ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - אני מצליח בעבודת המלמדות, אך אני מבולבל משום שרבנו לא רצה שאנשיו יהיו מלמדים
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
אני מצליח בעבודת המלמדות, אך אני מבולבל משום שרבנו לא רצה שאנשיו יהיו מלמדים

שאלה:

מאת אהרן:
שלום וברכה לרב שליט"א. ברוך השם אני משתדל ללכת בדרך אדמו"ר רבי נחמן מברסלב זיע"א, ומאז שחזרתי בתשובה, אני משתייך לקהילה של ברסלב בעיר הקודש ירושלים תובב"א.
מורי ורבי, אשר ידוע כאחד ממשפיעי ברסלב, שלח אותי להיות עוזר מלמד דרדקי בתלמוד תורה. כמעט שנתיים אני בתפקיד הזה, וברוך השם הכל כשורה מבחינתי, ואני מקווה שגם מבחינת שמיים. מה שמפריע לי הוא שיש שיחה מפורשת מרבנו, שרצונו היה שאנשיו לא יעסקו בעסק זה של מלמד תינוקות של בית רבן. רציתי לדעת מה דעת הרב בעניין, שכן מספר פעמים שאלתי את כבודו, ונהניתי ממנו עצה ותושייה. תודה.

השאלה הופנתה דרך מערכת 'ברסלב סיטי' ללשכת כ"ק מוהרא"ש שליט"א, הצדיק מיבנאל, אשר השיב במכתב נפלא.

תשובה:

בעזה"י יום ב' לסדר חקת ב' תמוז ה'תשע"ג

שלום וברכה אל אהרן נ"י

לנכון קיבלתי את מכתבך.

ידוע שרביז"ל לא רצה שהאנשים שלו יהיו מלמדים ושוחטים, אך עם כל זאת, התבטא: אם כבר שוחט - שיהיה מאנשי, ואם כבר מלמד - שיהיה מאנשי. כי שחיטה זו אחריות מאד מאד גדולה וצריכים להיות ירא שמים גדול מאד, ומי עוד ירא שמים כמו אחד מאנשי שלומינו שמתבודד בכל יום עמו יתברך שבוודאי יהיה זהיר מאד מאד. וכן מלמד זו אחריות מאד גדולה וסתם מלמדים אינם עושים את עבודתם באמונה כלל, וכדי להכניס יראת שמים בתלמידים צריכים להיות בעצמם יראי שמים, ומי עוד ירא שמים כמו אחד מאנשי שלומינו שמתבודד בכל יום?

ולכן אל תהיה בטלן - אם אתה מצליח עם התלמידים תישאר להיות מלמד ותחדיר בהם אמונה פשוטה בו יתברך, ותספר להם סיפורי צדיקים שיימשך ליבם אליו יתברך ויזכו גם כן להיות עובדי השם.

כשאני הייתי ילד בגיל שש עד שבע למדתי אצל מלמד מפורסם ר' יעקב קלמנביץ ז"ל שהיה נקרא ר' יעקב מלמד, והוא היה אחד מאנשי שלומנו, ולימד אותנו אז איך להתבודד להקדוש ברוך הוא, ובשנה אחת הצליח ללמד אותנו יהושע, שופטים, שמואל א' וב' ומלכים עד קפיטל ח' מלבד פרשת השבוע ומלבד התפילות שחרית ומנחה, ועד עכשיו אני זוכר את כל החומר שלמד אתנו, אף שעברו כבר שישים ושש שנים, כי הוא הסביר את זה בצורה כל כך ברורה עד שראו במוחש את הלימוד שלמד אתנו.

ואז לא ידעתי בכלל מה זה ברסלב, ועברו שנים על גבי שנים וכשהתקרבתי אל רביז"ל אז נתגלה לי שהמלמד הזה היה חסיד ברסלב, ושמעתי מאנשי שלומינו שהמלמד הזה התפאר שאף תלמיד מתלמידיו לא יצא ולא ייצא לתרבות רעה, כי בכל יום קודם אור היום היה מתפלל על כל התלמידים שלו שיצליחו בלימוד ויהיו יראי השם.

מכל זה רואים מה זה מלמד ירא שמים, שהוא יכול להחדיר בתלמידים גם כן יראת שמים, ולכן תישאר מלמד ושום דבר שבעולם שלא יבלבל אותך. וסיפר לי הרב החסיד ר' לוי יצחק בנדר ז"ל שגם הוא היה מלמד בעיר טעפליק, ולכן אל תבלבל את עצמך בבלבולי הבל וסרק.

הקדוש ברוך השומע בתפילות ישראל ישמע בתפילתי שאני מבקש ומתפלל בעדך תמיד.

המאחל לך ברכה והצלחה מן השמים
 

גם אתם רוצים לכתוב לצדיק שאלות בהשקפה ובהנהגה? עכשיו ההזדמנות הנדירה אפשרית!

מערכת 'ברסלב סיטי' תעבור על השאלות ותעביר ללשכתו של הצדיק. יש לציין שרק שאלות ב"השקפה והנהגה" יועברו. בקשות לברכה וכדו' ניתן לשלוח דרך טופס 'ברכה מהצדיק'.

לשו"ת המלא: שו"ת ברסלב - שאלות ותשובות בחסידות ברסלב

0 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup