ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - אשתי מאיימת עלי שאם אסע לאומן היא תעזוב אותי. האם להיכנע לאיומים שלה?
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
אשתי מאיימת עלי שאם אסע לאומן היא תעזוב אותי. האם להיכנע לאיומים שלה?

שאלה:

מאת נחמן:
לכבוד מורנו ורבנו שליט"א.
בדיוק עכשיו, לפני שאני עומד נוסע לציון רבנו ז"ל לראש השנה, התעוררה עלי מחלוקת גדולה מאוד מצד אשתי, והיא מאיימת עלי שאם אסע לאומן כפי שאני מתכנן - היא תעזוב אותי. האם להיכנע לאיומים שלה?

השאלה הופנתה דרך מערכת 'ברסלב סיטי' ללשכת כ"ק מוהרא"ש שליט"א, הצדיק מיבנאל, אשר השיב במכתב נפלא.

תשובה:

בעזה"י יום ד' לסדר נצבים וילך כ"ב אלול ה'תשע"ג

שלום וברכה אל נחמן נ"י

לנכון קבלתי את מכתבך.

קודם כל, אתה צריך לדעת שאשתך לא תעזוב אותך, וזה רק איום, כי אני לא רואה מה כל כך רע כשזוכים לנסוע אצל ציון רביז"ל על ראש השנה, שעוד לא היה צדיק בעולם שהבטיח הבטחה כזו שמי שיבוא אל ציונו הקדוש על ראש השנה, הוא יתקן אותו בתיקון נפלא, ואמר לענין ראש השנה שלו (חיי מוהר"ן סימן ת"ו) שיכולין אז אנשים לקבל תיקונים מה שבכל השנה לא היה באפשר שיהיה להם תיקון בשום אופן, אף על פי כן בראש השנה יכולין אפילו הם לקבל תיקון. אף על פי שבכל השנה אפילו הוא בעצמו ז"ל לא היה יכול לתקנם, אבל בראש השנה גם הם יכולים לקבל תיקונים, כי אמר שהוא עושה בראש השנה ענינים ותיקונים מה שבכל השנה גם הוא אינו יכול לעשות.

והנה אנחנו עומדים לפני יום הדין הנורא שבו דנים את האדם על החיים ועל המוות, על עניות ועל עשירות, על צרות ויסורים ועל הרחבה והרווחה, כי זה יום המשפט, והנה ידוע כשיש משפט חמור צריכים לקחת עורך דין גדול, וככל שהמשפט יותר גדול ויותר מסובך, לוקחים את העורך דין הכי גדול, ואם נגזר עליו איזה עונש מוות רחמנא ליצלן, אזי לוקחים את העורך דין הכי גדול בעולם, ואף שזה עולה הון תועפות, מוכרים את כל מה שיש לו כדי לשלם לעורך דין, העיקר שיציל אותו ממוות בטוח לחיים, והנה רביז"ל הוא העורך דין הכי גדול בעולם, והוא הכריז (חיי מוהר"ן סימן ת"ה) הראש השנה שלי הוא חידוש גדול, והשם יתברך יודע שאין הדבר הזה בירושה מאבותי, רק השם יתברך נתן לי זאת במתנה, שאני יודע מהו ראש השנה. לא מבעיא אתם כולכם, בוודאי תלויין בראש השנה שלי, אלא אפילו כל העולם כולו תלוי בראש השנה שלי.

ולכן נוסעים אל רביז"ל על ראש השנה, כדי שהוא יהיה לנו עורך דין במשפט ששופטים אז את כל אדם, והוא מוסר את נפשו עבור כל אחד שבא אליו וחוזר שם בתשובה שלימה, ומבקש ממנו יתברך שישמור אותנו כל השנה מכל מיני צרות ורעות רבות וכו', ושנזכה להכתב בשנה של בריאות והצלחה בחיים, ופרנסה טובה, ושמירה מכל מיני גניבות וגזילות ואלימות, ומכל מיני מיתות משונות, כי הצדיק האמת הוא העורך דין הכי גדול, ורביז"ל רצה שכולם יהיו אצלו בראש השנה בלי יוצא מן הכלל, ולכן אשתך צריכה להבין כי בזה שאתה נוסע אצל רביז"ל, אתה מציל את עצמך ואותה ואת הילדים מכל מיני מאורעות ומכשולים וסכנות שקורים בעולם, וכן תפעל שתכתבו לפרנסה בשפע, ולכל הישועות שרק צריכים, האם לא כדאי בשביל זה להשאר לבד עם הילדים בסך הכל כמה ימים? הרי בראש השנה פועלים אצל רביז"ל במליונים וכו', כל אחד כפי האמונה החזקה בזה וכו', ולכן למה לנשים למנוע? אדרבה, הן צריכות לגרש את בעליהן להיות בראש השנה באומן, כי אם שמה מחלקים בריאות, פרנסה, שלום בית, ילדים, נחת וכו' וכו', האם זה לא שווה פי מליון מלנסוע לעסקים מעבר לים למזרח הרחוק כמו סין, או למערב הפרוע כמו לוס-אנג'לס?

ולכן הנשים צריכות לדעת שבעליהן לא נוסעים לחופשה של כמה ימים אצל ציון רביז"ל בראש השנה, אלא שם נמצא העורך דין הכי גדול בעולם שהוא ממליץ עבורינו, ובזכותו נביא הביתה כל מה שאנחנו צריכים וכו', והן צריכות לדעת שזה בכלל לא קל להיות שמה בכמה ימים האלו, הגשמיות אינה גשמיות בכלל וכו' וכו', כל אחד עובר את התיקון שלו וכו' וכו', אבל בוודאי זה משתלם במליון אחוז.

ולכן לדעתי כן תסע, והיא לא תעזוב אותך, וזה רק איום שהיא שמאיימת עליך, ואין לה שום הצדקה למנוע אותך, אלא אם היית בעל רע כל השנה ועשית לה צרות ויסורים וכו', אזי עכשיו היא מוצאת את הזמן לנקום בך וכו', ולכן צריך כל בעל לדעת שאם הוא היה עוזר לאשתו כל השנה, והיה מתנהג עמה בטוב, אזי היא לא היתה מונעת אותו מלנסוע אל ציון רביז"ל, אדרבה, היא היתה עוזרת לו בהכל, ועל כן אשרי האיש שזוכה לעזור לאשתו כל השנה, וחי איתה חיים טובים ונעימים, ולא מונע ממנה שום דבר, אזי כשיבוא ראש השנה היא תבוא לקראתו ותשלח אותו בכבוד אל ציון רביז"ל.

הקדוש ברוך הוא יעזור שתקבל על עצמך דבר זה, ואז יתבטלו ממך כל המניעות.

המאחל לך כתיבה וחתימה טובה
 

גם אתם רוצים לכתוב לצדיק שאלות בהשקפה ובהנהגה? עכשיו ההזדמנות הנדירה אפשרית!

מערכת 'ברסלב סיטי' תעבור על השאלות ותעביר ללשכתו של הצדיק. יש לציין שרק שאלות ב"השקפה והנהגה" יועברו. בקשות לברכה וכדו' ניתן לשלוח דרך טופס 'ברכה מהצדיק'.

לשו"ת המלא: שו"ת ברסלב - שאלות ותשובות בחסידות ברסלב

0 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup