ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - אשתי לא רוצה שאסע לאומן כי היא חוששת מהתגובות של אחיותיה. מה אני אמור לעשות?
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
אשתי לא רוצה שאסע לאומן כי היא חוששת מהתגובות של אחיותיה. מה אני אמור לעשות?

שאלה:

מאת שמעון יעקב:
לכבוד מורי ורבי שליט"א.
למרות שאני מכבד את אשתי כל השנה
 ואיני מחסיר ממנה כלום, בכל שנה היא מונעת ממני לנסוע לציון רבנו ז"ל לראש השנה, והכל מפני שהיא מתביישת מה יאמרו האחיות שלה והבעלים שלהן שהם מתנגדים לברסלב. מה אני אמור לעשות?

השאלה הופנתה דרך מערכת 'ברסלב סיטי' ללשכת כ"ק מוהרא"ש שליט"א, הצדיק מיבנאל, אשר השיב במכתב נפלא.

תשובה:

בעזה"י יום א' לסדר האזינו כ"ו אלול ה'תשע"ג

שלום וברכה אל שמעון יעקב נרו יאיר

לנכון קבלתי את מכתבך.

אני מוכרח לומר לך, הפעם אני יוצא מגדרי ואומר לך בפירוש שתיסע ואל תשאל את אשתך, הרי אתה לא מחסר ממנה שום דבר וכו', ועוד מכבד אותה כל השנה, ובשביל האחיות שלה היא תוותר על בעלה המסור אליה כל כך וכו'? בשום פנים ואופן אסור לך להכנע, אתה לא התחתנת עם אחיותיה, ואין דבר כזה שהאחיות שלה יתערבו בחיי נישואיכם וכו', ולכן, לדעתי, אל תשאל שאלות, קנה כרטיס ותיסע, והכל יסתדר על הצד היותר טוב.

כשתחזור מאומן היא תהיה ברוגז ובכעס עליך וכו', אבל אתה אל תענה לה, וכך יעבור שבוע והכל יסתדר, ולכן אל תפחד כלל, והקדוש ברוך הוא ישמור אותך מכל רע.

מוהרנ"ת ז"ל התבטא פעם: "נס שאחר ראש השנה בא יום הכיפורים שאז ההכרח להתפייס", כי בדרך כלל הנשים מונעות מלנסוע אל ציון רביז"ל, ונעשית מחלוקת קודם ראש השנה, אבל כשבא יום הכיפורים - מתפייסים אחד עם השני.

הקדוש ברוך הוא יעזור שיומתקו כל הדינים ממך, ותתבטל כל ההתנגדות על הנסיעה הקדושה להיות אצל רביז"ל בראש השנה באומן, אשר אמר מוהרנ"ת ז"ל שכל מי שיהיה בראש השנה אצל רביז"ל יש לו חלק בגאולה העתידה.

המאחל לך כתיבה וחתימה טובה
 

גם אתם רוצים לכתוב לצדיק שאלות בהשקפה ובהנהגה? עכשיו ההזדמנות הנדירה אפשרית!

מערכת 'ברסלב סיטי' תעבור על השאלות ותעביר ללשכתו של הצדיק. יש לציין שרק שאלות ב"השקפה והנהגה" יועברו. בקשות לברכה וכדו' ניתן לשלוח דרך טופס 'ברכה מהצדיק'.

לשו"ת המלא: שו"ת ברסלב - שאלות ותשובות בחסידות ברסלב

0 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup