ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - נסעתי לאומן שש-עשרה שנה ברציפות, אך מאז שהתחתנתי אשתי לא מוכנה שאסע
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
נסעתי לאומן שש-עשרה שנה ברציפות, אך מאז שהתחתנתי אשתי לא מוכנה שאסע

שאלה:

מאת עופר:
שלום רב. כשהייתי רווק, זכיתי לנסוע לאומן ולהשתתף בקיבוץ הקדוש ביחד אתכם בראש השנה שש עשרה שנים ברציפות, אך מאז שזכיתי להתחתן, אשתי לא מוכנה לשמוע על נסיעה בראש השנה, ולא רוצה לשמוע שום דבר שקשור לחסידות. קשה לי להיות בארץ ישראל בראש השנה, ולא להיות אצל רבינו אתכם ביחד. אשמח לקבל עצה. 

השאלה הופנתה דרך מערכת 'ברסלב סיטי' ללשכת כ"ק מוהרא"ש שליט"א, הצדיק מיבנאל, אשר השיב במכתב נפלא.

תשובה:

בעזה"י יום ב' לסדר ראה כ"ב אב ה'תשע"ג


שלום וברכה וכל טוב סלה אל עופר נ"י

לנכון קיבלתי את מכתבך.

אשריך ואשרי חלקיך שזכית להיות כבר שש עשרה שנה ברציפות אצל רביז"ל על ראש השנה. אתה לא יכול לתאר ולשער את גודל הזכות שיש לך ואני בטוח שבזכות זה מצאת את בת זוגך.

בוודאי תזכור מה שהזהיר אותנו רביז"ל (שיחות הרן סימן רס"ד) לכבד ולייקר את אשתו, ואמר: כמה צער ויסורים סובלות מילדיהם - צער העיבור והלידה והגידול וכו' וכו' ולכן צריכים לרחם עליהם. וחכמינו הקדושים אמרו (בבא מציעא נ"ט) אוקיירו לנשיכו כי הכי דתתעתרו (תכבדו ותייקרו את נשותיכם כדי שתתעשרו); ואמר רביז"ל (ליקוטי מוהרן חלק א' סימן ס"ט) שכל העשירות בא לאדם רק בזכות אשתו, ולכן בוודאי אתה צריך לכבד ולייקר את אשתך ותשתדל שיהיו שלום ואהבה ביניכם.

אבל אתה צריך להסביר לאשתך שבראש השנה זה יום הדין שאז דנים את האדם מה יקרה אתו על כל השנה, כמאמרם ז"ל (ביצה ט"ז.) הכל נידונים בראש השנה; ואמרו (שם) כל מזונותיו של האדם קצובים לו מראש השנה. בראש השנה כותבים את התקציב של האדם על כל השנה, בראש השנה דנים את האדם מה יקרה אתו כל השנה וכו'. תתאר לעצמך שאדם עומד לפני שופט ורוצים לדון אותו לעונש מוות או שישב שנים בבית הסוהר או שיקחו ממנו את כל מה שיש לו וכו' וכו' האם הוא לא היה הולך אל העורך הדין הכי גדול שיציל אותו ממוות לחיים? או שיציל אותו מבית הסוהר? הרי היה מוכר את הכל אם לא היה לו כסף, העיקר להיות אצל העורך דין שיציל אותו! והנה רביז"ל הבטיחנו בהבטחות גדולות שמי שיהיה אצלו בראש השנה הוא מבטיח לו שלא יחסר לו שום דבר, והוא ימתיק ממנו את כל הדינים, ואמר (חיי מוהרן סימן ת"ה) ראש השנה שלי הוא חידוש גדול, והשם יתברך יודע שאין הדבר הזה בירושה מאבותי רק השם יתברך נתן לי זאת במתנה, שאני יודע מה הוא ראש השנה. לא מבעיא אתם כולכם, בוודאי תלויים בראש השנה שלי, אלא אפילו כל העולם כולו תלוי בראש השנה שלי.

ולכן תסביר לאשתך היקרה שהנה שומעים בכל יום תאונות קטלניות וכו' מחלות וחולאים רעים רחמנא ליצלן וכו' כו' ואף אחד לא בטוח בחיים שלו כו' וכו', והנה יש צדיק אחד שהבטיח שמי שיהיה אצלו בראש השנה הוא יהיה העורך דין שלו, ולכן אשתי היקרה, אני אוהב אותך מאד מאד ורוצה את הטוב שלך ושלי - שנזכה לילדים בריאים בנפשם ובשכלם, שיהיה לנו בית משלנו ופרנסה משלנו, ובשביל זה אני נוסע לאומן כמה ימים, לא מפני שאני רוצה לעזוב אותך, אלא מפני שהצדיק הזה הבטיח הבטחה כזו שאף צדיק מעולם לא הבטיח. ולכן אשתי היקרה בואי לא נריב, אדרבה, תעזרי לי להיות אצל רביז"ל על ראש השנה ונזכה להיפקד בזרע של קיימא, ונכתב ונחתם לשנה טובה ומתוקה ולא יחסר לנו שום דבר.

 

המאחל לך ברכה והצלחה מן השמים
 

גם אתם רוצים לכתוב לצדיק שאלות בהשקפה ובהנהגה? עכשיו ההזדמנות הנדירה אפשרית!

מערכת 'ברסלב סיטי' תעבור על השאלות ותעביר ללשכתו של הצדיק. יש לציין שרק שאלות ב"השקפה והנהגה" יועברו. בקשות לברכה וכדו' ניתן לשלוח דרך טופס 'ברכה מהצדיק'.

לשו"ת המלא: שו"ת ברסלב - שאלות ותשובות בחסידות ברסלב

0 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup