ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - למי עדיף לתרום כרטיס לאומן: לחבר שקירב אותי לרבנו או למישהו אחר?
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
למי עדיף לתרום כרטיס לאומן: לחבר שקירב אותי לרבנו או למישהו אחר?

שאלה:

מאת שירן:
שלום וברכה לכבוד מוהרא"ש שליט"א.
יש לי רצון לעשות בכל שנה חסד עם יהודי אחד ולעזור לו בהוצאות כרטיס הטיסה לאומן, אך אני מתלבט: האם עדיף לעזור לחבר שלי, שקירב אותי לברסלב ואני חייב לו מצד הכרת הטוב, אף שהוא היה כבר פעמים רבות באומן, או ליהודי אחר שלא היה אף פעם באומן?
ואם יתאפשר לי לעזור בכמה כרטיסים - האם יש להעדיף אנשים חדשים שלא היו באומן אף פעם או שאפשר לעזור גם למי שהיה כבר ורוצה להגיע בשנית? בתודה רבה והערכה עצומה.


השאלה הופנתה דרך מערכת 'ברסלב סיטי' ללשכת כ"ק מוהרא"ש שליט"א, הצדיק מיבנאל, אשר השיב במכתב נפלא.

תשובה:

בעזה"י יום ג' לסדר כי תבוא י"ד אלול ה'תשע"ג

שלום וברכה אל שירן נ"י

לנכון קבלתי את מכתבך.

לדעתי תעשה חסד עם החבר שלך מצד הכרת הטוב שקירב אותך אל רביז"ל.

רביז"ל הבטיח לכל אחד מאנשי שלומינו שיבוא לראש השנה, שהוא ידאג על הוצאות הנסיעה הלוך וחזור, ולכן אני לא רואה בזה שום תועלת לשלם כרטיסים וכו', יותר טוב שתשמור על השלום בית שלך, ואמרו חכמינו הקדושים (כתובות נ.) על הפסוק (תהילים ק"ו) "אשרי שומרי משפט עושה צדקה בכל עת" - וכי אפשר לעשות צדקה בכל עת? דרשו רבותינו שביבנה ואמרי לה רבי אליעזר: זה הזן בניו ובנותיו כשהן קטנים; אנשים נותנים צדקה לכולם אבל לא לאשה ולילדים, שהם באים קודם להכל וכו'.

וכן בחור רווק צריך להחביא את הכסף שיבוא יום מהימים שהוא יצטרך את זה בשביל להתחתן, ואין זו מצוה לבזבז כסף על דברים כאלו, כל אחד שידאג לעצמו בשביל הכרטיס שלו.

אני מאד מקווה להקדוש ברוך הוא שתבין דבר מתוך דבר, כי מי שקירב אותך אל רביז"ל, אם יש לך אפשרות לעזור לו, אתה צריך לעזור לו מצד הכרת הטוב, שזו המדה הכי יפה שרק יכולה להיות, אבל סתם ככה תראה לשמור מאד מאד על כספך.

 הקדוש ברוך הוא השומע תפילות ישראל ישמע בתפילתי שאני מבקש ומתפלל בעדך שיהיה לך הצלחה מרובה ובכל אשר תפנה תשכיל ותצליח.

המאחל לך כתיבה וחתימה טובה
 

גם אתם רוצים לכתוב לצדיק שאלות בהשקפה ובהנהגה? עכשיו ההזדמנות הנדירה אפשרית!

מערכת 'ברסלב סיטי' תעבור על השאלות ותעביר ללשכתו של הצדיק. יש לציין שרק שאלות ב"השקפה והנהגה" יועברו. בקשות לברכה וכדו' ניתן לשלוח דרך טופס 'ברכה מהצדיק'.

לשו"ת המלא: שו"ת ברסלב - שאלות ותשובות בחסידות ברסלב

0 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup