ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - האם האר"י באמת טבל במקווה האר"י? והאם יש במקווה זה מעלה מיוחדת?
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
האם האר"י באמת טבל במקווה האר"י? והאם יש במקווה זה מעלה מיוחדת?

שאלה:

מאת אליהו:
שלום לצדיק הקדוש, אין יום שאנו לא מתפללים לרפואתכם.
רציתי לשאול על מקווה האר"י מאחר שאני רגיל לטבול שם. האם אכן האר"י טבל שם? אילו עוד צדיקים טבלו שם? והאם זה נכון שמי שטובל שם לא יצא מהעולם בלא תשובה?

השאלה הופנתה דרך מערכת 'ברסלב סיטי' ללשכת כ"ק מוהרא"ש שליט"א, הצדיק מיבנאל, אשר השיב במכתב נפלא.

תשובה:

בעזה"י יום ג' לסדר ויצא ו' כסליו התשע"ג

שלום וברכה אל אליהו נ"י  

לנכון קבלתי את מכתבך.

זה רק מאמר העולם שמי שטובל במקוה האריז"ל לא ימות בלא תשובה, אבל אין על אימרה זו מקור מוסמך.

וזה שהאריז"ל טבל שם זה בטוח, והולך בקבלה מדור דור, ויען שהוא טבל שם השאיר אחריו הארה גדולה, כמובא ב"בן איש חי" (שנה ראשונה פרשה בראשית סימן י') האר"י הקדוש היה משתהה הרבה זמן במקוה בהמעיין שם בצפת, והיה מייחד הרבה ייחודים בתפילותיו, ודרכו היה לברך על הטלית קטן בצאתו מהטבילה, מפני שהיה מתעכב בטבילה, ועושה בו כוונות הרבה, והיה לו היסח הדעת וכו'. הרי שלך לפניך שבמעיין הזה שבמקוה האריז"ל טבל, וכיוון המון כוונות, וייחוד יחודים, ובוודאי השאיר שם רשימו עד היום הזה, ולכן זה דבר גדול מאד לטבול בהמעיין שהוא נובע עד עכשיו מים חדשים, כי באותו מים טבל האריז"ל ובוודאי השאיר שם הארה נוראה מאד, ולכן זה דבר גדול לטבול שם.

הקדוש ברוך הוא זיכה אותי לטבול במקוה האריז"ל כמה פעמים ש"י טבילות בפעם אחת, כי אני רגיל במים קרים, כי כך הרגלתי את עצמי כי באם פעם אצטרך לטבול בנהר שלא יהיה קשה לי, אשרי מי שנזהר בטבילת מקוה.

רביז"ל אמר (ספר המדות אות יראה סימן ל"ז) ש"י טבילות מסוגלים ליראה, וכן הוא (שם אות פחד סימן י"ח) ש"י טבילות מבטלים הפחד.

הקדוש ברוך הוא יעזור לך שתהיה זהיר תמיד בטבילת מקוה, כי כך אמר רביז"ל (ליקוטי מוהר"ן חלק ב' סימן קכ"ג) שמקוה אינה מזקת כלל, והדאקטיר שיאמר לו, שמקוה מזקת, אינו דאקטיר כלל. אדרבה, טבילת מקוה טובה מאד לבריאות הגוף, כי יש נקבים קטנים הרבה בגופו של אדם והם נקבי הזיעה, שדרך שם יוצא הזיעה מן האדם, והם צריכין לפתוח, כי אם נסתמין נקבי הזיעה יוכל להיחלש וליפול לחולשה, חס ושלום, ועל ידי טבילה במים נפתחין נקבי הזיעה, וזה טוב מאד לבריאות הגוף. רק שלא יהיו המים קרים ביותר, כי אז מיא מטרשי להנקבים, אבל כשאין המים קרים מאד, אזי הטבילה בהם טובה מאד.

ואמר רביז"ל (ספר המדות אות המתקת דין סימן נ"ד) על ידי ישיבה במקוה תחת המים עד שלא יוכל להחזיק בעצמו הרוח והנשימה נמתק הדין.

הקדוש ברוך הוא השומע תפילות ישראל ישמע בתפילתי שאני מבקש ומתפלל בעדך שיהיה לך הצלחה מרובה ובכל אשר תפנה תשכיל ותצליח.

המאחל לך ברכה והצלחה מן השמים
 

גם אתם רוצים לכתוב לצדיק שאלות בהשקפה ובהנהגה? עכשיו ההזדמנות הנדירה אפשרית!

מערכת 'ברסלב סיטי' תעבור על השאלות ותעביר ללשכתו של הצדיק. יש לציין שרק שאלות ב"השקפה והנהגה" יועברו. בקשות לברכה וכדו' ניתן לשלוח דרך טופס 'ברכה מהצדיק'.

לשו"ת המלא: שו"ת ברסלב - שאלות ותשובות בחסידות ברסלב

0 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup