ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - בכל פעם שאני צריכה להתעורר קשה לי להתגבר ולקום. איך אני יכולה להשתפר?
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
בכל פעם שאני צריכה להתעורר קשה לי להתגבר ולקום. איך אני יכולה להשתפר?

שאלה:

מאת רבקה:
שלום לכבוד קדושת מוהרא"ש, רפואה שלמה ובריאות איתנה.
יש לי קושי להתעורר בבוקר, וזה לא משנה באיזו שעה אני קמה, בכל פעם שאני צריכה להתעורר זה לוקח לי המון זמן וקשה לי להתגבר ולקום. לפעמים אני מאחרת לפגישות שקבעתי עם אנשים, ולא נעים לי שזה בא על חשבון אחרים. מה עושים? ואיך אני יכולה להשתפר?


השאלה הופנתה דרך מערכת 'ברסלב סיטי' ללשכת כ"ק מוהרא"ש שליט"א, הצדיק מיבנאל, אשר השיב במכתב נפלא.

תשובה:

בעזה"י יום ג' לסדר מטות מסעי כ"ד תמוז התשע"ג

שלום רב אל רבקה תחי'

לנכון קבלתי את מכתבך.

העצה הכי טובה לקום מוקדם - ללכת לישון מוקדם, וכתיב (בראשית א') "ויהי ערב ויהי בוקר", כפי הערב שמכינים לעצמם - כך יש לו בוקר, ולכן כל אלו שקשה להם לקום בבוקר מוקדם, עליהם לזכור שהעצה הכי קלה וטובה היא ללכת לישון מוקדם, ורואים שהס"מ עובד על כולם לתפוס את הלילות, ולשרוף את הזמן בשטויות, שהעיקר בבוקר לא יוכלו לקום, ובפרט הוא מתגבר על גברים כדי שיפסידו את תפלת שחרית במנין.

השולחן ערוך מתחיל 'יתגבר כארי לעמוד בבוקר לעבודת בוראו', ואמרו צדיקים שאם הולכים לישון כמו 'אריה' - אותיות 'יראה', היינו שמתייראים ממנו יתברך, ומפקידים את נשמתם בידו יתברך, על ידי זה קמים בבוקר כמו אריה הגיבור שבחיות, אבל אם הולכים לישון כמו סוס עצל וכו', אז קמים כמו סוס עצל וכו'.

הקדוש ברוך הוא יתן לנו יראת שמים שלימה, ונזכה לעשות תמיד את רצונו יתברך.

המאחל לך ברכה והצלחה מן השמים
 

גם אתם רוצים לכתוב לצדיק שאלות בהשקפה ובהנהגה? עכשיו ההזדמנות הנדירה אפשרית!

מערכת 'ברסלב סיטי' תעבור על השאלות ותעביר ללשכתו של הצדיק. יש לציין שרק שאלות ב"השקפה והנהגה" יועברו. בקשות לברכה וכדו' ניתן לשלוח דרך טופס 'ברכה מהצדיק'.

לשו"ת המלא: שו"ת ברסלב - שאלות ותשובות בחסידות ברסלב

0 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup