ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - בעלי התגרש ממני בעצת "רב" אך אני עדיין אוהבת אותו. כיצד לעזור לעצמי?
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
בעלי התגרש ממני בעצת "רב" אך אני עדיין אוהבת אותו. כיצד לעזור לעצמי?

שאלה:

מאת בתיה:
לפני כשמונה חודשים התגרשתי בלית ברירה מבעלי שמאוד אהבתי ועודי אוהבת. בעלי היה מקושר לרב מסויים, ועשה כל אשר הלה הורה לו. אלו נישואין שניים לשנינו, ומשהכירני ושאל לעצת "הרב" הורה לו זה להינשא לי תוך שבוע כי אנו זיווג ואכן נישאנו. אנו בגילאי 44, ולשנינו ילדים גדולים מנישואין קודמים. את כל הון ביתי נתתי בזו האהבה, הפנימי, הנפשי, הרגשי, הכלכלי, הכל מכל כל, והוא בז לי. מדוע בז? כיוון ש"הרב" הורה לו לאחר שנתיים להתגרש ממני, על כי הוא "חייב בן זכר". בעלי הודיע לי טלפונית למקום עבודתי, כי אנו מתגרשים, "הוריד מסך", התעלם ממני, לא דיבר, ותוך שבועיים קיבלתי גט.
דמעותיי קרעו את השמים, אך ליבו נאטם אליי. עברתי תלאות רבות בחיי, והמהמורה האחרונה שברה את נפשי לאין שיעור. כעשרה חודשים חלפו, עודי מצפה שיתדפק על דלתי, יכרע ברך, יבקש סליחה ויציע נישואין. אלא שהדבר לא התרחש אף בכיפור האחרון. בבית הדין הרבני הוא התעלם ממני לחלוטין, ואף לא הישיר מבטו אלי. אנו מתגוררים באותו ישוב, ומהחשש לפגוש אותו אני מסוגרת בביתי, והמצב הנפשי והפיזי שלי החמיר לאין שיעור. אני יודעת כי זהו רצון השם יתברך וכי הכל לטובה, אך הכניעה קשה עליי. טרם השתחררתי ממנו ואני חולמת עליו מידי לילה. אני מבקשת מהרב כי ישיא לי עצתו כיצד לעזור לעצמי. תודה רבה.

השאלה הופנתה דרך מערכת 'ברסלב סיטי' ללשכת כ"ק מוהרא"ש שליט"א, הצדיק מיבנאל, אשר השיב במכתב נפלא.

תשובה:

בעזה"י יום ה' לסדר וארא כ"ח טבת התשע"ג

שלום רב אל בתיה תחי'

לנכון קבלתי את מכתבך.

הדבר הראשון שאני מוכרח להגיד לך שאת צריכה להתחיל להסתכל על עצמך, לרחם על עצמך, לדאוג על עצמך, ואל תבלבלי את עצמך משום בריה שבעולם, עברת טראומה מאד קשה בחיים וכו' וכו', למה את צריכה להתחבאות ולהסגר בבית פן ואולי תפגשי אותו וכו', אדרבה שהוא יתחבא והוא יסגר בבית, את צריכה לבנות את הבטחון עצמי שלך, ואם אדם מסוגל לעשות את זה בשביל איזה מטומטם שקורא את עצמו רב וכו', אזי הוא לא שווה אותך כלל.

ולכן עשי זאת, קודם כל לבנות את הבטחון העצמי שלך, ואת זה יכולים לעשות רק על ידי שמרגילים את עצמם לדבר אל הקדוש ברוך הוא בשפת האם, שזה נקרא התבודדות, ותדעי לך שכל דיבור שמדברים אל הקדוש ברוך הוא נשמע ונתקבל בכל העולמות, ואשרי אדם שמרגיל את עצמו בעבודה הקדושה הזו, תמיד להיות רגיל לדבר אל הקדוש ברוך הוא, ותהיי חזקה בזה, וזה יבנה לך את הבטחון עצמי, ואמר רביז"ל (ליקוטי מוהר"ן חלק א' סימן ס"ב) ובאמת אם היה יודע האדם ידיעה בלב שלם שמלא כל הארץ כבודו (ישעיה ו') והקדוש ברוך הוא עומד בשעת התפלה ושומע התפלה, בוודאי היה מתפלל בהתלהבות גדול, והיה מדקדק מאד לכוון את דבריו, ומחמת שאין לבן אדם אמונה, בשביל זה הוא מתרשל בעבודה הקדושה הזו.

ואמר רביז"ל (ליקוטי מוהר"ן חלק א' סימן ס"א) כמו שאדם צריך להאמין בהקדוש ברוך הוא, כך אדם צריך להאמין בעצמו שהוא גם כן חשוב בעיניו יתברך, ולכן תתחזקי ואל תכנסי בתוך עצמך בשביל רשעות ואכזריות שעשו לך.

הדבר השני צריכים מאד מאד לשמור מאלו הרע-בנים שעובדים על בני אדם, הלוואי שהיה מתגלה פרצופם האמיתי איך שהם סתם ש'קרנים ר'מאים צ'בועים ש'ר'ץ' השורץ על הארץ, מפורסמים של שקר, שאמר רביז"ל (ליקוטי מוהר"ן חלק א' סימן ס"א) יש שנקראים מנהיגים שלא יכולים להנהיג את עצמם, איך הם יכולים להנהיג את אחרים, והלוואי היו מתחילים לבדוק אצל רע-בנים כאלו אם בכלל יש להם סמיכה לרבנות? היום עובדים כל כך על בני אדם תמימים, ושוברים להם את הבתים על לא דבר, רק על בצע כסף, יש עיירות ששמה יש רע-בנים שלא יודעים מימינם ושמאלם, וכל הראש שלהם זה רק איך להשיג כסף וכו', ואיך להוציא מבני אדם כספים במירמה ובעורמה, ויש נוכלים כאלו שיש להם עמותות פיקטיביות ומוציאים מזקנים וזקנות חתימה שהדירה שלהם אחר מותם תעבור אליהם על שם העמותה וכו', ועוד כל מיני נוכלות של נוכלים כאלו שנקראים רע-בנים שעובדים על בני אדם, והורסים בתים שלימים.

ולכן אל תהי שבורה משום דבר, כי גדול אדונינו ורב להושיע, וכלל זה תקחי בידיך מה ששייך לך לא יוכלו לקחת, רק חזקי ואמצי מאד, והקדוש ברוך הוא יעזור לך.

המאחל לך ברכה והצלחה מן השמים
 

גם אתם רוצים לכתוב לצדיק שאלות בהשקפה ובהנהגה? עכשיו ההזדמנות הנדירה אפשרית!

מערכת 'ברסלב סיטי' תעבור על השאלות ותעביר ללשכתו של הצדיק. יש לציין שרק שאלות ב"השקפה והנהגה" יועברו. בקשות לברכה וכדו' ניתן לשלוח דרך טופס 'ברכה מהצדיק'.

לשו"ת המלא: שו"ת ברסלב - שאלות ותשובות בחסידות ברסלב

0 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup