ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - אני והחבר שלי התחלנו לדבר על חתונה. איך אני יכולה לדעת שאנחנו באמת שייכים אחד לשני?
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
אני והחבר שלי התחלנו לדבר על חתונה. איך אני יכולה לדעת שאנחנו באמת שייכים אחד לשני?

שאלה:

מאת מירב:
אני יוצאת עם החבר שלי כבר שלוש שנים, והוא הבחור הראשון שאני יוצאת איתו. לאחרונה התחלנו לדבר על חתונה, אך אני לא יודעת אם הוא הזיווג האמיתי שלי משורש נשמתי, וקשה לי לקבל את ההחלטה.
איך יודעים אם אנחנו באמת מתאימים ושייכים אחד לשני? אשמח לקבל את תשובתך.

השאלה הופנתה דרך מערכת 'ברסלב סיטי' ללשכת כ"ק מוהרא"ש שליט"א, הצדיק מיבנאל, אשר השיב במכתב נפלא.

תשובה:

בעזה"י יום א' לסדר כי תבוא י"ב אלול ה'תשע"ג

שלום רב אל מירב תחי'

לנכון קבלתי את מכתבך.

אם אתם יוצאים כבר שלוש שנים ביחד ומקיימים יחסים וכו' וכו', למה את שואלת אם זה הבן זוג שלך מן השמים? בוודאי שזה הבן זוג שלך ואת צריכה תיכף ומיד להתחתן איתו ולא לאבד אותו, וחבל מאד שאתם מסתובבים ככה וחיים באיסור, בשעה שאתם יכולים להתחתן ולחיות בהתר, ולהיות הזוג הכי מאושר בחיים.

יעזור הקדוש ברוך הוא שתעשו מה שתעשו ותיכף ומיד תקבעו זמן לחתונה, ותתחתנו ותבנו בית נאמן בישראל.

נא ונא לקבל על עצמכם לשמור שבת, ואז השבת תשמור עליכם, כי עם ישראל הם בן זוגה של השבת, כמאמרם ז"ל (בראשית רבה פרשה י"א ח') תני רבי שמעון בן יוחאי: אמרה שבת לפני הקדוש ברוך הוא, רבונו של עולם לכולן יש בן זוג ולי אין בן זוג! אמר לה הקדוש ברוך הוא: כנסת ישראל היא בן זוגך, וכיון שעמדו ישראל לפני הר סיני, אמר להם הקדוש ברוך הוא זכרו הדבר שאמרתי לשבת, כנסת ישראל היא בן זוגך, היינו דיבור (שמות כ') "זכור את יום השבת לקדשו"; וכן אמרו (שבת קי"ח:) כל המשמר שבת כהלכתו אפילו עובד עבודה זרה כדור אנוש מוחלין לו, שנאמר (ישעיה נ"ו ב') "אשרי אנוש יעשה זאת ובן אדם יחזיק בה שומר שבת מחללו ושומר ידו מעשות כל רע", אל תקרי מחללו אלא מחול לו.

יעזור הקדוש ברוך הוא שתבשרו לי בשורות משמחות תמיד.

המאחל לך כתיבה וחתימה טובה
 

גם אתם רוצים לכתוב לצדיק שאלות בהשקפה ובהנהגה? עכשיו ההזדמנות הנדירה אפשרית!

מערכת 'ברסלב סיטי' תעבור על השאלות ותעביר ללשכתו של הצדיק. יש לציין שרק שאלות ב"השקפה והנהגה" יועברו. בקשות לברכה וכדו' ניתן לשלוח דרך טופס 'ברכה מהצדיק'.

לשו"ת המלא: שו"ת ברסלב - שאלות ותשובות בחסידות ברסלב

0 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup