ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - פנו אלי מארגון צדקה שאוסף תרומות בשם רבני ברסלב ובשמכם. האם אפשר לסמוך עליהם ולתרום להם?
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
פנו אלי מארגון צדקה שאוסף תרומות בשם רבני ברסלב ובשמכם. האם אפשר לסמוך עליהם ולתרום להם?

שאלה:

מאת פנחס:
שלום לרב שיק שליט"א. לפני כמה ימים פנו אלי מארגון צדקה בבקשה לתרומה, הם אומרים שהם אוספים צדקה בשם כל רבני ברסלב, והזכירו גם את שמכם, אך בגלל שלאחרונה התפרסמו הרבה פרשיות על ארגונים פיקטיביים, ברצוני לשאול: האם אכן הם אוספים צדקה בשמכם ואפשר לתרום להם?

השאלה הופנתה דרך מערכת 'ברסלב סיטי' ללשכת כ"ק מוהרא"ש שליט"א, הצדיק מיבנאל, אשר השיב במכתב נפלא.

תשובה:

בעזה"י יום ג' לסדר פנחס י"ז בתמוז התשע"ג

שלום וברכה אל פנחס נ"י

לנכון קבלתי את מכתבך.

אני מוכרח להגיד לך שהכל שקר, וצריכים מאד מאד לשמור מהצבועים, תהלה לאל אני לא מבקש כסף מאף אחד , ולא צריך טובות מאף אחד, יש לי את הקדוש ברוך הוא, והוא הזן ומפרנס לכל, והוא נותן לי כל מה שאני צריך, ואם אני מבקש כבר, זה למען זכות הרבים, כגון בית התבשיל - אהל אברהם, שמחלקים בכל יום למעלה מאלף מנות אוכל לרעבים וכו', ורואים לאיפה הכסף הולך, או למען הקהילה שלנו להוצאות השוטפות יום יום וכו', ורואים את ההתפתחות של הקהילה, או כדי לעזור לי לשלם עבור בית הכנסת המרכזי שלנו באומן וכו' וכו'.

ולכן שלא יספרו שום סיפורים בדויים כאלו שיש אירגון שאוסף צדקה עבור רבני ברסלב וכו' וכו', כי לא חסר היום ש'קרנים ר'מאים צ'בועים - שר"ץ השורץ על הארץ, שעובדים על בני אדם להוציא מהם כסף בכל מיני תרגילים, וכבר אמרו חכמינו הקדושים (סוטה כ"ב:) אמר לה ינאי מלכא לדביתיה, אל תתייראי מן הפרושין ולא ממי שאינן פרושין, אלא מן הצבועין שדומין לפרושין, שמעשיהן כמעשה זמרי ומבקשין שכר כפנחס; צריכים להזהר מאד מאד מאלו שקוראים את עצמם בעלי תשובה, ועובדים על בני אדם להוציא את כספם בכל מיני תרגילים, ולכן צריכים מאד מאד לשמור מצבועים כאלו, ולא להתייחס אליהם כלל.

המאחל לך ברכה והצלחה מן השמים
 

גם אתם רוצים לכתוב לצדיק שאלות בהשקפה ובהנהגה? עכשיו ההזדמנות הנדירה אפשרית!

מערכת 'ברסלב סיטי' תעבור על השאלות ותעביר ללשכתו של הצדיק. יש לציין שרק שאלות ב"השקפה והנהגה" יועברו. בקשות לברכה וכדו' ניתן לשלוח דרך טופס 'ברכה מהצדיק'.

לשו"ת המלא: שו"ת ברסלב - שאלות ותשובות בחסידות ברסלב

0 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup