ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - בננו מתעקש להכין את שיעורי-הבית בעמידה. מה הסיבה לתופעה הזו?
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
בננו מתעקש להכין את שיעורי-הבית בעמידה. מה הסיבה לתופעה הזו?

שאלה:

מאת שלמה:
לכבוד הצדיק שליט"א שלום. בננו בן השבע לומד בתלמוד תורה, וכאשר הוא עושה את שיעורי הבית הוא לא מסוגל לשבת ועושה אותם בעמידה. מה הסיבה לתופעה הזו? ומה אפשר לעשות כדי לשנות את זה? תודה.

השאלה הופנתה דרך מערכת 'ברסלב סיטי' ללשכת כ"ק מוהרא"ש שליט"א, הצדיק מיבנאל, אשר השיב במכתב נפלא.

תשובה:

בעזה"י יום א' לסדר חוקת ב' דר"ח תמוז ה'תשע"ג

שלום וברכה אל שלמה נרו יאיר

לנכון קיבלתי את מכתבך.

אתה לא צריך להיכנס בלחץ כלל, ומכל שכן לא להלחיץ את הילד. שיעשה את שיעורי הבית כמו שהוא רוצה, ישב או יעמוד וכו' – לא עושים עסק מדברים אלו.

בכלל, צריכים לדעת אשר אסור להלחיץ ילדים, שאז הם מתמרדים וכו' או שמאבדים את הביטחון העצמי שלהם וכו'. יש הורים שנכנס בהם איזה מין שיגעון שנובע מחולשת עצבים שרוצים רק להשתלט על הילדים ולא נותנים להם מנוח כלל וכו' אזי הם גדלים או בעלי אופי חלש, או שאין להם שום בטחון עצמי, ויש שגדלים לגמרי בעלי מומין בנפשם, ולכן העצה היעוצה היא להעלים עין ולא לעשות עסק מדברים אלו.

רביז"ל הקפיד מאד לא לדחוק על הילד יותר מיכולתו ודיבר עמנו הרבה מזה (עיין חיי מוהר"ן סימן תל"ב) ואמר שאם מלחיצים את הילדים שדייקא יעשו כך וכך, או שילכו רק בדרך זו וכו', אזי הם מתבלבלים אחר כך לגמרי, צריכים לתת להם נייחא, היינו להתפרק. ואמר רביז"ל (שיחות הר"ן סימן נ"ט) מסוגל יותר לבנים להיות רחוק מהם, לבלי היות דבוק בהם לשעשע בהם בכל פעם, רק לבלי להסתכל עליהם כלל, וכך יגדלו עצמאיים.

ולכן אל תבלבל עצמך מהבן שלך ואל תלך עמו ביד קשה רק באהבה ובסבלנות גדולה.

המאחל לך ברכה והצלחה מן השמים
 

גם אתם רוצים לכתוב לצדיק שאלות בהשקפה ובהנהגה? עכשיו ההזדמנות הנדירה אפשרית!

מערכת 'ברסלב סיטי' תעבור על השאלות ותעביר ללשכתו של הצדיק. יש לציין שרק שאלות ב"השקפה והנהגה" יועברו. בקשות לברכה וכדו' ניתן לשלוח דרך טופס 'ברכה מהצדיק'.

לשו"ת המלא: שו"ת ברסלב - שאלות ותשובות בחסידות ברסלב

0 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup