ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - בננו בן השנתיים מורד ברמות קשות, משתולל ומכה אותנו
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
בננו בן השנתיים מורד ברמות קשות, משתולל ומכה אותנו

שאלה:

מאת אלה:
לכבוד קדושת האדמו"ר שלום רב. רצינו לבקש יעוץ בנושא חינוך הילדים: אנחנו הורים צעירים לשני ילדים ברוך השם, בננו הגדול בן שנתיים, ומורד ברמות קשות עד שהתחיל להרביץ לנו. הוא מקבל עונש להיכנס ללול, ואחרי זמן מה של צרחות הוא מבקש חיבוק ונשיקה ומתכוון להראות לנו שהוא מבקש סליחה. אך אחרי זמן קצר הוא שוב פעם חוזר ועושה מעשה קונדס, ושוב מקבל עונש, כך שרוב היום אני עסוקה בלתת לו עונשים ולחנך אותו. נשמח לקבל עצה כיצד להתמודד עם הבעיה. תודה.

השאלה הופנתה דרך מערכת 'ברסלב סיטי' ללשכת כ"ק מוהרא"ש שליט"א, הצדיק מיבנאל, אשר השיב במכתב נפלא.

תשובה:

בעזה"י יום ג' לסדר במדבר כ"ז אייר התשע"ג

שלום רב אל אלה תחי'

לנכון קבלתי את מכתבך.

לדעתי את ובעלך צריכים לעבור חינוך איך לחנך את הילדים, כי אתם בעצמכם עדיין ילדים שצריכים לחנך... אני לא מבין איך אתם רוצים שבן בגיל שנתיים כבר יהיה חייל או קצין או רמטכ"ל? זה הגיל הכי יפה שצריכים ליהנות מהילדים, ולא לתת להם עונשים.

ולכן ראו להתאזר במדת הסבלנות, כי אי אפשר בשום פנים לגדל ילדים אלא כשיש סבלנות, ובפרט בגיל רך כזה צריכים המון סבלנות וכו'. הקדוש ברוך הוא יעזור לכם ליהנות משני הילדים שנתן לכם הקדוש ברוך הוא, ותשמחו עמהם כי הם המתנות הכי יפות שהקדוש ברוך הוא נתן לכם, ותהנו מכל רגע שהם נמצאים אצלכם.

אני מאד מאד מבקש מכם שתתאזרו במדת הסבלנות, ואפילו שזה בא לכם מאד מאד קשה, זכרו מה שאמר התנא הקדוש (אבות פרק ה') לפום צערא אגרא, ודעו לכם כשאדם עוצר את עצמו לא לכעוס, אפילו שנמצא במדור הקליפות וכו', בזה הוא עולה עד עולם האצילות, שהוא בטל ומבוטל אל האין סוף ברוך הוא, כי הכל תלוי כפי מידת הסבלנות ולא להכנס בכעס, שבדרך כלל בא מגיאות וישות, אדם צריך לבטל את עצמו כל כולו אליו יתברך, ושלא יהיה לו אפילו משהו תרעומת על אשתו וכו' וכן האשה שלא יהיה לה משהו תרעומת על בעלה וכו', כי האשה היא חלק מבעלה, והבעל הוא חלק מאשתו, והילדים הם חלק משניהם.

ולכן למה צריכים להתעצבן ולריב בבית? ומכל שכן למה צריכים להתעצבן מהילדים החמודים שהם למטה מגיל שנתיים? צריכים ליהנות מהחיים בכל רגע שאנחנו נמצאים פה בזה העולם, ולקיים את רצונו יתברך בשלימות, לשמור שבת, ולאכול כשר, לשמור על טהרת המשפחה וכו' וכו', ותהלה לאל יש לכל בר ישראל במה להחיות את עצמו.

הקדוש ברוך הוא השומע תפילות ישראל ישמע בתפילתי שאני מבקש ומתפלל בעדך שיהיה לך הצלחה מרובה ובכל אשר תפני תשכילי ותצליחי.

המאחל לך ברכה והצלחה מן השמים
 

גם אתם רוצים לכתוב לצדיק שאלות בהשקפה ובהנהגה? עכשיו ההזדמנות הנדירה אפשרית!

מערכת 'ברסלב סיטי' תעבור על השאלות ותעביר ללשכתו של הצדיק. יש לציין שרק שאלות ב"השקפה והנהגה" יועברו. בקשות לברכה וכדו' ניתן לשלוח דרך טופס 'ברכה מהצדיק'.

לשו"ת המלא: שו"ת ברסלב - שאלות ותשובות בחסידות ברסלב

0 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup