ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - לאחרונה התחלתי לעסוק בשדכנות. האם כדאי לגבות תשלום על שידוך מוצלח?
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
לאחרונה התחלתי לעסוק בשדכנות. האם כדאי לגבות תשלום על שידוך מוצלח?

שאלה:

מאת רחלי:
לאחרונה התחלתי לעסוק בשדכנות. האם זה שייך שאדבר עם גברים לצורך שידוכים? ומה לגבי התשלום עבור שידוך מוצלח, האם כדאי לגבות? תודה רבה והשם ישלם שכרכם בטוב ובנעימים.

השאלה הופנתה דרך מערכת 'ברסלב סיטי' ללשכת כ"ק מוהרא"ש שליט"א, הצדיק מיבנאל, אשר השיב במכתב נפלא.

תשובה:

בעזה"י יום ד' לסדר קרח כ"ז סיון ה'תשע"ג

שלום רב אל רחלי תחי'

לנכון קבלתי את מכתבך

אין עוד מצוה יותר גדולה מלעסוק בשידוכין, לשדך את בני ובנות ישראל, כי מסכנים ומסכנות הרווקים והרווקות שאין להם מי שיפגיש ביניהם.

ואמר רביז"ל (לקוטי מוהר"ן חלק ב' סימן פ"ט) שהצדיק הוא השדכן המשדך כל השידוכים, והוא עושה את בחפץ לב בלי שום תשלום, אדרבה! הוא עוד נותן מתנה לחתן והכלה. ואיזו מתנה? הדרכה נכונה איך שיחיו ביחד באהבה ובהבנה הדדית, ואיך שהשלום בית שלהם יצליח תמיד, ולכן אשרי הרווק או הרווקה שבאים אל הצדיק האמת והוא ישדך להם את השידוך הכי טוב בשבילם.

אודות שאת שואלת האם שייך שתהיה לך שייכות עם גברים לצורך שידוכים וכו', הייתי מייעץ לך "הרחק מהכיעור והדומה לו", כי זה בכלל לא בריא שאשה תדבר עם גברים, כי טוב זה לא מביא.

בענין דמי שדכנות, זה מובא בפוסקים שכן צריכים לשלם דמי שדכנות, והוא כסף כשר עד מאד. וידוע שפעם אחת באו זוג חשוכי בנים לא עלינו אל הגאון הצדיק מו"ר רבי משה פיינשטיין זצ"ל, והתלוננו לפניו שזה להם עשר שנים מנשואיהם, ועדיין לא נפקדו בזרע של קיימא. ותיכף ומיד על אתר שאל אותם הגאון: "האם שילמתם דמי שדכנות?" וענו: "לא", כי זה היה חבר של המשפחה. ענה ואמר: "תיכף ומיד תתנו דמי שדכנות", וכן עשו, ותיכף ומיד עד שנה ילדו בן.

הרי שלך לפניך, שזה מאד נחוץ לשלם דמי שדכנות.

המאחל לך ברכה והצלחה מן השמים
 

גם אתם רוצים לכתוב לצדיק שאלות בהשקפה ובהנהגה? עכשיו ההזדמנות הנדירה אפשרית!

מערכת 'ברסלב סיטי' תעבור על השאלות ותעביר ללשכתו של הצדיק. יש לציין שרק שאלות ב"השקפה והנהגה" יועברו. בקשות לברכה וכדו' ניתן לשלוח דרך טופס 'ברכה מהצדיק'.

לשו"ת המלא: שו"ת ברסלב - שאלות ותשובות בחסידות ברסלב

0 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup