ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - האם עדיף להתפלל על אדם שנפצע ועתיד לסבול כל החיים שימות?
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
האם עדיף להתפלל על אדם שנפצע ועתיד לסבול כל החיים שימות?

שאלה:

מאת גלית:
שלום לכבוד הרב שליט"א. לאחרונה אנו שומעים על מקרים מזעזעים של תינוקות שנמחצו בתאונות וכו' לא עלינו, והמציאות מראה שגם אם הם יצליחו להישאר בחיים, הם יסבלו מאוד ויחיו חיי צער מחמת קטיעת אברים וכו'. ידוע שחכמים התפללו על ר' יוחנן שימות מחמת הצער שהיה לו ונתקבלה תפלתם, ואני שואלת האם במקרים כאלו שברור שגם אם אותו אדם יצליח לשרוד ולחיות הוא יסבול, עדיף לבקש שימות?

השאלה הופנתה דרך מערכת 'ברסלב סיטי' ללשכת כ"ק מוהרא"ש שליט"א, הצדיק מיבנאל, אשר השיב במכתב נפלא.

תשובה:

בעזה"י יום א' קודם החג הפסח י"ג ניסן התשע"ג

שלום רב אל גלית תחי' 

לנכון קבלתי את מכתבך.

הנה חכמינו הקדושים אמרו (כתובות ל.) תני רבי חייא מיום שחרב בית המקדש אף על פי שבטלו סנהדרין ארבע מיתות לא בטלו וכו', אלא דין ארבע מיתות לא בטלו, מי שנתחייב סקילה או נופל מן הגג או חיה דורסתו, ומי שנתחייב שריפה או נופל בדליקה או נחש מכישו, ומי שנתחייב הריגה או נמסר למלכות או ליסטים באין עליו, ומי שנתחייב חנק או טובע בנהר או מת בסרונכי.

ולכן אדם צריך תמיד לפחד ממנו יתברך ולא לעבור על רצונו יתברך, כי סוף כל סוף מקבלים עונש אם לא חוזרים בתשובה, וכל האירועים והמקרים המזעזעים שרק שומעים וכו', זה כדי לעורר אותנו לחזור בתשובה שלימה, כי אף אחד לא נקי ובטוח שלא יקרה לו חס ושלום מה שיקרה וכו' וכו'.

אסור להתפלל על שום בן אדם שימות, ומכל שכן על בעל מום וכו' וכו', רק צריכים לבקש ממנו יתברך שהאדם הזה לא יסבול יותר, אבל לא לבקש בפירוש שימות, כי מי אנחנו שנדון בני אדם למיתה? ראוי לכל בר ישראל להתפלל על כל חולי ישראל שתהיה להם רפואה שלימה, רפואת הנפש ורפואת הגוף גם יחד.

הקדוש ברוך הוא השומע תפילות ישראל ישמע בתפילתי שאני מבקש ומתפלל בעדך שיהיה לך הצלחה מרובה ובכל אשר תפני תשכילי ותצליחי.

המאחל לך חג כשר ושמח
 

גם אתם רוצים לכתוב לצדיק שאלות בהשקפה ובהנהגה? עכשיו ההזדמנות הנדירה אפשרית!

מערכת 'ברסלב סיטי' תעבור על השאלות ותעביר ללשכתו של הצדיק. יש לציין שרק שאלות ב"השקפה והנהגה" יועברו. בקשות לברכה וכדו' ניתן לשלוח דרך טופס 'ברכה מהצדיק'.

לשו"ת המלא: שו"ת ברסלב - שאלות ותשובות בחסידות ברסלב

0 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup