ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - האם יש בעיה בכך שקבוצת נשים נוסעת באוטובוס מקייב לאומן עם נהג גוי?
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
האם יש בעיה בכך שקבוצת נשים נוסעת באוטובוס מקייב לאומן עם נהג גוי?

שאלה:

מאת גילה:
לכבוד מורי ורבי שליט"א, שלום רב ובריאות איתנה.
רכשתי כרטיס טיסה לאומן במסגרת קבוצת נשים מאורגנת, שאמורה לטוס בעוד כשבוע. התחלתי להתכונן לנסיעה, אך לפתע מישהי אמרה לי שבנסיעה שלנו יש בעיה רצינית – מפני שכולנו נשים והנהג שאמור להסיע אותנו משדה התעופה לאומן הוא גוי, יש כאן בעיה חמורה של איסור ייחוד, ולכן אסור לנו לנסוע בצורה כזו.
האם יש צדק בדבריה ואנו צריכות לבטל את הנסיעה, מה שיחייב אותנו בקנס כספי? חשוב לי לציין, שהנסיעות באוטובוסים עם הנהג יתבצעו בשעות היום בלבד ולא בלילה. אשמח מאוד לחוות דעתו של הרב.


השאלה הופנתה דרך מערכת 'ברסלב סיטי' ללשכת כ"ק מוהרא"ש שליט"א, הצדיק מיבנאל, אשר השיב במכתב נפלא.

תשובה:

בעזה"י יום ד' לסדר כי תצא ח' אלול ה'תשע"ג

שלום רב אל גילה תחי'

לנכון קבלתי את מכתבך.

מאחר שיש קבוצה גדולה של נשים, וכן נוסעים רק ביום, אזי רוב הפוסקים מתירים, ואין חשש לאיסור יחוד, כי גבר אחד עם הרבה נשים ובפרטיות כשהנשים דרכן לקנאות אחת על השניה וכו' וכו', אזי לא שייך איסור יחוד.

בוודאי כדאי לקחת נהג שמכירים אותו אישית שהוא הגון וזו האומנות שלו, והוא לא רוצה שיתקלקל השם שלו.

בוודאי מה טוב ומה נעים כשהנשים יחזיקו את עצמן ביחד וילכו ביחד, ושלא תשאר אשה אחת לבד באוטובוס וכו', כי זה בוודאי יחוד, רק שתהיינה כל הקבוצה יחד בכל הדרך.

יעזור הקדוש ברוך הוא שתזכי לנסוע אל ציון רביז"ל ולפעול שמה כל מה שאת צריכה לפעול, כי אין לתאר ואין לשער כלל את גודל מעלת האשה שזוכה להיות אצל ציון רביז"ל, שהבטיח הבטחה כזו ששום צדיק בעולם לא הבטיח.

המאחל לך כתיבה וחתימה טובה
 

גם אתם רוצים לכתוב לצדיק שאלות בהשקפה ובהנהגה? עכשיו ההזדמנות הנדירה אפשרית!

מערכת 'ברסלב סיטי' תעבור על השאלות ותעביר ללשכתו של הצדיק. יש לציין שרק שאלות ב"השקפה והנהגה" יועברו. בקשות לברכה וכדו' ניתן לשלוח דרך טופס 'ברכה מהצדיק'.

לשו"ת המלא: שו"ת ברסלב - שאלות ותשובות בחסידות ברסלב

0 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup