ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - אני טורחת ומתאמצת להכין אוכל לבעלי, אבל הוא מעדיף לאכול אצל אמא שלו
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
אני טורחת ומתאמצת להכין אוכל לבעלי, אבל הוא מעדיף לאכול אצל אמא שלו

שאלה:

מאת ליאת:
שלום לצדיק היקר. יש לי משהו שמאוד מפריע לי: אני מכינה אוכל לבעלי בכל יום, טורחת כדי לשמח אותו, אבל המון פעמים הוא מחליט ללכת לאמא שלו ולאכול שם. זה כואב לי מאוד מאוד, ואני מאוכזבת מזה שהוא לא מעריך אותי ואת מה שאני עושה בשבילו. למה הוא מזלזל בי?

השאלה הופנתה דרך מערכת 'ברסלב סיטי' ללשכת כ"ק מוהרא"ש שליט"א, הצדיק מיבנאל, אשר השיב במכתב נפלא.

תשובה:

בעזה"י יום ב' לסדר ויצא ה' כסליו התשע"ג

שלום רב אל ליאת תחי'

לנכון קבלתי את מכתבך.

תשתדלי מאד מאד לדון את בעלך לכף זכות, ואדרבה תראי לו אהבה חזקה מאד, ותתני לו חום וכו', ותראי לו תמיד סבר פנים יפות, היינו שיהיה לך חיוך על הפנים כשהוא בא הביתה אחר עבודה קשה כל היום, ואת צריכה לדעת כשזוג מתחתנים, בהתחלה זה מאד מאד קשה להם, לפעמים האשה עדיין חוזרת בכל פעם אל ההורים שלה, והם אצלה יותר מבעלה, וזה כואב מאד מאד לבעל, מדוע את לא נותנת לי את התשומת לב? מדוע את רצה תמיד יותר אל האמא מאשר אלי? וכן להיפך לפעמים הבעל חוזר בכל פעם אל ההורים שלו, והם אצלו יותר מאשתו, וזה כואב מאד מאד להאשה, מדוע אתה לא נותן לי את התשומת לב? מדוע אתה רץ תמיד יותר אל האמא מאשר אלי?

ולכן זוג שרוצים להצליח בנישואיהם, אסור לקנאות אחד בהשני למה עדיין רצים יותר אל ההורים וכו', כי כך טבע העולם שנמשכים במקום שנתנו להם חום ואהבה ביותר וכו', ולכן עד שהזוג מכירים את עצמם יותר ויותר, ונבנה ביניהם חום ואהבה והבנה הדדית, זה לוקח זמן, ואסור לקנאות אחד בהשני וכו', ולא לחיות בקטנוניות כאילו הוא אוהב את ההורים שלו יותר ממני וכו', או כאילו היא אוהבת את ההורים שלה יותר ממני וכו'.

אני מאד מקווה להקדוש ברוך הוא שתביני את כל זה, ותשתדלי מאד מאד לקיים את כל זה, כי (סוטה יז.) איש ואשה זכו שכינה ביניהן, ואמרו (ירושלמי ברכות פרק ט' הלכה ח') אי אפשר לאיש בלא אשה ואי אפשר לאשה בלא איש אי אפשר לשניהן בלא שכינה, ובמקום שהשכינה נמצא שם הברכה מצויה, רק שיהיה ביניהם שלום ואהבה גדולה מאד, כי שלום אמרו חכמינו הקדושים (שבת י.) זה שמו של הקדוש ברוך הוא, ולכן אם מכניסים את הקדוש ברוך הוא בתוך הבית, זה נקרא שלום בית, היינו שמו של הקדוש ברוך הוא בתוך הבית.

הקדוש ברוך הוא השומע תפילות ישראל ישמע בתפילתי שאני מבקש ומתפלל בעדך שיהיה לך הצלחה מרובה ובכל אשר תפני תשכילי ותצליחי.

המאחל לך ברכה והצלחה מן השמים
 

גם אתם רוצים לכתוב לצדיק שאלות בהשקפה ובהנהגה? עכשיו ההזדמנות הנדירה אפשרית!

מערכת 'ברסלב סיטי' תעבור על השאלות ותעביר ללשכתו של הצדיק. יש לציין שרק שאלות ב"השקפה והנהגה" יועברו. בקשות לברכה וכדו' ניתן לשלוח דרך טופס 'ברכה מהצדיק'.

לשו"ת המלא: שו"ת ברסלב - שאלות ותשובות בחסידות ברסלב

0 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup