ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - הרב שלי ביקש ממני שאבטיח לו שהשנה לא אסע לאומן, ואני מאוד מבולבל
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
הרב שלי ביקש ממני שאבטיח לו שהשנה לא אסע לאומן, ואני מאוד מבולבל

שאלה:

מאת אבי:
שלום לכבוד הרב שיק שליט"א. ימים על ימי מלך תוסיף שנותיו כמו דור ודור.
בכל שנה אני זוכה להסתופף בראש השנה בקיבוץ הקדוש של אנשי שלומנו באומן, וזה מה שמחייה אותי כל השנה. אך לפני כמה ימים, הרב שלי שהוא גם ראש הכולל שלי, דיבר איתי ואמר לי שהוא מתנגד נחרצות לנסיעה לאומן, וביקש ממני להבטיח לו שהשנה לא אסע.
אני נקרע בין דברי רבנו שהפליג במעלת ראש השנה שלו, לבין דברי הרב שלי. אנא עזרו לי לצאת מהבלבולים האלו!

השאלה הופנתה דרך מערכת 'ברסלב סיטי' ללשכת כ"ק מוהרא"ש שליט"א, הצדיק מיבנאל, אשר השיב במכתב נפלא.

תשובה:

בעזה"י יום א' לסדר שופטים כ"ח אב ה'תשע"ג

שלום וברכה אל אבי נרו יאיר

לנכון קבלתי את מכתבך.

רביז"ל הזהירנו מאד שנבוא על ראש השנה, ואמר (חיי מוהר"ן סימן ת"ג): כל מי שמאמין בי צריך שיבוא אלי על ראש השנה, ויעשה כרוז שיבואו אלי על ראש השנה, איש לא יעדר. ולכן כל מי שמאמין ברביז"ל צריך לעשות לעצמו חשבון הנפש, אם הוא מאמין ברביז"ל ורוצה לשמוע בקולו ולקיים את הנהגות רביז"ל, אזי שום דבר בעולם לא צריך למנוע אותו, וצריך שתדע שכל המניעות הן רק מניעות המח, כי באמת מי שיש לו אמונת חכמים ברביז"ל, אזי שום דבר בעולם לא יכול למנוע אותו, וכבר אמר רביז"ל (ליקוטי מוהר"ן חלק א' סימן קנ"ב) שלפעמים שמים ירא שמים על הפתח שימנע מלנסוע ולהכנס אל הצדיק האמת, ועל ידי מסירות נפש יכולים לעבור על הכל, ולכן הבחירה בידיך.

יעזור הקדוש ברוך הוא שתתגלה האמת בעולם, וידע כל פעול כי אתה פעלתו, ויבין כל יצור כי אתה יצרתו, ויאמר כל אשר נשמה באפו הוי"ה מלך ומלכותו בכל משלה, ואת זה מרגישים במוחש באומן בראש השנה אצל רביז"ל.

המאחל לך ברכה והצלחה מן השמים
 

גם אתם רוצים לכתוב לצדיק שאלות בהשקפה ובהנהגה? עכשיו ההזדמנות הנדירה אפשרית!

מערכת 'ברסלב סיטי' תעבור על השאלות ותעביר ללשכתו של הצדיק. יש לציין שרק שאלות ב"השקפה והנהגה" יועברו. בקשות לברכה וכדו' ניתן לשלוח דרך טופס 'ברכה מהצדיק'.

לשו"ת המלא: שו"ת ברסלב - שאלות ותשובות בחסידות ברסלב

0 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup