ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - איך ייתכן שיש אדם שקורא בכל יום את המכתבים שלכם ועדיין אינו חוזר בתשובה?
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
איך ייתכן שיש אדם שקורא בכל יום את המכתבים שלכם ועדיין אינו חוזר בתשובה?

שאלה:

מאת חיים:
שלום וברכה לכבוד קדושת אדמו"ר מוהרא"ש שליט"א. ברצוני לשאול את מעלת כבודו שאלה לא כל-כך שגרתית: ידוע לי על אחד שהוא רשע מרושע חוטא ומחטיא את הרבים באצטלא דרבנן, שקורא כמעט בכל יום בשו"ת שלכם, וגם מצטט מספריכם 'אשר בנחל' ו'שיחות מוהרא"ש' וכו' כקרדום לחפור בו... איך זה שהוא קורא כל-כך הרבה דבורי התחזקות ויראת שמים, ואינו חוזר בתשובה?

השאלה הופנתה דרך מערכת 'ברסלב סיטי' ללשכת כ"ק מוהרא"ש שליט"א, הצדיק מיבנאל, אשר השיב במכתב נפלא.

תשובה:

בעזה"י יום ב' לסדר מטות מסעי כ"ג תמוז התשע"ג

שלום וברכה אל חיים נ"י

לנכון קבלתי את מכתבך.

הנה חכמינו הקדושים אמרו (יומא ע"ב:) אמר רבי יהושע בן לוי: מאי דכתיב (דברים ד' מ"ד) "וזאת התורה אשר שם משה"? זכה - נעשית לו סם חיים' לא זכה - נעשית לו סם מיתה; לומדים את אותה התורה, אחד זוכה והיא נעשית לו התורה סם חיים, והוא מחייה את עצמו עם התורה הקדושה, ואחד לא זוכה והיא נעשית לו התורה סם המוות, שהוא שונא את הצדיק בתכלית השנאה.

ולכן אין זה קושיא כלל, אדרבה, סם המוות הורג אותו לגמרי והוא לא יכול לסבול תלמיד חכם הדבוק בו יתברך, ונעשית אצלו שנאה כבושה לתלמידי חכמים, ואמר רביז"ל (ליקוטי מוהר"ן חלק א' סימן ל"א) שאחד שפגם בברית מאד ויש לו רק כיסופים אל דברים מגונים, אצלו נעשית התורה סם המוות, מה שאין כן אחד שדבוק בהקדוש ברוך הוא, ויש לו רצונות וכיסופים להכלל בו יתברך, אזי נעשית לו התורה סם חיים, וחידש רביז"ל (שם) שאפילו בדברי הצדיק נאמר (הושע י"ד י') "כי ישרים דרכי הוי"ה צדיקים ילכו בם ופושעים יכשלו בם", שמי שרוצה את האמת אזי נתקיים אצלו "צדיקים ילכו בם", ומי שהוא פושע ונואף וכו' אזי נתקיים אצלו "ופושעים יכשלו בם", ובפרט שרביז"ל אמר (ספר המדות אות צדיק סימן קס"ג) הנואפים - לרוב הם מתנגדים לצדיקים.

ולכן לא בחינם שהרשע הזה שהוא גנב מפורסם, מוציא כספים מבני אדם וכו', ותקציבים בכל מיני ערמומיות וכו', לא בחינם שלא רק שהספרים לא עושים אצלו רושם, אלא להיפך, כמו שאמר רביז"ל (ספר המדות אות גניבה וגזילה סימן א') מי שנפתה לבו לגזול, וכיון שהתיר לעצמו גזילת חבירו - הרי הוא מוכן לכל חטא ועון, ואין תקנה להסירו מדרכו הרעה; ולכן אל תקשה לך שום קושיא.

הקדוש ברוך הוא יבער את הקוצים מהכרם, ונזכה לראות בנחמת ישראל.

המאחל לך ברכה והצלחה מן השמים
 

גם אתם רוצים לכתוב לצדיק שאלות בהשקפה ובהנהגה? עכשיו ההזדמנות הנדירה אפשרית!

מערכת 'ברסלב סיטי' תעבור על השאלות ותעביר ללשכתו של הצדיק. יש לציין שרק שאלות ב"השקפה והנהגה" יועברו. בקשות לברכה וכדו' ניתן לשלוח דרך טופס 'ברכה מהצדיק'.

לשו"ת המלא: שו"ת ברסלב - שאלות ותשובות בחסידות ברסלב

0 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup