם את צריכה להרגיל את עצמך שאף אחד לא יתערב לך בחיים וכו', ואף אחד שלא יגיד לך דעות מה כן ומה לא, זה כלל גדול בחיים.

בצדקה צריכים הרבה לבקש את הקדוש ברוך הוא, שיזכה שהכסף שלו ילך למקום הכי נכון, כי יכולים לרמות בני אדם מאד מאד, וגם העין מטעה מאד מאד, חושבים שמשפחה זו עניים וכו' וכו', אך צדקה שנותנים לאכול ולשתות לרעבים ולצמאים וכו', הצדקה הזו עולה כל הצדקות, כמאמרם ז"ל (בבא בתרא ט) אין בודקין למזונות, היינו בכל דבר יכולים לרמאות בני אדם וכו', אבל אם בא אחד והוא רעב וצמא, שמה הוא לא יכול לרמאות אותך, כי מי שבאמת רעב או צמא הוא יאכל וישתה, ומי שלא רעב וצמא הוא לא יאכל ולא ישתה.

ולכן אין צדקה יותר גדולה מלתת לאכול לרעבים וצמאים, ולכן תעשי כל מה שביכולתך לעזור לי שאוכל להמשיך עם הבית התבשיל – אהל אברהם, שיכולים לראות במו עיניים איפה הכסף הולך, ואיך אנשים מחיים את עצמם עם האוכל, וזה פתוח לכולם, כל מי שרק בא ואומר שהוא רעב, נותנים לו אוכל בשפע, ותהלה לאל אפילו אורחים שבאים אל ציון רבי מאיר בעל הנס, והם קופצים ליבנאל רעבים וצמאים, מקבלים אוכל בשפע.

הקדוש ברוך הוא השומע תפילות ישראל ישמע בתפילתי שאני מבקש ומתפלל בעדך שיהיה לך הצלחה מרובה ובכל אשר תפני תשכילי ותצליחי.

המאחל לך ברכה והצלחה מן השמים
 

גם אתם רוצים לכתוב לצדיק שאלות בהשקפה ובהנהגה? עכשיו ההזדמנות הנדירה אפשרית!

מערכת 'ברסלב סיטי' תעבור על השאלות ותעביר ללשכתו של הצדיק. יש לציין שרק שאלות ב"השקפה והנהגה" יועברו. בקשות לברכה וכדו' ניתן לשלוח דרך טופס 'ברכה מהצדיק'.

לשו"ת המלא: שו"ת ברסלב - שאלות ותשובות בחסידות ברסלב

0 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup