ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - הייתי אצל מישהו שקורא בכף היד, ואני מאוד מוטרדת ממה שהוא אמר לי
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
הייתי אצל מישהו שקורא בכף היד, ואני מאוד מוטרדת ממה שהוא אמר לי

שאלה:

מאת מיטל:
שלום רב לצדיק. לפני מספר שנים פגשתי אדם שקרא בכף ידי ואמר לי שלכל היהודים מצויר על כף היד סימן מיוחד, ואצלי הוא לא רואה את הסימן הזה, ועל כן הוא אמר שיש בעיה ביהדות שלי, למרות שמשני הצדדים שלי כולם יהודים גם דורות אחורה. מאז אני מוטרדת ממה שהוא אמר לי, וחשבתי לעצמי שאולי לפני שחזרתי בתשובה עשיתי משהו שקלקל את היהדות שלי ולכן הוא לא רואה את הסימן על כף היד שלי. האם אני צריכה לחשוש ממה שהוא אמר לי? אם כן, מה אני צריכה לעשות?

השאלה הופנתה דרך מערכת 'ברסלב סיטי' ללשכת כ"ק מוהרא"ש שליט"א, הצדיק מיבנאל, אשר השיב במכתב נפלא.

תשובה:

בעזה"י יום ה' לסדר במדבר כ"ט אייר התשע"ג

שלום רב אל מיטל תחי'

לנכון קבלתי את מכתבך.

דבר ראשון את צריכה לדעת שמי שבקי בחכמת כף היד יודע שאין דבר כזה שמסמן מי כן יהודי ומי לא יהודי, זה סתם הזיות ודמיון אחד גדול, ולכן את לא צריכה לקחת ללב מה שאיזה טיפש אמר לך.

ודבר שני, מי שבקי בחכמת כף היד יודע שהכל רשום על קוי היד מה שאדם עשה וכו', וכמה ילדים יהיו לו וכו', ומה החיים שלו וכו'.

עם כל זאת בכל הספרים הבנויים על חכמת כף היד והפרצוף שבנויים על הזוהר בפרשת יתרו, יש יסוד גדול מאד שאצל יהודי לא שייך כל מה שרואים על כף היד, כי תיכף ומיד כשיהודי חוזר בתשובה ובוכה להקדוש ברוך הוא, ומתחנן אליו יתברך שיחוס וימחול לו, הכל משתנה על המקום וכו', כמובא בזוהר (חיי שרה קכ"ט.) זכאין אינון מאריהון דתשובה, דהא בשעתא חדא, ביומא חדא, ברגעא חדא, קריבין לגבי קודשא בריך הוא, מה דלא הוה הכי אפילו לצדיקים גמורים, דאתקריבו גבי קודשא בריך הוא בכמה שנין; [אשרי אלו שחוזרים בתשובה שבשעה אחת וביום אחד וברגע אחת הם מתקרבים להקדוש ברוך הוא, בצורה כזו מה שצדיקים גמורים התקרבו להקדוש ברוך הוא בכמה שנים, כל כך חשוב בעל תשובה אצל הקדוש ברוך הוא].

ולכן אין לך מה להתבלבל מאף בן אדם, ומכל שכן לא ליפול בדעתך מאף אחד בעולם, כי גדול אדונינו ורב להושיע, והקדוש ברוך הוא הוא מלא כל הארץ כבודו, וכל אחד יכול לשנות את המזל שלו על ידי תפלה שמתפלל להקדוש ברוך הוא.

המאחל לך ברכה והצלחה מן השמים
 

גם אתם רוצים לכתוב לצדיק שאלות בהשקפה ובהנהגה? עכשיו ההזדמנות הנדירה אפשרית!

מערכת 'ברסלב סיטי' תעבור על השאלות ותעביר ללשכתו של הצדיק. יש לציין שרק שאלות ב"השקפה והנהגה" יועברו. בקשות לברכה וכדו' ניתן לשלוח דרך טופס 'ברכה מהצדיק'.

לשו"ת המלא: שו"ת ברסלב - שאלות ותשובות בחסידות ברסלב

0 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup