ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - הילדים שלי לא רוצים לבקר את הורי, כי כשהם שם מותחים עליהם ביקורת
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
הילדים שלי לא רוצים לבקר את הורי, כי כשהם שם מותחים עליהם ביקורת

שאלה:

מאת יעקב:
לכבוד כבוד קדושת מוהרא"ש שליט"א. הורי מאוד רוצים שנגיע אליהם לשבתות עם שלושת ילדינו, אך מכיוון שהורי מעבירים ביקורת שלילית על הילדים במשך כל השבת, אין לילדים חשק להגיע לשם, ואנחנו לא יודעים מה לעשות. מצד אחד אנחנו לא רוצים לפגוע בהורים, ומצד שני אנחנו לא רוצים שהילדים יפגעו? אשמח לקבל תשובה בהקדם, ותודה על האתר הנפלא.

השאלה הופנתה דרך מערכת 'ברסלב סיטי' ללשכת כ"ק מוהרא"ש שליט"א, הצדיק מיבנאל, אשר השיב במכתב נפלא.

תשובה:

בעזה"י יום ה' לסדר אמור ט"ו אייר ה'תשע"ג

שלום וברכה אל יעקב נרו יאיר

לנכון קיבלתי את מכתבך.

באמת זה נסיון קשה מאד, כי כיבוד אב ואם זו מצוה חמורה שבחמורות, עם כל זאת אתה צריך להתחשב בילדיך ולדאוג לשלומם, כי בדור הזה בקלות יכולים לאבד את הילדים, נגמר העידן שיכולים לעשות ביקורת על הילדים, ובאמת זה אף פעם לא היה הדבר החכם להשפיל ילדים ולעשות עליהם ביקורת וכו' אבל עכשיו בעידן שלנו שהכל כבר יותר מפותח והילדים יותר ויותר בעניינים וכו' צריכים להתחשב עמהם כדי שיצליחו.

לדעתי עדיף להישאר בבית עם הילדים, ואם ההורים ישאלו למה אתם לא באים, אזי להגיד להם פתוח שהילדים לא רוצים לבוא, ואף שאני יודע שדבר זה מאד מאד קשה לומר להורים, עם כל זאת צריכים מאד להתחשב בילדים.

כלל זה ההורים צריכים לדעת: "אם משקיעים בילדים מקבלים מהם הרבה נחת", ולכן תראו לדאוג לילדיכם, ואם ההורים יקפידו וכו' עליכם להסביר להם שהילדים רגישים לביקורת.

מוהרנ"ת ז"ל אמר שאצלו חינוך הילדים הוא יותר גדול מעבודת חצות שלו, והרש"ב מליובאויטש זי"ע אמר שחינוך הילדים זה יסוד כל התורה כולה.

הקדוש ברוך הוא ששמו שלום יעשה שלום ביניכם ונשמע ונתבשר בשורות משמחות תמיד.

המאחל לך ברכה והצלחה מן השמים
 

גם אתם רוצים לכתוב לצדיק שאלות בהשקפה ובהנהגה? עכשיו ההזדמנות הנדירה אפשרית!

מערכת 'ברסלב סיטי' תעבור על השאלות ותעביר ללשכתו של הצדיק. יש לציין שרק שאלות ב"השקפה והנהגה" יועברו. בקשות לברכה וכדו' ניתן לשלוח דרך טופס 'ברכה מהצדיק'.

לשו"ת המלא: שו"ת ברסלב - שאלות ותשובות בחסידות ברסלב

0 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup