ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - האם כשמרגישים עצבות בימי ספירת העומר ובימי בין המצרים מותר לשמוע ניגונים?
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
האם כשמרגישים עצבות בימי ספירת העומר ובימי בין המצרים מותר לשמוע ניגונים?

שאלה:

מאת רועי:
שלום וברכה לצדיק הקדוש מוהרא״ש. יהי רצון שתזכה לבריאות ואריכות ימים ותמשיך להנהיג ולקרב אותנו לרבנו הקדוש ולאבינו שבשמים עד ביאת משיח צדקנו. אנחנו אוהבים אתכם מאוד אף על פי שאין לנו שום תפיסה במעלתכם, ומודים לך מקרב לב שאתה מחזק אותנו ומקרב אותנו לעבודתו יתברך.
רציתי לשאול: האם כשמרגישים עצבות בימי ספירת העומר ובימי בין המצרים מותר לשמוע ניגונים או לנגן בגיטרה כדי להיות שמח? תודה רבה.


השאלה הופנתה דרך מערכת 'ברסלב סיטי' ללשכת כ"ק מוהרא"ש שליט"א, הצדיק מיבנאל, אשר השיב במכתב נפלא.

תשובה:

בעזה"י יום ו' עש"ק לסדר פנחס כ' תמוז התשע"ג

שלום וברכה אל רועי נרו יאיר

לנכון קיבלתי את מכתבך.

כשאדם נכנס בעצבות ודכאון וכו' מצווה לשמוע נגינה של שמחה, כי על ידי עצבות ומרה שחורה ודכאון הוא יכול לאבד את עולמו ברגע אחד, ולא אחד בא לידי התאבדות רחמנא ליצלן רק על ידי שנדבקה בו רוח רעה וכו'.

ולכן כל מי שנמשך לעצבות ודכאון, מצווה לשמוע ניגונים של שמחה, ובזה הוא יחייה את עצמו וינצל מכל מיני רוחות רעות ושדים שנדבקו בו, כי עצבות ודכאון באים מפגמי הברית, כי הקליפה המכניסה מרירות ודכאון באדם נקראת על שם יללה והשמחה מגרשת אותה לגמרי, ולכן מצוה גדולה לשמוע ניגונים של שמחה להגביה את מוחו ודעתו.

והנה היום יש קלטות של שמחה בלי כלי זמר שמותר לשמוע אותם בימי הספירה וכן בבין המצרים שהם ימי אבל, ויען שבדורתינו אלו אנשים סובלים הרבה מעצבים וכו' וזה מכניס בהם מרירות ועצבות ודכאון פנימי וכו', ולכן מצווה לשמוע ניגונים של שמחה כדי שלא יבוא לידי שטויות וכו' והשמחה היא רפואה לחלושי מוח.

יעזור הקדוש ברוך הוא שתמיד תהיה בשמחה, ועוד תשמח אחרים אשר זה המצוה הכי גדולה, כי לצערינו הרב בני אדם סובלים מה שסובלים וכו' כל אחד כפי ענינו וכו', ואשרי מי שזוכה לשמח את הזולת ועל ידי זה מוציאו מצרתו ומצילו מכל מיני נזקים, אשרי לו.

המאחל לך שבת שלום
 

גם אתם רוצים לכתוב לצדיק שאלות בהשקפה ובהנהגה? עכשיו ההזדמנות הנדירה אפשרית!

מערכת 'ברסלב סיטי' תעבור על השאלות ותעביר ללשכתו של הצדיק. יש לציין שרק שאלות ב"השקפה והנהגה" יועברו. בקשות לברכה וכדו' ניתן לשלוח דרך טופס 'ברכה מהצדיק'.

לשו"ת המלא: שו"ת ברסלב - שאלות ותשובות בחסידות ברסלב

0 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup