ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - לא לקחתי את בני לאומן לפני גיל שבע. האם יזכה להבטחת רבנו אם ייסע כעת?
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
לא לקחתי את בני לאומן לפני גיל שבע. האם יזכה להבטחת רבנו אם ייסע כעת?

שאלה:

מאת אילן:
שלום לכבוד קדושת האדמו"ר. הייתי בשבת ביבנאל ומאוד נהניתי להיות בקרבת הצדיק, והרגשתי אור מיוחד שקשה לתאר.
הבן שלי הגיע לגיל שבע בה' בניסן, עשיתי כל שביכולתי לקחת אותו לציון רבינו הקדוש על מנת שיקרא את התיקון הכללי אך לא הסתייע בידי מבחינה כלכלית. את הבן הקודם כן הצלחתי לקחת לציון רבינו הקדוש לפני גיל שבע. שאלתי היא: אם אקח אותו בעוד כמה חודשים, האם הוא יפסיד את הבטחת רבינו הקדוש בגלל שלא הגיע בזמן?

השאלה הופנתה דרך מערכת 'ברסלב סיטי' ללשכת כ"ק מוהרא"ש שליט"א, הצדיק מיבנאל, אשר השיב במכתב נפלא.

תשובה:

בעזה"י יום ד' לסדר ויקרא ב' ניסן התשע"ג

שלום וברכה אל אילן נ"י

לנכון קבלתי את מכתבך.

אתה צריך לדעת שהבטחה של רביז"ל שהבטיח ואמר (חיי מוהר"ן סימן תקיז) אני בטוח בהשם יתברך שכל תינוק שיבוא לפני קודם שיגיע לגיל שבע בוודאי יהיה נקי מן החטא עד חתונתו; זה במקומו מונח, ואם פספסת פספסת וכו', על כל פנים איך שהוא זה דבר גדול מאד להביא את הבן אל ציון רביז"ל, מתי שאתה רק יכול.

אסור להתבלבל משום דבר, ואם לא הצלחת להביא אותו לפני גיל שבע, אסור לך להשבר מזה, רק להחזיק מעמד ולהתפלל הרבה על הבן שיהיה שמור מכל חטא ועוון, כי תפלת אבות על בנים זה מאד מאד חשוב בשמים, וצריכים להיות עקשן גדול מאד מאד להתפלל בכל יום על הצלחת הילדים, ובפרט האשה בעת הדלקת הנרות צריכה הרבה לבקש על הצלחת ילדיה, וידוע שאמר החפץ חיים ז"ל לאחד שבא אליו כדי שיברך אותו שהילדים שלו יהיו צדיקים ותלמידי חכמים וכו', והוציא את התהלים של אמו שהיו הדפים מנופחים מרוב דמעות, והראה לו, ואמר לאדם שביקש ברכה, אתה רואה בזכות התהלים הזה זכיתי ללמוד תורה וכו' וכו', כאומר שהתפלות שהאמא מתפללת על הילדים, זה עושה רושם גדול בשמים.

הקדוש ברוך הוא השומע תפילות ישראל ישמע בתפילתי שאני מבקש ומתפלל בעדך שיהיה לך הצלחה מרובה ובכל אשר תפנה תשכיל ותצליח.

המאחל לך ברכה והצלחה מן השמים
 

גם אתם רוצים לכתוב לצדיק שאלות בהשקפה ובהנהגה? עכשיו ההזדמנות הנדירה אפשרית!

מערכת 'ברסלב סיטי' תעבור על השאלות ותעביר ללשכתו של הצדיק. יש לציין שרק שאלות ב"השקפה והנהגה" יועברו. בקשות לברכה וכדו' ניתן לשלוח דרך טופס 'ברכה מהצדיק'.

לשו"ת המלא: שו"ת ברסלב - שאלות ותשובות בחסידות ברסלב

0 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup