ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - באיזה צד של הציון מונח ראשו של רבינו הקדוש והנורא?
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
באיזה צד של הציון מונח ראשו של רבינו הקדוש והנורא?

שאלה:

מאת ישראל:
לכבוד מורי ורבי כבוד קדושת מוהרא"ש שליט"א. ראיתי בשם ספר מעבר יבק שכאשר מתפללים בקברי צדיקים בצד שמונח ראשו של הצדיק, התפילה יותר רצויה. האם אתם יודעים באיזה צד מונח ראשו של רבינו הקדוש והנורא בציונו באומן?

השאלה הופנתה דרך מערכת 'ברסלב סיטי' ללשכת כ"ק מוהרא"ש שליט"א, הצדיק מיבנאל, אשר השיב במכתב נפלא.

תשובה:

בעזה"י יום ו' עש"ק לסדר צו י"א ניסן התשע"ג

שלום וברכה אל ישראל נ"י

לנכון קבלתי את מכתבך.

ידוע אשר רביז"ל כשהיה בעיר טבריה אצל ציון סבו הקדוש רבי נחמן מהורדענקא זי"ע, עמד איפה שהמציבה נמצאת, ששם בדרך כלל הוא ראש של הצדיק, כי את המציבה תמיד עושים בראש של הצדיק, וכשמוהרנ"ת ז"ל היה בארץ ישראל, עמד גם כן שם, ואמר אני עומד עכשיו באותו מקום איפה שרביז"ל פסע ועמד.

את המציבה על ציון רביז"ל בנו בסך הכל לפני עשר או חמש עשרה שנים, וזה מונח על הרוחב של קברו, ואם עומדים בפנים בית הכנסת הקטן שבנו הראש הוא לצד ימין, ואם עומדים בחצר, היינו ברחבה מבחוץ, אזי הראש זה מצד שמאל, וזה ברור.

אשרי מי שזוכה להיות אצל ציון רביז"ל, שהבטיחנו בחייו אשר מי שיבוא אצלו אחר הסתלקותו היינו אל ציונו הקדוש בעיר אומין ויתן פרוטה לצדקה עבורו ויאמר את העשרה מזמורי תהלים הנקראים תיקון הכללי, אפילו אם עצמו וגבהו חטאיו ופשעיו יוציאו מהשאול תחתית, וזה סובב על כל מיני פגמי הברית רחמנא לישזבן.

הקדוש ברוך הוא השומע תפילות ישראל ישמע בתפילתי שאני מבקש ומתפלל בעדך שיהיה לך הצלחה מרובה ובכל אשר תפנה תשכיל ותצליח.

המאחל לך שבת שלום וחג כשר ושמח
 

גם אתם רוצים לכתוב לצדיק שאלות בהשקפה ובהנהגה? עכשיו ההזדמנות הנדירה אפשרית!

מערכת 'ברסלב סיטי' תעבור על השאלות ותעביר ללשכתו של הצדיק. יש לציין שרק שאלות ב"השקפה והנהגה" יועברו. בקשות לברכה וכדו' ניתן לשלוח דרך טופס 'ברכה מהצדיק'.

לשו"ת המלא: שו"ת ברסלב - שאלות ותשובות בחסידות ברסלב

1 תגובות

    • 1.
    • זו שאלה יפה שגם רציתי לשאול, תודה
      מאת: מייק
הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup