ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - בעלי טס לאומן ויש לי דילמה קשה: האם לחגוג בבית לבדי, או ללכת להורי החילוניים?
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
בעלי טס לאומן ויש לי דילמה קשה: האם לחגוג בבית לבדי, או ללכת להורי החילוניים?

שאלה:

מאת שרה:
לכבוד קדושת פאר הדור והדרו, אדמו"ר מוהרא"ש שליט"א.
בכל שנה טרם התקדש ראש השנה, אני ניצבת בפני דילמה קשה מאוד, ולא יודעת היכן לשבות ביום הדין. מפאת שבעלי נוסע לרבנו לאומן, אני נוסעת להוריי עם ילדיי. הוריי חילוניים ואינם מקפידים על שמירת החג, וגם הכשרות בספק, ועל אף הרצון שלהם לרצותני מבחינת ההכשרים, בעיות הכשרות רבות מאוד.
אחיי מחללים את החג לעיני ילדיי, ונגרם לי צער עמוק מכך עד כדי בכי בכל ימות החג. אני יודעת שאין סיכוי לשנות את משפחתי, ומצידי אני מוכנה להישאר עם ילדיי בביתי ולחגוג עימם, על אף שהם ילדים קטנים, אך אני לא רוצה לצער את הוריי, כי זהו החג היחיד אותו אני חוגגת בביתם.
מה עליי לעשות? אשמח לקבל את עצתכם הקדושה שהיא בחינת שכלו של רבנו ממש.הקדוש-ברוך-הוא יברככם בכל הברכות הכתובות בתורה, ותזכו לנחת רוח מכל יוצאי חלציכם הרוחניים והגשמיים גם יחד!

השאלה הופנתה דרך מערכת 'ברסלב סיטי' ללשכת כ"ק מוהרא"ש שליט"א, הצדיק מיבנאל, אשר השיב במכתב נפלא.

תשובה:

בעזה"י יום ה' לסדר עקב י"ח אב התשע"ג

שלום רב אל שרה תחי'

לנכון קיבלתי את מכתבך.

את צריכה להיות מאד מאד שמחה שאת נותנת לבעלך לנסוע לרבנו לראש השנה באומן, שאין למעלה מזה.

לדעתי היה טוב מאד שתשארי בבית עם הילדים ולחגוג עמם את החג, ואף שזה קשה לך מאד, עם כל זאת עם כל הכבוד להורים, הם מחללים שמה שבת וחג וכו' וגם אוכלים נבלות וטרפות וכו', אזי את צריכה לכבד את הקדוש ברוך הוא ולא ללכת שמה.

את צריכה להסביר להורים שאת אוהבת אותם מאד מאד, וכך צריכה להיות מצוות כיבוד אב ואם - צריכים לאהוב את אבא ואמא אפילו שהם רחוקים מקיום התורה והמצוות, אבל את לא יכולה לאכול שמה כי אין כשרות וכו' אין שבת וחג וכו', ואני בטוח שאם תדברי עם ההורים בצורה יפה ומשכנעת - הם יבינו אותך. אבל לך לא כדאי ללכת שמה, כי אסור לאדם לפטם את עצמו עם נבילות וטריפות, וכל שכן את הילדים - שזה מטמטם אותם.

את לא צריכה לשנות את המשפחה שלך וכו', ולא יכולים להכתיב לזולת איך להתנהג וכו', וכל שכן שאת ההורים אסור לשכנע להשתנות וכו'. את צריכה להתנהג בדרך ארץ גדול כלפי ההורים ולהתקשר אליהם תמיד לשאול בשלומם, ולהתעניין איך הם מרגישים, ותאמיני לי, רק על ידי זה הם יחזרו בתשובה, כי הם יראו שהבת שחזרה בתשובה כל כך מכבדת אותם וכו', וזה מה שהדת מלמדת אותם וכו', אזי תתעורר גם אצלהם תשוקה עצומה לחזור בתשובה להקדוש ברוך הוא.

ולכן עצתי אמונה שתשארי בראש השנה בבית, ותחגגי את החג עם הילדים ותהיי שמחה ועליזה שבעלך נוסע לאומן על ראש השנה, כי כך אמר מוהרנ"ת ז"ל, שכל אחד שיהיה בראש השנה באומן תהיה לו חלק בגאולה.

המאחל לך ברכה והצלחה מן השמים
 

גם אתם רוצים לכתוב לצדיק שאלות בהשקפה ובהנהגה? עכשיו ההזדמנות הנדירה אפשרית!

מערכת 'ברסלב סיטי' תעבור על השאלות ותעביר ללשכתו של הצדיק. יש לציין שרק שאלות ב"השקפה והנהגה" יועברו. בקשות לברכה וכדו' ניתן לשלוח דרך טופס 'ברכה מהצדיק'.

לשו"ת המלא: שו"ת ברסלב - שאלות ותשובות בחסידות ברסלב

0 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup