ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - אני משועמם לא יודע מה לעשות עם עצמי. איך אני יכול להפיג את השעמום?
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
אני משועמם לא יודע מה לעשות עם עצמי. איך אני יכול להפיג את השעמום?

שאלה:

מאת חיים משה:
שלום לצדיק. הרבה פעמים השעמום תוקף אותי ואני לא יודע מה לעשות עם עצמי, אני מחפש תעסוקה אבל לא מוצא. איך אני יכול להפיג את השעמום?
אני רוצה לספר לצדיק עוד דבר שמפריע לי: בזמן האחרון הייתי זקוק לעזרה וביקשתי מכמה וכמה אנשים מהמשפחה המורחבת שיעזרו לי, כולם הקשיבו לי, אבל בתכל'ס אף אחד לא עזר לי ולכל אחד היה תירוץ אחר. איך אני צריך להתייחס אליהם אחרי שסירבו לעזור לי?


השאלה הופנתה דרך מערכת 'ברסלב סיטי' ללשכת כ"ק מוהרא"ש שליט"א, הצדיק מיבנאל, אשר השיב במכתב נפלא.

תשובה:

בעזה"י יום ג' לסדר בא ד' שבט ה'תשע"ג

שלום וברכה אל חיים משה נרו יאיר

לנכון קיבלתי את מכתבך.

מה אומר לך, אתה צריך להתחזק ושום דבר בעולם אסור שישבור אותך, אתה צריך לדעת אשר הוא יתברך מחייה ומהווה ומקיים את כל הבריאה כולה, ודבר גדול ודבר קטן לא נעשה מעצמו אלא בהשגחת המאציל העליון, ולכן מה ולמה אתה צריך לבלבל את עצמך מאחרים בכלל? מה שאתה צריך תבקש ישירות ממנו יתברך, כי הוא הנותן לך חיל, הוא הבעל בית של העולם, למה אתה צריך לרוץ ולהתרוצץ אחרי בני אדם שהם הבל ממש, כי אדם ובהמה תושיע השם, וכשבר ישראל מכניס את זה בתוך לבו אז אף פעם לא ישעמם לו, הוא לא צריך את אף אחד, יש לו רק את הקדוש ברוך הוא כמו שהרגיל אותנו רביז"ל שכל דבר שאנו צריכים זה צריך לבוא רק על ידי תפילה, כי גם בהמה מקבלת את מה שהיא צריכה אבל מעלת האדם על הבהמה שהוא מבקש ומתפלל לפניו יתברך מה שהוא צריך (עיין שיחות הר"ן סימן רל"ג).

ולכן אל תהיה בטלן הרגל עצמך רק לדבר עמו יתברך בעקשנות גדולה ואף שאתה מרגיש שאין מי שישמע אותך וכו' כל זה בא מהכפירות שנכנסו בך מחמת עוונותיך, כי כך אמר רביז"ל (ספר המדות אות אמונה סימן כ"ב) הפשע מכניס כפירה באדם, ולכן כל אחד בגלל עוונותיו נעשה משוגע ממש, כי (סוטה ג.) אין אדם עובר עבירה אלא אם כן נכנס בו רוח שטות, והרוח שטות הזה הוא שנדמה לאדם כאילו הכל תלוי בו, ואז משעמם לו.

ואמרו חכמינו הקדושים (כתובות נט.) הבטילה מביאה לידי שעמום לידי זימה, ולכן הרגל עצמך לדבר רק עמו יתברך וכל מה שאתה רוצה תבקש רק ממנו יתברך והוא יכניס בך דעת ושכל שתדע אם אתה צריך דבר זה או לא, וכן תרבה בלימוד תורה הקדושה על פי סדר דרך הלימוד של רביז"ל, אז אף פעם לא תהיה לבד.

חכמינו הקדושים אמרו (אבות פרק ו') אין מלווים לו לאדם לא כסף ולא זהב ולא אבנים טובות ומרגליות אלא תורה ומצוות ומעשים טובים בלבד, ואמרו (תנא דבי אליהו פרק ט"ו) לפי שכל המרבה שיחות ותפילות הם המלווים לו לאדם לבית עולמו, מי שרגיל לדבר עמו יתברך זה ילווה אותו כל ימי חייו עד הרגע האחרון.

אשרי מי שחי ככה ואז עולמו יראה בחייו.

המאחל לך ברכה והצלחה מן השמים
 

גם אתם רוצים לכתוב לצדיק שאלות בהשקפה ובהנהגה? עכשיו ההזדמנות הנדירה אפשרית!

מערכת 'ברסלב סיטי' תעבור על השאלות ותעביר ללשכתו של הצדיק. יש לציין שרק שאלות ב"השקפה והנהגה" יועברו. בקשות לברכה וכדו' ניתן לשלוח דרך טופס 'ברכה מהצדיק'.

לשו"ת המלא: שו"ת ברסלב - שאלות ותשובות בחסידות ברסלב

0 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup