ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - מדוע יצאתם בצורה כל כך חריפה נגד אותו אחד שאמר שלא צריכים יותר להגיע לאומן בראש השנה?
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
מדוע יצאתם בצורה כל כך חריפה נגד אותו אחד שאמר שלא צריכים יותר להגיע לאומן בראש השנה?

שאלה:

מאת מאיר:
שלום לכבוד הצדיק. רציתי לדעת: מדוע יצאתם בצורה כל כך חריפה נגד אותו אחד שאמר לאחרונה שרבינו כבר לא נמצא באומן ושלא צריכים יותר להגיע לאומן בראש השנה?

השאלה הופנתה דרך מערכת 'ברסלב סיטי' ללשכת כ"ק מוהרא"ש שליט"א, הצדיק מיבנאל, אשר השיב במכתב נפלא.

תשובה:

בעזה"י יום ה' לסדר מקץ כ"ט כסליו (ה' דחנוכה) התשע"ג

שלום וברכה אל מאיר נ"י

לנכון קבלתי את מכתבך.

ישמעו אוזניך מה שפיך מדבר וכו', איך אדם יכול להיות בדימיון כזה? איך אדם יכול להגיד על יום שהוא לילה, ועל אור שהוא חושך, ועל טוב שהוא רע וכו' וכו'? הרי זה מראה שהוא סתם כסיל ופתי, שאינו יודע בין ימינו לשמאלו וכו', וכל ההשגות כביכול שלו זה דמיון אחד גדול וכו', וכבר אמר הנביא (ישעיה ה' כ') "הוי האומרים לרע טוב ולטוב רע שמים חושך לאור ואור לחושך שמים מר למתוק ומתוק למר", איך אדם יכול להמציא מדעתו דמיונות כאלו? הרי מאז שרביז"ל נטמן במקום שבחר בו בחיים חיותו, עוד שמונה וחצי שנים לפני ההסתלקות שלו, ואחר כך כשנסתלק נטמן במקום הזה, ומאז ועד עתה אנשי שלומינו חסידי ברסלב לא מפסיקים מלבקר את הציון הקדוש של רביז"ל באומן, ואפילו בשליטת הקומונסטים באו אנשי שלומינו מרוסיה בהצנע אל ציון רביז"ל.

וכשאני הגעתי בליל זכור ברית ערב ראש השנה בשנת תשל"ח במסירות נפש הכי גדולה באמצע הלילה, מצאתי שם כמה מאנשי שלומינו מרוסיה, שאמרו אז את התיקון הכללי, ונס בתוך נס שאחר שגמרו את אמירת התיקון הכללי, ברחו משם, כי תיכף ומיד באו המשטרה ועצרו אותי ועוד כמה מאנשי שלומינו שהיו איתי וכו' וכו', אזי רואים שאת ציון רביז"ל אף פעם לא עזבו אנשי שלומינו אפילו בצוק העיתים, ואחר כך כשנפתח כבר מסך הברזל בנפילת הקומונסטים, לא מפסיקים אנשי שלומינו מלהיות בקביעות אצל ציון רביז"ל, (הן אמת שהיה פעם כשכמה מטורפים חפרו ורצו להוציא את רביז"ל משם וכו', אבל תפסו אותם בזמן, ומאז אף אחד לא ראה ולא שמע דבר זה) ואיך יכול לבוא אברך ולהגיד שכבר לא צריכים לנסוע בראש השנה לאומן, כי רביז"ל כבר לא נמצא שם? הרי גם הוא בעצמו עוד היה בערב ראש השנה שם, ותיכף ומיד נסע חזרה, האם הוא לקח את רביז"ל עמו...? הרי אין ליצנות יותר גדולה מזו, ורואים איך שיכולים לעבוד על בני אדם בדימיונות שבאים ממחלת עצבים וכו' וכו'.

ולמה אני יצאתי כל כך חזק נגד זה? כי זה לי יותר מחמשים שנה שאני עוסק לגלות ולפרסם את דעת רביז"ל בעולם, כשהטיפש הזה עדיין לא נולד כבר הדפסתי את ספרי רביז"ל ומסרתי את נפשי להפיץ את זה במסירות נפש הכי גדולה, וכבר הקמתי במשך יותר מיובל שנים שלושה דורות חסידי ברסלב, וידוע איך שרביז"ל הזהיר מאד ואמר (חיי מוהר"ן סימן ת"ג) הראש השנה שלי עולה על הכל, והיה פלא אצלי מאחר שהמקורבים שלי מאמינים לי ולמה לא יזהרו כל האנשים המקורבים אלי שיהיו כולם על ראש השנה איש לא יעדר, כי כל ענין שלי הוא רק ראש השנה, והזהיר לעשות כרוז שכל מי שסר אל משמעתו ומקורב אליו יהיה על ראש השנה אצלו לא יחסר איש ומי שזוכה להיות על ראש השנה ראוי לו לשמוח מאד מאד, כמו שכתוב (נחמיה ח') "אכלו מעדנים ושתו ממתקים כי חדות הוי"ה הוא מעוזכם" וזה נאמר על ראש השנה, ואמר (חיי מוהר"ן סימן ת"ה) הראש השנה שלי הוא חידוש גדול, והשם יתברך יודע שאין הדבר הזה בירושה מאבותי, רק השם יתברך נתן לי זאת במתנה, שאני יודע מהו ראש השנה, לא מבעיא אתם כולכם, בוודאי תלויין בראש השנה שלי, אלא אפילו כל העולם כולו תלוי בראש השנה שלי.

ומוהרנ"ת ז"ל מרבה בהמון דרושים בליקוטי הלכות ממעלת הזוכה לבוא אל הצדיק הקדוש בראש השנה, והנה בא צוציק וכו', שהוא אגב נתקרב על ידי, והיה אצלי כמה שנים וכו', ועכשיו נתעלה בהשגות... ובדמיונות... שכבר רביז"ל לא נמצא שם, וכדי להוציא את הדימיון הזה, בוודאי אני יוצא בכל הכוחות נגד הדימיון הזה, אחר עבודה ויגיעה מפרכת של חמישים שנה שאנחנו מפיצים את ספרי רביז"ל יום יום, שבוע שבוע, חודש חודש, שנה שנה, זה למעלה מחמישים שנה, אזי ניתן שאברך צעיר בעל דימיון במחי יד יבטל את כל הענין של הקיבוץ הקדוש שלנו בראש השנה?

מה לעשות, הבחירה כל כך גדולה עד שרבי נחמן טולטשינער ז"ל בא פעם אל מוהרנ"ת ז"ל והוא מצא אותו בוכה, ונבהל מאד, ושאל מה זה ועל מה זה הבכיה? ענה ואמר מוהרנ"ת ז"ל בזה הלשון "לך תתאר לעצמך שימסרו כל כך הרבה כוחות להס"מ שיוכל להעלים ולהסתיר את אור רביז"ל מהעולם", עם כל זאת עלינו לזכור מה שאמר רביז"ל קודם הסתלקותו (חיי מוהר"ן סימן רכ"ט) גמרתי ואגמור.

הקדוש ברוך הוא יעזור שנזכה לגלות ולפרסם את אור רביז"ל בכל העולם כולו, ולהוסיף שכנים אל בית התפלה (עיין לקוטי מוהר"ן חלק ב' סימן ח') שעוד אנשים יצטרפו אל מעגל האנשים שמתבודדים בכל יום עימו יתברך, שעל ידי זה הם גורמים שעשועים גדולים למעלה בכל העולמות, ולתקן עולם במלכות שד"י.

המאחל לך חנוכה שמח
 

גם אתם רוצים לכתוב לצדיק שאלות בהשקפה ובהנהגה? עכשיו ההזדמנות הנדירה אפשרית!

מערכת 'ברסלב סיטי' תעבור על השאלות ותעביר ללשכתו של הצדיק. יש לציין שרק שאלות ב"השקפה והנהגה" יועברו. בקשות לברכה וכדו' ניתן לשלוח דרך טופס 'ברכה מהצדיק'.

לשו"ת המלא: שו"ת ברסלב - שאלות ותשובות בחסידות ברסלב

0 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup