ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - איך אני יכול להחזיר לצדיק טובה על כל מה שהוא עושה עבורי ברוחנית ובגשמיות?
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
איך אני יכול להחזיר לצדיק טובה על כל מה שהוא עושה עבורי ברוחנית ובגשמיות?

שאלה:

מאת משה:
לכבוד הצדיק הרב שיק מיבניאל. אני פשוט רוצה להגיד תודה על הזכות לעשות שתי שבתות אתכם ביבנאל. אני מרגיש שהרב נותן לנו כל כך הרבה, מתעניין ושואל בשלומי, ממש אין מילים לתאר את ההרגשה. כמה אתה נותן לנו, אין מילים, ספרים, מכתבים, דרשות, קבלת קהל, הכנסת אורחים ועוד ועוד. רק המחשבה כמה אתם עושים עבורי גורמת לי לבכות. ואני שואל: מה אני יכול לעשות עבורכם? איך אחד שפל, בעל אין סוף עברות כמוני יכול אי פעם להחזיר לכם? מה לעשות?

השאלה הופנתה דרך מערכת 'ברסלב סיטי' ללשכת כ"ק מוהרא"ש שליט"א, הצדיק מיבנאל, אשר השיב במכתב נפלא.

תשובה:

בעזה"י יום ה' לסדר יתרו כ' שבט התשע"ג

שלום וברכה אל משה נ"י

לנכון קבלתי את מכתבך.

מה שאתה יכול להחזיר לי וכו', שתהיה תמיד בשמחה ותשתדל מאד מאד שהבית שלך יהיה מלא שמחה ותשמור את עצמך מכעס וקפידות וכו' וכו', ותתחזק בכל מיני התחזקות, לא לחזור אל השטויות שעשית עד עכשיו וכו' ואם תוכל להדפיס אחד מהספרים שזיכני הקדוש ברוך הוא לחבר, והיה זה שכרי למען הכרת הטוב, אשר זו מדה מאד מאד יפה, כי להיפך אין עוד מדה מגונה כמו כפוי טובה, שאמר החכם מכל אדם (משלי י"ז) "משיב רעה תחת טובה לא ימוש רעה מתוך ביתו", כי אדם שמשלם רעה תחת טובה, בזה הוא מראה את גריעות נפשו, ואיך שהוא רקוב מבפנים וכו', ואף שהוא מראה פרצוף של תמים וכו', הוא מושחת מאד, והגאון הצדיק הסטייפלער זי"ע מאד מגנה באחד ממכתביו על מי שמשלם רעה תחת טובה, וקורא אותו בלשונות של גנאי וכו', ואומר שאין עוד דבר יותר גרוע מזה שאדם משלם רעה תחת טובה, ולכן מה שאתה יכול לעשות עבורי זה לקרב עוד יהודים אל הקדוש ברוך הוא.

הקדוש ברוך הוא השומע תפילות ישראל ישמע בתפילתי שאני מבקש ומתפלל בעדך שיהיה לך הצלחה מרובה ובכל אשר תפנה תשכיל ותצליח.

המאחל לך ברכה והצלחה מן השמים
 

גם אתם רוצים לכתוב לצדיק שאלות בהשקפה ובהנהגה? עכשיו ההזדמנות הנדירה אפשרית!

מערכת 'ברסלב סיטי' תעבור על השאלות ותעביר ללשכתו של הצדיק. יש לציין שרק שאלות ב"השקפה והנהגה" יועברו. בקשות לברכה וכדו' ניתן לשלוח דרך טופס 'ברכה מהצדיק'.

לשו"ת המלא: שו"ת ברסלב - שאלות ותשובות בחסידות ברסלב

0 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup