ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - כתוב שרבי נתן היה בקברי צדיקים בטבריה, אך לא מוזכר שהיה בקבר הרמב"ם. מדוע?
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
כתוב שרבי נתן היה בקברי צדיקים בטבריה, אך לא מוזכר שהיה בקבר הרמב"ם. מדוע?

שאלה:

מאת אליהו:
שלום למורינו הקדוש והנשגב. בימי מוהרנ"ת כתוב שר' נתן ז"ל היה בטבריה בציון של ר' יוחנן בן זכאי והתלמידים, אך לא מוזכר שהיה גם בציון של הרמב"ם. מדוע? האם זה קשור למורה נבוכים?

השאלה הופנתה דרך מערכת 'ברסלב סיטי' ללשכת כ"ק מוהרא"ש שליט"א, הצדיק מיבנאל, אשר השיב במכתב נפלא.

תשובה:

בעזה"י יום ד' לסדר משפטים כ"ו שבט התשע"ג

שלום וברכה אל אליהו נ"י

לנכון קבלתי את מכתבך.

מוהרנ"ת ז"ל כשהיה בגליל, היה בהמון קברי צדיקים שלא הזכיר ביומן הנסיעות שלו, ולכן אין ראיה שלא היה אצל קבר הרמב"ם ז"ל.

ידוע שרביז"ל מאד הפליג במעלת הרמב"ם, ואמר עם ספר היד הוא הצליח מאד, וכן אמר כשיבוא משיח יפסקו כמו הרמב"ם, רק על ספר "מורה נבוכים" הוא הזהיר אותנו לא לעיין בו, וזה לא רק רביז"ל, אלא המון צדיקים הזהירו על זה, כי הקושיות ששואל הם חזקות מאד, וזה כל אחד מבין, והתירוצים הם עמוקים מאד שאף אחד לא מבין, נמצא שנשארים בקושיות עליו יתברך, ולא כדאי להכניס בדעתו אפילו שמץ של הרהור נגד האמונה הקדושה, ולכן אל תבנה בניינים כאילו היתה פה כוונה שלא כתב שהיה אצל הציון שלו, אדרבה הרמב"ם קודש הקדשים, וחס מלהזכיר מלחלוק עליו, הכל הבל ודמיון גדול מאד, ומי יתן שכל אחד יקבע לעצמו שיעור ברמב"ם בכל יום, ויתחדשו לו הרבה חידושים.

הקדוש ברוך הוא השומע תפילות ישראל ישמע בתפילתי שאני מבקש ומתפלל בעדך שיהיה לך הצלחה מרובה ובכל אשר תפנה תשכיל ותצליח.

המאחל לך ברכה והצלחה מן השמים
 

גם אתם רוצים לכתוב לצדיק שאלות בהשקפה ובהנהגה? עכשיו ההזדמנות הנדירה אפשרית!

מערכת 'ברסלב סיטי' תעבור על השאלות ותעביר ללשכתו של הצדיק. יש לציין שרק שאלות ב"השקפה והנהגה" יועברו. בקשות לברכה וכדו' ניתן לשלוח דרך טופס 'ברכה מהצדיק'.

לשו"ת המלא: שו"ת ברסלב - שאלות ותשובות בחסידות ברסלב

0 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup