ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - בעלי נוסע בכל שנה לאומן, אך השנה אני אמורה ללדת בדיוק בימי ראש השנה. מה עושים?
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
בעלי נוסע בכל שנה לאומן, אך השנה אני אמורה ללדת בדיוק בימי ראש השנה. מה עושים?

שאלה:

מאת טובה:
שלום לכבוד מוהרא"ש. ברוך השם אני בהריון, והתאריך שאני אמורה ללדת יוצא בימי ראש השנה. אנחנו משפחה חרדית ובעלי נוסע בכל שנה לאומן, אך השנה, כשזה יוצא בדיוק בימים שאני אמורה ללדת, הייתי מעדיפה שהוא לא יסע, כי אני מפחדת להישאר לבד וקשה לי לחשוב שאצטרך ללדת בזמן שבעלי לא נמצא בסביבה.
האם מותר לי לבקש ממנו לא לנסוע לאומן רק השנה? אשמח לקבל את עצתו של הצדיק, ומה שיאמר כן נעשה. תודה.

השאלה הופנתה דרך מערכת 'ברסלב סיטי' ללשכת כ"ק מוהרא"ש שליט"א, הצדיק מיבנאל, אשר השיב במכתב נפלא.

תשובה:

בעזה"י יום א' לסדר בלק ח' תמוז התשע"ג

שלום רב אל טובה תחי'

לנכון קבלתי את מכתבך.

רביז"ל אמר (שיחות הר"ן סימן נ"א) הפקירות אין צריכים כלל וכו', כי יכולים להיות איש כשר בלי הפקירות וכו', ומצד שני אמר רביז"ל מה אומר לכם אין דבר יותר גדול מלהיות אצלי בראש השנה, וכן אמר שעל דבר של מסירות נפש אי אפשר לומר להזולת שיעשה מסירות נפש, בשעה שהוא לא אוחז בזה, ויען שבלידה זה ענין גדול מאד שהבעל יהיה אז עם אשתו, כדי שיהיה לה בטחון עצמי ולא תפחד, אזי כדאי שהבעל ישאר עם אשתו, ומכל שכן כשיוצא שיש ברית, הבעל מוכרח להישאר, ולא כמו הפזיזים שעושים מסירות נפש וכו', ומשאירים את האשה והתינוק שידאג האבא או חמיו בענין הברית, זה כבר פזיזות והפקירות וכו'.

ולכן מה טוב ומה נעים אם עד ראש השנה לא תלדי, שבעלך ישאר, ויקשר את עצמו ממקום שהוא אל הקיבוץ הקדוש שלנו באומן, וזה ברור למי שיש לו שכל בקדקדו, ולא כמו אלו המופקרים שעוזבים את האשה וכו', וזה גורם אחר כך פיצוץ בשלום בית, ומה גם שבאים לגירושין רחמנא ליצלן, ואת זה בוודאי לא רצה רביז"ל.

כל דבר צריכים לעשות עם שכל, ולשמור מאד מאד מריבוי אור, כי כך אמר רביז"ל (ליקוטי מוהר"ן חלק א' סימן ע"ב) שגם בעבודת השם יתברך יש הענין של פן יהרסו וכו', וצריכים מאד מאד לשמור מזה, וידוע שרבי אברהם בן רבי נחמן טולטשינער ז"ל (בעל מחבר ביאור הלקוטים) אמר בזה הלשון "כשאדם עושה מסירות נפש, הוא צריך לשמור מאד שלא יתחרט אחר כך".

נשאר רק ששניכם תתפללו שהלידה תהיה קודם, ואז לא תהיה בעיה שבעלך יוכל לנסוע על ראש השנה באומן, אבל אם עדיין לא הולדת בתאריך הזה, אז כדאי שהוא ישאר, והכל יבוא על נכון.

רק חזקי ואמצי מאד ואל תפחדי, הכל יתהפך לטובה ותלדי בקלות, רק תהיי רגילה לומר בכל יום שמות הצדיקים שמאד מסוגלים ללידה קלה, ורביז"ל אמר (ספר המדות אות צדיק חלק ב' סימן כ') על ידי הזכרת שמות הצדיקים יכולין להביא שינוי במעשה בראשית כלומר לשנות הטבע.

ולכן טוב שתאמרי בכל פעם את כל השמות של הצדיקים שאת יודעת בעל פה כגון אברהם, יצחק, יעקב, משה, אהרן, יוסף, דוד, שלמה, רבי שמעון בר יוחאי, רבי יצחק לוריא אשכנזי, רבי ישראל בעל שם טוב, רבי נחמן בן פייגא מברסלב, רבי נתן מברסלב וכו' וכו', ועוד כל מיני שמות של הצדיקים שאת רק זוכרת תהיי רגילה לומר את זה מידי פעם, ואחר כך תאמרי את התפילה הזאת, ותראי שתלדי בקלות:

יהי רצון מלפניך אבי שבשמים שבזכות הזכרת שמות הצדיקים שהזכרתי לפניך בזכות צדקתם ותורתם ומסירות נפשם שהיתה להם בשבילך, שתעזור לי להוליד בקלות ולד בריא בחושיו ובאיבריו, ואזכה לעבור את ההריון בקלות, ותסיר ממני כל מיני עין הרע שלא יפגע בי משום אדם בזה העולם, ואזכה להוליד בנים ובנות חיים וקיימים שיעשו את רצונך, ואזכה להיות בריאה כל ימי חיי, ולעשות נחת רוח לפניך, יהי לרצון אמרי פי והגיון לבי לפניך י"י צורי וגואלי, אמן כן יהי רצון.

הקדוש ברוך הוא השומע תפילות ישראל ישמע בתפילתי שאני מבקש ומתפלל בעדך שיהיה לך הצלחה מרובה ובכל אשר תפני תשכילי ותצליחי.

המאחל לך ברכה והצלחה מן השמים
 

גם אתם רוצים לכתוב לצדיק שאלות בהשקפה ובהנהגה? עכשיו ההזדמנות הנדירה אפשרית!

מערכת 'ברסלב סיטי' תעבור על השאלות ותעביר ללשכתו של הצדיק. יש לציין שרק שאלות ב"השקפה והנהגה" יועברו. בקשות לברכה וכדו' ניתן לשלוח דרך טופס 'ברכה מהצדיק'.

לשו"ת המלא: שו"ת ברסלב - שאלות ותשובות בחסידות ברסלב

0 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup