ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - עד עכשיו התמדתי בלימוד הדף היומי, אך מאז שנכנסתי בעסק הרבים הפסקתי ללמוד
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
עד עכשיו התמדתי בלימוד הדף היומי, אך מאז שנכנסתי בעסק הרבים הפסקתי ללמוד

שאלה:

מאת צבי:
שלום וברכה לצדיק מיבנאל ה' ישמרהו ויחייהו לאורך ימים. נתעוררתי על ידכם ללמוד בכל יום את הדף היומי, והחזקתי מעמד עד לפני שבועיים. זכיתי לסיים את כל מסכת ברכות ואת רוב מסכת שבת, אבל מכיוון שלאחרונה נכנסתי בעסק הרבים, הפסקתי מלימודי. מה אני יכול לעשות כדי שאזכה לחזור ללימוד ולהמשיך תמיד בלי להיות מושפע משום דבר? אודה מאוד לצדיק שידריכני.

השאלה הופנתה דרך מערכת 'ברסלב סיטי' ללשכת כ"ק מוהרא"ש שליט"א, הצדיק מיבנאל, אשר השיב במכתב נפלא.

תשובה:

בעזה"י יום ג' לסדר בא ד' שבט ה'תשע"ג

שלום וברכה אל צבי נרו יאיר

לנכון קיבלתי את מכתבך.

רביז"ל אמר (לקוטי מוהר"ן חלק א' סימן רפ"ד) שמה שאמרו חכמינו הקדושים (שבת ל"א.) ששואלין את האדם קבעת עיתים לתורה? היינו ששואלים את האדם אם גנבת מהזמן שלך ללמוד תורה והוכיח את אחד שאמר לו שהוא כל כך עסוק במשא ומתן עד שאין לו פנאי ללמוד ועל זה אמר לו רביז"ל שצריכים לגנוב זמן כדי ללמוד תורה.

והנה אני נותן לכל אחד עצה עבור הדף היומי שזה ענין נפלא לחטוף בכל יום דף גמרא שזה שמירה לנפש, שתיכף ומיד אחר התפלה בעודו עם תפילין דרבינו תם שיאמר ויגרוס את הדף היומי שזה ענין גדול כמו שאמרו חכמינו הקדושים (עבודה זרה י"ט.) לעולם לגריס איניש אף על גב דמשכח ואף על גב דלא ידע מה קאמר, עד כדי כך חשוב ללמוד גמרא, ואחר כך בערב או כשיש לך פנאי תלמד עוד פעם את הדף גמרא עם רש"י וכו' אבל כך לא יחסר לך יום מבלי לימוד גמרא.

ואתה צריך לדעת כי כל זמן שאדם פותח את הגמרא הוא יהיה ירא שמים, כי לימוד גמרא אפילו בגירסא שומר את האדם, וכל זמן שאדם פותח את הגמרא נכון לבו יהיה בטוח שהוא ישאר ביהדות וכו' אבל הרגע שעובר יום אחד מבלי לימוד גמרא הוא מתקרר מיראת שמים וכו' עד שלבסוף הוא עוזב רחמנא ליצלן את הדת לגמרי, הוא מפסיק להתפלל במנין וכו' עד שמפסיק לגמרי מלהתפלל וכו' וכן מתקרר מקיום מצוות מעשיות.

ולכן איעצך שתכף ומיד בעוד התפילין עליך תגרוס את הדף וכך לא יחסר לך יום מבלי לימוד דף גמרא שזה שמירה לנפש וכל חיותה, ותרגיש סיפוק גדול לנפשך כי אפילו הגירסא הוא דבר גדול מאוד וממשיך על עצמו ארבעת מלאכי השמירה שהם ראשי תיבות ג'מ'ר'א' ג'בריאל מ'יכאל ר'פאל א'וריאל, אשרי שנזהר בזה.

המאחל לך ברכה והצלחה מן השמים
 

גם אתם רוצים לכתוב לצדיק שאלות בהשקפה ובהנהגה? עכשיו ההזדמנות הנדירה אפשרית!

מערכת 'ברסלב סיטי' תעבור על השאלות ותעביר ללשכתו של הצדיק. יש לציין שרק שאלות ב"השקפה והנהגה" יועברו. בקשות לברכה וכדו' ניתן לשלוח דרך טופס 'ברכה מהצדיק'.

לשו"ת המלא: שו"ת ברסלב - שאלות ותשובות בחסידות ברסלב

0 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup