ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - בעלי ובתי מאוד רוצים להביא כלב הביתה. מה דעתו של הרב?
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
בעלי ובתי מאוד רוצים להביא כלב הביתה. מה דעתו של הרב?

שאלה:

מאת טלי:
שלום. אנחנו משפחה שברוך השם מתחזקת מאוד. הייתה לנו כלבה במשך חמש-עשרה שנה, ולאחרונה היא הלכה לעולמה. הבעל והילדה לוחצים עליי מאוד להביא שוב כלב קטן לבית, לא מהמסוכנים אלא כלב משפחתי, אך אני חוששת להביא שוב כלב הביתה כי אומרים שזאת חיה טמאה וכו'. מה דעתו שלה הרב בעניין?

השאלה הופנתה דרך מערכת 'ברסלב סיטי' ללשכת כ"ק מוהרא"ש שליט"א, הצדיק מיבנאל, אשר השיב במכתב נפלא.

תשובה:

בעזה"י יום ד' לסדר במדבר כ"ח אייר התשע"ג

שלום רב אל טלי תחי' 

לנכון קבלתי את מכתבך.

ידוע שכלב הוא חיה טמאה וצריכים מאד מאד להיזהר לא לגדל כלב בתוך ביתו, כמאמרם ז"ל (בבא קמא ט"ו:) תניא רבי נתן אומר מניין שלא יגדל אדם כלב רע בתוך ביתו ואל יעמיד סולם רעוע בתוך ביתו תלמוד לומר (דברים כ"ב ח') "לא תשים דמים בביתך", וידוע אשר על כלב שורה טומאה גדולה, ורואים בחוש שילדי ישראל שיש להם נשמה טהורה, מפחדים מכלב וכו', ומכל שכן שלא רוצים לגעת בו וכו', כי אף על פי שהוא לא רואה בחוש, אבל המזל שלו רואה וכו', ומקובל אצלנו שמי שיש לו נפש טהורה הוא לא יכניס בביתו כלב, ומכל שכן שלא ישחק עם כלב, ולכן מאחר שאתם חוזרים בתשובה, ראוי לכם להתרחק מכל זה.

הקדוש ברוך הוא השומע תפילות ישראל ישמע בתפילתי שאני מבקש ומתפלל בעדך שיהיה לך הצלחה מרובה ובכל אשר תפני תשכילי ותצליחי.

המאחל לך ברכה והצלחה מן השמים
 

גם אתם רוצים לכתוב לצדיק שאלות בהשקפה ובהנהגה? עכשיו ההזדמנות הנדירה אפשרית!

מערכת 'ברסלב סיטי' תעבור על השאלות ותעביר ללשכתו של הצדיק. יש לציין שרק שאלות ב"השקפה והנהגה" יועברו. בקשות לברכה וכדו' ניתן לשלוח דרך טופס 'ברכה מהצדיק'.

לשו"ת המלא: שו"ת ברסלב - שאלות ותשובות בחסידות ברסלב

0 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup