ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - האם יש צורך להמשיך בכל הדברים שמתקנים את פגם הברית גם אם הייתי כבר באומן?
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
האם יש צורך להמשיך בכל הדברים שמתקנים את פגם הברית גם אם הייתי כבר באומן?

שאלה:

מאת מאיר:
לכבוד הרב הצדיק. זכיתי להיות באומן, האם אני צריך להמשיך להקפיד בכל הדברים שנועדו לתיקון הברית, כמו קריאת שמע שעל המיטה כפי נוסח האריז"ל, אמירת תיקון הכללי, התעוררות בימי השובבי"ם וכו', או שמכיוון שהכל כבר תוקן בציון רבנו ז"ל אין צורך להקפיד כל-כך בכל העניינים האלו?

השאלה הופנתה דרך מערכת 'ברסלב סיטי' ללשכת כ"ק מוהרא"ש שליט"א, הצדיק מיבנאל, אשר השיב במכתב נפלא.

תשובה:

בעזה"י יום ב' לסדר מטות מסעי כ"ג תמוז התשע"ג

שלום וברכה אל מאיר נ"י

לנכון קבלתי את מכתבך.

אשריך ואשרי חלקך שזכית להיות אצל ציון רביז"ל, ובוודאי על ידי רביז"ל יהיה לך תיקון נפלא, כמו שהבטיחנו בחייו אשר מי שיבוא אצלו אחר הסתלקותו היינו אל ציונו הקדוש בעיר אומן ויתן פרוטה לצדקה עבורו ויאמר את העשרה מזמורי תהלים הנקראים 'תיקון הכללי', אפילו אם עצמו וגבהו חטאיו ופשעיו יוציאו מהשאול תחתית, וזה סובב על כל מיני פגמי הברית רחמנא לישזבן.

עם כל זאת, זה לא קשור אחד לשני, וצריכים להקפיד מאד מאד לקרוא קריאת שמע שעל המיטה כל לילה כפי נוסח האריז"ל שזה הורג את היצר הרע, כי לומר קריאת שמע שעל המיטה לפני השינה הוא תיקון מאד מאד גדול לנשמה, ובפרט מי שקורא קריאת שמע שעל המיטה על פי סדר האריז"ל, נמחלים לו כל עוונותיו, כמובא (לקוטי הלכות קריאת שמע שעל המיטה הלכה ב'), וחכמינו הקדושים אמרו (ברכות ה.) כל הקורא קריאת שמע על מטתו - כאילו אוחז חרב של שתי פיות בידו, שנאמר (תהלים קמ"ח) "רוממות אל בגרונם וחרב פיפיות בידם", ואמרו (שם) כל הקורא קריאת שמע על מטתו - מזיקין בדילין הימנו, שנאמר (איוב ה' ז') "ובני רשף יגביהו עוף", הרי שלך לפניך, מעלת הקורא קריאת שמע שעל המיטה, וזאת צריכים הן הגבר, הן האשה והן הילדים לקרוא קריאת שמע שעל המיטה, ועל ידי זה יהיו שמורים ממזיקים ומשחיתים.

וכן צריכים לומר בכל יום אחר התפלה בעודו מלובש עם התפילין דרבינו תם, את ה'תיקון הכללי' שזה מסוגל לפרנסה ולרפואה ולהצלחה וכו' וכו'.

וכן הוא בענין שובבי"ם - עלינו להמשיך לעסוק בתיקוננו, כי אנחנו צריכים תמיד לעסוק בתיקון נשמותינו, וכל זמן שאדם חי הוא בסכנה גדולה מאד מאד.

יעזור הקדוש ברוך הוא שתמיד תהיה בשמחה, שזה התיקון הכי גדול, כי כל הצרות והיסורים והמרירות שעוברים על האדם זה רק מחמת חסרון השמחה, וכך אמר רביז"ל (ספר המדות אות שמחה חלק ב' סימן א') מי שהוא שמח תמיד על ידי זה הוא מצליח.

הקדוש ברוך הוא השומע תפילות ישראל ישמע בתפילתי שאני מבקש ומתפלל בעדך שיהיה לך הצלחה מרובה ובכל אשר תפנה תשכיל ותצליח.

המאחל לך ברכה והצלחה מן השמים
 

גם אתם רוצים לכתוב לצדיק שאלות בהשקפה ובהנהגה? עכשיו ההזדמנות הנדירה אפשרית!

מערכת 'ברסלב סיטי' תעבור על השאלות ותעביר ללשכתו של הצדיק. יש לציין שרק שאלות ב"השקפה והנהגה" יועברו. בקשות לברכה וכדו' ניתן לשלוח דרך טופס 'ברכה מהצדיק'.

לשו"ת המלא: שו"ת ברסלב - שאלות ותשובות בחסידות ברסלב

0 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup