ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - מדוע התחלתם להדפיס את סדרת 'שו"ת ברסלב', הרי יש את סדרת 'אשר בנחל'?
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
מדוע התחלתם להדפיס את סדרת 'שו"ת ברסלב', הרי יש את סדרת 'אשר בנחל'?

שאלה:

מאת נתן:
שלום לכבוד הרב. האם זה נכון שהבטחתם שתהיה ישועה למי שיעזור בהדפסת הספרים 'אשר בנחל' ו'שאלות ותשובות בחסידות ברסלב'? בנוסף רציתי לדעת למה התחלתם להדפיס את סדרת 'שו"ת ברסלב' בנפרד, הרי כל המכתבים שלכם מודפסים בספר 'אשר בנחל'? אודה לכם אם תענו לי.

השאלה הופנתה דרך מערכת 'ברסלב סיטי' ללשכת כ"ק מוהרא"ש שליט"א, הצדיק מיבנאל, אשר השיב במכתב נפלא.

תשובה:

בעזה"י יום א' לסדר במדבר כ"ה אייר התשע"ג

שלום וברכה וכל טוב סלה יגיעו אל נתן נרו יאיר

לנכון קבלתי את מכתבך.

מה אומר לך, אני חזק מאד בזה שאמרתי שמי שידפיס כרך אחד של שו"ת 'אשר בנחל', תהיה לו ישועה, כי המכתבים האלו החזירו למוטב כבר אלפים ורבבות בני הנעורים בתשובה, ונתפשטו בכל העולם כולו, ותהלה לאל דבר רביז"ל התפרסם על ידי זה מאד בעולם, כי נכתבו על ידי גודל תשוקתם של בחורים ואברכים הצמאים לדבר השם, ויש בזה סייעתא דשמיא, ותהלה לאל כבר נדפסו עד עכשיו מאה ושתים עשרה כרכים מסדרת שו"ת 'אשר בנחל', ויש בהם עשרים ושבע אלף מכתבים, רק עד שנת תשנ"ח, ויש להדפיס עוד את כל המכתבים עד שנכתבו עד לשנת תשע"ג, ולכן כל מי שיהיה לו חלק בהדפסת כרך אחד, תהיה לו ישועה גדולה.

והנה בדיוק לפני שנה התחילו ביבנאל להדפיס את ה'שאלות ותשובות בחסידות ברסלב', והם אותו דבר כמו שו"ת 'אשר בנחל', וההפרש ביניהם הוא כי שב'שאלות ותשובות בחסידות ברסלב' כתובות גם השאלות, וזה מאד מעניין בני אדם, ולכן תיכף ומיד שנדפס בכמויות גדולות מיד נחטף ואזל מן השוק, וכבר נדפסו עד עכשיו שלושה כרכים, ויש מוכנים לדפוס עוד עשרים כרכים, ולכן אשרי מי שיהיה לו חלק בהדפסת כרך אחד, ואשרי ואשרי מי שיעסוק בהפצתם, כי לצערינו הרב מיליונים מאחינו בני ישראל נתרחקו מהדת וכו', ואלו הספרים מחזירים להם את האמונה ואת הבטחון עצמי, כי אין בעיה שלא יהיה לה פתרון, אין צרה שאין לה פתח איך לצאת ממנה, ואין חושך שאין לו אור בקצה המנהרה.

ולכן כל מי שיודע שחטא כל כך הרבה בכל מיני חטאים ועוונות ובפרטיות בגילוי עריות וכו', שיעסוק בהפצתם, ובזה שיגרום שעוד אנשים יחזרו בתשובה, על ידי זה ימחלו לו גם כן על כל עוונותיו המרובים והמגונים.

ולכן כל מי שיודע בנפשו איך שפגם בגילוי עריות ונכשל בכל מיני חטאים ועוונות וכו', יעשה לעצמו הרגל להפיץ את שאלות ותשובות בחסידות ברסלב, כי סוף כל סוף כשאחד שואל איזו שאלה, צריכים לזכור שאת אותה השאלה ואותו הספק יש לעוד אלף אנשים, ובספרים אלו יש את התשובות לכולם.

ולכן אשרי מי שמפיצם, ועל ידי זה יגרום שעוד אנשים יחזרו בתשובה שלימה, ויזכה להיות ממזכי הרבים אשר זכות הרבים תלויה בו, ושב ורפא לו על כל מה שפגם, ויאיר נפשו באור זיו חיות ודביקות באין סוף ברוך הוא.

המאחל לך ברכה והצלחה מן השמים
 

גם אתם רוצים לכתוב לצדיק שאלות בהשקפה ובהנהגה? עכשיו ההזדמנות הנדירה אפשרית!

מערכת 'ברסלב סיטי' תעבור על השאלות ותעביר ללשכתו של הצדיק. יש לציין שרק שאלות ב"השקפה והנהגה" יועברו. בקשות לברכה וכדו' ניתן לשלוח דרך טופס 'ברכה מהצדיק'.

לשו"ת המלא: שו"ת ברסלב - שאלות ותשובות בחסידות ברסלב

0 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup