ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - מדוע אתם מכבדים ומקרבים כל-כך את החסידים שלכם מאמריקה?
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
מדוע אתם מכבדים ומקרבים כל-כך את החסידים שלכם מאמריקה?

שאלה:

מאת משה:
לכבוד כבוד קדושת אדמו"ר מוהרא"ש שליט"א. אבא שלי מקושר אליכם כבר עשרים שנה, וגם אני מגיע ליבנאל להסתופף בצילו של הצדיק כשהוא נמצא. ברצוני לשאול שאלה ואבקש שלא תקפידו עלי: יום אחד ראיתי שהגיע ליבנאל בחור מארצות הברית, ולמרות שהוא היה בחור 'רגיל' כיבדתם אותו מאוד יותר מאדם רגיל, וכבר ראיתי זאת כמה פעמים שאתם מכבדים מאוד את החסידים והתלמידים שלכם מאמריקה. מה הסיבה לכך?

השאלה הופנתה דרך מערכת 'ברסלב סיטי' ללשכת כ"ק מוהרא"ש שליט"א, הצדיק מיבנאל, אשר השיב במכתב נפלא.

תשובה:

בעזה"י יום ה' לסדר במדבר כ"ט אייר התשע"ג

שלום וברכה אל משה נ"י

לנכון קבלתי את מכתבך.

אתה צריך לדעת שכל אלו שהתקרבו אלי בחוץ לארץ, היו להם מניעות גדולות מאד, ועברו נסיונות קשים ומרים וכו', ורבים נפלו והתרחקו וכו', ואלו שנשארו הם באמת חידושים גדולים, ואפילו בחור פשוט, כי מאחר ששמע כל כך הרבה לשון הרע מבעלי מריבה ומחלוקת וכו' וכו', ואף על פי כן נשארו חזקים באמונת חכמים, וזכו מה שרבים ושלימים לא זכו, כי יש שסיימו חמישים או ששים פעמים ששה סדרי משנה (איפה רואים דבר כזה?) ויש הרבה שמסיימים בכל חודש את הלקוטי מוהר"ן, ויש שזכו לסיים כבר פעמיים ושלוש את כל הש"ס, (איפה רואים דבר כזה?) והכל בתמימות ובפשיטות בלי שום חכמות והשכלות כלל, ועוד זכו להרבה דברים, ובפרט להפיץ את אור רביז"ל בעולם במסירות נפש הכי גדולה, ואף שעברו עליהם עלבונות בזיונות חירופים וגידופים וכו' וכו', ואף על פי כן נשארו אצלי במסירות נפש הכי גדולה, עכשיו אשאל אותך האם לא מגיע להם קירוב לקרבם באהבה גדולה מאד?

מה אומר לך בזה העולם צריכים רחמים רבים להשליך מעצמו את החכמות המדומות, כמו שאמר רביז"ל (ליקוטי מוהר"ן חלק ב' סימן י"ב) כשאדם הולך אחר שכלו וחכמתו, יוכל ליפול בטעותים ומכשולות רבים, ולבוא לידי רעות גדולות, חס ושלום. ויש שקלקלו הרבה, כגון הרשעים הגדולים מאד המפורסמים, שהטעו את העולם, והכל היה על ידי חכמתם ושכלם. ועיקר היהדות הוא רק לילך בתמימות ובפשיטות, בלי שום חכמות, ולהסתכל בכל דבר שעושה, שיהיה שם השם יתברך, ולבלי להשגיח כלל על כבוד עצמו. רק אם יש בזה כבוד השם יתברך יעשה, ואם לאו לאו, ואזי בודאי לא יכשל לעולם; וזה הלימוד העמוק של רביז"ל, וצריכים לבקש הרבה רחמים להשאר תמיד עם אותה התמימות והפשיטות שהתחיל בימי בחרותו, וימשיך בזה כל ימי חייו, ולא יסתכל על שום מונע ומעכב כלל, אז אשרי לו בזה ואשרי לו בבא.

המאחל לך ברכה והצלחה מן השמים
 

גם אתם רוצים לכתוב לצדיק שאלות בהשקפה ובהנהגה? עכשיו ההזדמנות הנדירה אפשרית!

מערכת 'ברסלב סיטי' תעבור על השאלות ותעביר ללשכתו של הצדיק. יש לציין שרק שאלות ב"השקפה והנהגה" יועברו. בקשות לברכה וכדו' ניתן לשלוח דרך טופס 'ברכה מהצדיק'.

לשו"ת המלא: שו"ת ברסלב - שאלות ותשובות בחסידות ברסלב

0 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup