ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - לקבוצה שלנו יש מניעות עצומות על הנסיעה לאומן. האם אלו רק מניעות או שכדאי לבטל את הנסיעה?
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
לקבוצה שלנו יש מניעות עצומות על הנסיעה לאומן. האם אלו רק מניעות או שכדאי לבטל את הנסיעה?

שאלה:

מאת אסתר:
שלום לצדיק. אנחנו קבוצה של נשים מניו-יורק שעומדת לטוס לציון של רבנו נחמן מברסלב באומן, ויש לנו מניעות גדולות מאוד על הנסיעה. חוץ מהעובדה שזה מאוד יקר, ולקח המון זמן לשכנע כל אחת ואחת, כמה נשים ביטלו כעת את הטיסה שלהן בגלל האיום הביטחוני שפורסם השבוע, שבעקבותיו אמריקה סגרה עשרים ושתיים שגרירויות ברחבי העולם.
אינני יודעת מה עלי לעשות: האם עלי להרגיע את הקבוצה, ולומר להן ששומר פתאים השם, ובדרך לרבנו לא נדע דבר רע, ושזה הכל מניעות, או שכדאי לנו לבטל את הנסיעה, למרות שנשים רבות כבר שילמו עליה, והביטול יגרום נזק כספי ועוגמת נפש?
ומה גם שחלק מהנשים חוששות לנסוע איתנו, כי כשהרב שלהן שמע שהן נוסעות לאומן - הוא הקפיד עליהן ואמר להן מילים חריפות. בקיצור, מניעות עצומות....
אנא מכם, אמרו לנו מה עלינו לעשות. תבורכו מפי עליון.

השאלה הופנתה דרך מערכת 'ברסלב סיטי' ללשכת כ"ק מוהרא"ש שליט"א, הצדיק מיבנאל, אשר השיב במכתב נפלא.

תשובה:

בעזה"י יום ה' לסדר שופטים ב' אלול ה'תשע"ג

שלום רב אל אסתר תחי'  

לנכון קבלתי את מכתבך.

אין לכן לפחד משום דבר, וזה שארצות הברית סגרה את הקונסוליות והשגרירויות שלה ברחבי העולם, זה בכלל לא קשור אל ציון רביז"ל.

ואין למעלה מלהיות אצל ציון רביז"ל, ובפירוש גילה לנו מוהרנ"ת ז"ל ששמע מרביז"ל שעונש הגלגול זה עונש קשה מאד מאד, עוד פעם לבוא לזה העולם להתגלגל חזרה מחמת עוונותיו המרובים וכו', כי בזה העולם הוא סכנה גדולה מאד לנשמה שבאה מעולם האצילות וכו', שלא תיפול עוד פעם בנוקבא דתהומא רבה וכו', עם כל זאת סיים מוהרנ"ת ז"ל: אם הייתי יודע שאם אתגלגל עוד פעם בזה העולם, ואזכה להיות עוד פעם אחת בציון רביז"ל, כבר היה כדאי להתגלגל ולבוא לזה העולם כדי להיות עוד פעם אצל ציון רביז"ל, ודבר זה אי אפשר להסביר מהי מעלת הנשמה שבאה אל ציון רביז"ל, אשר עוד לא היה צדיק בעולם שהבטיח עם שני עדים כשרים שכל מי שיבוא אל ציונו הקדוש ויתן פרוטה לצדקה עבורו ויאמר את העשרה מזמורי תהלים הנקראים 'תיקון הכללי', אפילו אם עצמו וגבהו חטאיו ופשעיו יוציאו מהשאול תחתית ומתחתיו.

ולכן, לדעתי, תמשיכו עם התוכנית שלכן, ואל תתפעלו משום בריה שבעולם, וכבר אמר רביז"ל (ליקוטי מוהר"ן חלק א' סימן ס"ו) כפי מעלת הנחשק כן מתגבר המניעות כדי לעורר את החשק, ולכן אין לכן מה לפחד כלל, אלא להמשיך עם התוכנית שלכן ולנסוע אל ציון רביז"ל אשר אין למעלה מזה.

ומה שיש לכן מניעות שהרב של הנשים הקפיד עליהן מאד מאד, ודיבר איתן מילים חריפות וכו' וכו', כבר אמר רביז"ל (ליקוטי מוהר"ן חלק א' סימן קנ"ב) אשר לבוא אל הצדיק צריכים מסירות נפש, כי לפעמים שמים אצל הדלת ירא שמים שגם הוא ימנע מלבוא אל רביז"ל, ולכן אין לכן מה להתפעל כלל, אדם צריך לעשות לעצמו חשבון הנפש מה אני אעשה כשכבר יצאה נשמתי מזה העולם וכו', ועכשיו נשמתי משוטטת ממקום למקום, ואין לה איפה ללכת וכו', ורוצים לדון אותה בכל מיני דינים ועונשים וכו' וכו', מה עושים עכשיו? וכו', והנה היה צדיק קדוש ונורא מאד שהעמיד שני עדים צדיקים גדולים, ואמר בפירוש שמי שיבוא אל ציונו ויתן פרוטה לצדקה עבורו, ויאמר את העשרה מזמורי תהלים, אפילו שנפל למקום שנפל הוא יוציא אותו משם ויביאו אל תיקונו וכו', אחר דיבורים כאלו שייכים נסיונות קשים ומרים? הרי אחר שהנשמה יוצאת מהגוף ומשוטטת בעולם הדמיון וכו', או בכף הקלע וכו', אז עושים חשבון למישהו? הרי אני צריך תיקון, ומי ירחם עלי ועל נשמתי?

ולכן אני מאד מאד מבקש אותך שתחזקי ותעוררי את כל הנשים שיסעו כפי התוכנית אצל ציון רביז"ל, ולא יפחדו משום דבר, ולא יבהלו משום הקפדה של שום רב וכו', כי לנו אין אלא דברי רביז"ל שביקש שנבוא אליו, והוא יתקננו תיקון נצחי.

הקדוש ברוך הוא יוליך אתכן על הדרך הנכונה, תסעו לשלום ותחזרו לשלום, ותפעלו שם כל מה שאתן צריכות.

המאחל לך כתיבה וחתימה טובה
 

גם אתם רוצים לכתוב לצדיק שאלות בהשקפה ובהנהגה? עכשיו ההזדמנות הנדירה אפשרית!

מערכת 'ברסלב סיטי' תעבור על השאלות ותעביר ללשכתו של הצדיק. יש לציין שרק שאלות ב"השקפה והנהגה" יועברו. בקשות לברכה וכדו' ניתן לשלוח דרך טופס 'ברכה מהצדיק'.

לשו"ת המלא: שו"ת ברסלב - שאלות ותשובות בחסידות ברסלב

0 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup