ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - מאז שנכנסתי להריון העבודה נהייתה לי קשה מאוד, אך אני חוששת להפסיק לעבוד בגלל הקשיים בפרנסה
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
מאז שנכנסתי להריון העבודה נהייתה לי קשה מאוד, אך אני חוששת להפסיק לעבוד בגלל הקשיים בפרנסה

שאלה:

מאת אורטל:
לכבוד קדושת מוהרא"ש שלום וברכה. תודה רבה לצדיק שתמיד נותן עצות טובות מהשמיים שמחזקות אותנו, אנו מתפללים לרפואתכם.
שמי אורטל, אני נשואה עם 2 ילדים ברוך ה'. בעלי משלב בין לימוד התורה הקדושה ובין עבודה מרובה, אך למרות זאת מאוד קשה לנו בפרנסה ולכן התחלתי לעבוד בגן ילדים. העבודה נורא קשה לי, בפרט שעכשיו אני בהריון, וזה מקשה עליי את העבודה. אני לא מצליחה לתפקד בבית ואני חוששת שזה יזיק לי להריון, אך מצד שני אני חוששת לעזוב את העבודה בגלל הקשיים בפרנסה והמחויבות של התשלומים שיורדים בקביעות. אשמח לתשובה מפי הצדיק, תודה רבה ורפואה שלימה במהרה.

השאלה הופנתה דרך מערכת 'ברסלב סיטי' ללשכת כ"ק מוהרא"ש שליט"א, הצדיק מיבנאל, אשר השיב במכתב נפלא.

תשובה:

בעזה"י יום א' לסדר בא ב' שבט התשע"ג

שלום רב אל אורטל תחי'  

לנכון קבלתי את מכתבך.

אני בטוח שבעלך יבין אותך מאחר שקשה לך עכשיו לעבוד כי את בהריון, אז הוא יוותר על העבודה שלך.

העיקר מה שאתם צריכים שניכם להיות שמחים ועליזים, ולעזור אחד להשני, את צריכה לחזק את בעלך בכל מיני התחזקות, ותתאזרי במידת הסבלנות שאין מידה יותר יפה מזו, ואפילו שזה בא לך מאד מאד קשה, זכרי מה שאמר התנא הקדוש (אבות פרק ה') לפום צערא אגרא, ודעי לך כשאשה עוצרת עצמה לא לכעוס וכו', בזה אפילו שהיא נמצאת במדור הקליפות וכו', היא עולה עד עולם האצילות, שהיא בטלה לגמרי אל האין סוף ברוך הוא, כי הכל תלוי כפי מידת הסבלנות ולא להכנס בכעס, שבדרך כלל בא מגיאות וישות, אשה צריכה לבטל את עצמה כל כולה אליו יתברך, ושלא תהיה לה שום תרעומת על בעלה, כי האשה היא חלק מבעלה, כמו שכתוב (בראשית ב' כ"ג) "עצם מעצמי ובשר מבשרי לזאת יקרא אשה כי מאיש לקחה זאת", ולכן אשרי האשה שקנתה לעצמה את מידת הסבלנות לגבי בעלה וכו', ומוחלת לו על הכל, ומתחזקים לאהוב אחד את השני, שאז השכינה תשרה בתוך הבית, ובמקום שהשכינה שורה, שם הברכה מצויה.

ולכן אם את מרגישה שקשה לך עכשיו לעבוד כשאת בהריון, לא נורא שתפסיקי לעבוד, והקדוש ברוך הוא יעזור לבעלך שיתרחב בפרנסה, העיקר שתהיה ביניכם אהבה גדולה מאד, כי רק בזה תלויה הפרנסה של האדם.

הקדוש ברוך הוא השומע תפילות ישראל ישמע בתפילתי שאני מבקש ומתפלל בעדך שיהיה לך הצלחה מרובה ובכל אשר תפני תשכילי ותצליחי. 

המאחל לך ברכה והצלחה מן השמים
 

גם אתם רוצים לכתוב לצדיק שאלות בהשקפה ובהנהגה? עכשיו ההזדמנות הנדירה אפשרית!

מערכת 'ברסלב סיטי' תעבור על השאלות ותעביר ללשכתו של הצדיק. יש לציין שרק שאלות ב"השקפה והנהגה" יועברו. בקשות לברכה וכדו' ניתן לשלוח דרך טופס 'ברכה מהצדיק'.

לשו"ת המלא: שו"ת ברסלב - שאלות ותשובות בחסידות ברסלב

0 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup