ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - אשתי רוצה להכניס הביתה טלוויזיה. האם עליי לוותר לה ולאפשר לה לעשות זאת?
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
אשתי רוצה להכניס הביתה טלוויזיה. האם עליי לוותר לה ולאפשר לה לעשות זאת?

שאלה:

מאת ראובן:
לכבוד קדושת מוהרא"ש, שלום רב. אני ומשפחתי ביקרנו אצלכם בשבת האחרונה, ואשתי פנתה אליך לגבי השלום-בית שלנו וסיפרה שהמצב שלנו לא כל-כך טוב, אתה אמרת לי להיות סבלן ולוותר וחזרת על זה כמה פעמים.
אני חוזר בתשובה מזה שש שנים, עם הרבה עליות וירידות. לפני חמישה חודשים מור אבי נפטר, ובעקבות זה התחזקתי יותר, וכיום אני אברך בכולל 'היכל הקודש' בבאר-שבע.
ברוך השם עד היום לא הייתה לנו טלוויזיה בבית, אך עכשיו אשתי החליטה להכניס הביתה טלוויזיה, וזו הסיבה לרוב המריבות שלנו. רציתי לדעת האם כשהצדיק אמר לי לוותר ולהיות סבלן הוא התכוון שאוותר לאשתי ואכניס את הטלוויזיה הביתה? תודה.


השאלה הופנתה דרך מערכת 'ברסלב סיטי' ללשכת כ"ק מוהרא"ש שליט"א, הצדיק מיבנאל, אשר השיב במכתב נפלא.

תשובה:

בעזה"י יום ו' עש"ק לסדר שלח כ"ב סיון התשע"ג

שלום וברכה אל ראובן נ"י

לנכון קבלתי את מכתבך.

אתה בעצמך כותב שבמשך החזרה בתשובה שלך היה לך עליות וירידות, ורק לאחרונה התחלת להתחזק, ונכנסת ללמוד בכולל וכו', ולכן אתה צריך להבין שאשה צריכה הרבה תשומת לב, וגם שלא יחסר לה חום ואהבה מבעלה וכו' וכו', ולכן מאחר שזה חסר לה, אזי היא רוצה טלויזיה בבית וכו', ואני מוכרח להגיד לך שלא בשביל זה המריבות וכו', אתה לא מתייחס אליה כמו שצריך, ולא נותן לה את התשומת לב הנכונה, ואת החום והאהבה וכו' וכו', אזי היא רוצה טלויזיה בבית שלא ישעמם לה, אבל אם היית מביא פרנסה, והיית מתייחס אליה בכבוד, ונותן לה חום ואהבה, אזי בוודאי היא לא היתה רוצה להכניס בבית טלויזיה.

ולכן תראה לקיים מה שאמרו חכמינו הקדושים (בבא מציעא נט.) לעולם יהא אדם זהיר בכבוד אשתו, שאין ברכה מצויה בתוך ביתו של אדם אלא בשביל אשתו, שנאמר (בראשית י"ב) "ולאברם הטיב בעבורה" והיינו דאמר להו רבא לבני מחוזא, אוקירו לנשייכו כי היכי דתתעתרו, (תכבדו ותייקרו את נשותיכם כדי שתתעשרו). ואמר רביז"ל (ליקוטי מוהר"ן חלק א' סימן ס"ט) שעיקר העשירות בא בזכות האשה, ואתה צריך לדעת כי (סוטה יז.) איש ואשה זכו שכינה ביניהן, ואמרו (ירושלמי ברכות פרק ט' הלכה ח') אי אפשר לאיש בלא אשה ואי אפשר לאשה בלא איש אי אפשר לשניהן בלא שכינה, ובמקום שהשכינה נמצא שם הברכה מצויה, רק שיהיה ביניהם שלום ואהבה גדולה מאד, כי שלום אמרו חכמינו הקדושים (שבת י.) זה שמו של הקדוש ברוך הוא, ולכן אם מכניסים את הקדוש ברוך הוא בתוך הבית, זה נקרא שלום בית, היינו שמו של הקדוש ברוך הוא בתוך הבית, ולכן תעשה כל מה שביכולתך לכבד ולייקר את אשתך, ולהראות לה יותר אהבה, אזי היא לא תרצה שום דבר רק אותך לבד.

הקדוש ברוך הוא השומע תפילות ישראל ישמע בתפילתי שאני מבקש ומתפלל בעדך שיהיה לך הצלחה מרובה ובכל אשר תפנה תשכיל ותצליח.

המאחל לך שבת שלום
 

גם אתם רוצים לכתוב לצדיק שאלות בהשקפה ובהנהגה? עכשיו ההזדמנות הנדירה אפשרית!

מערכת 'ברסלב סיטי' תעבור על השאלות ותעביר ללשכתו של הצדיק. יש לציין שרק שאלות ב"השקפה והנהגה" יועברו. בקשות לברכה וכדו' ניתן לשלוח דרך טופס 'ברכה מהצדיק'.

לשו"ת המלא: שו"ת ברסלב - שאלות ותשובות בחסידות ברסלב

0 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup