ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - בדרך לאומן אבדה לי המזוודה עם כל הבגדים והציוד האישי, ויש לי חלישות הדעת גדולה
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
בדרך לאומן אבדה לי המזוודה עם כל הבגדים והציוד האישי, ויש לי חלישות הדעת גדולה

שאלה:

מאת נחמן:
לצדיק שלום. נסעתי כשבוע לפני ראש השנה לאומן, וכשהגעתי לשדה התעופה בקייב ראיתי שהמזוודה שלי שמכילה את כל הבגדים והציוד האישי - לא הגיעה. חיכיתי וחיכיתי, ניסיתי לשאול נציגים בשדה התעופה, אך אף אחד לא הצליח לעזור לי.
יש לי חלישות הדעת גדולה, ואני לא יודע איך אעבור את החג באומן בלי שום דבר. אשמח לדברי חיזוק מהצדיק.

השאלה הופנתה דרך מערכת 'ברסלב סיטי' ללשכת כ"ק מוהרא"ש שליט"א, הצדיק מיבנאל, אשר השיב במכתב נפלא.

תשובה:

בעזה"י יום ב' לסדר האזינו כ"ז אלול ה'תשע"ג

שלום וברכה אל נחמן נרו יאיר

לנכון קבלתי את מכתבך.

רביז"ל אמר (ליקוטי מוהר"ן חלק א' סימן קפ"ח) כל האבידות הם אצל הצדיק, ולכן צריכים דייקא לבוא אל הצדיק כדי שיחזיר לו אבדתו, וזה סובב הן על אבידה גשמית והן על אבידה רוחנית, הכל נמצא אצל הצדיק, ולכן אתה צריך לבקש את רביז"ל שיחזיר לך אבידתך, ואם נעלם או אבד לאדם דבר גשמי, זה סימן שאבדה לו אבידה רוחנית, כי אתה צריך לדעת אשר אין שום מקרה וטבע או מזל כלל, ואם אבדה לך איזו אבידה גשמית וכו', זה כדי לעורר אותך שעדיין אבד לך הרבה ברוחניות, כי על ידי כל פגם וחטא וכו', אובדים חלקי הנשמה שהיא חלק אלוק המלובש בגוף הגשמי וכו', וצריכים לחפש אחר אבידתו אצל הצדיק והוא יכניס בך התעוררות כזו עד שתתעורר ותתחיל לבקש את השם יתברך, ותחזור ותתגלה האלקות שבתוך גופך הגשמי, ויתגלה אליך מלך הכבוד בעצמו, כי באמת אין שום מציאות בלעדיו יתברך כלל, והכל לכל אלקות גמור הוא, ודומם צומח חי מדבר זה לבוש לגבי האין סוף ברוך הוא, ולכן אם אבד לאדם איזה דבר גשמי, בוודאי זה מרמז על דבר רוחני שאבד ממנו, ואמר רביז"ל (ליקוטי מוהר"ן חלק א' סימן י"ד) כשנתקן ברוחניות נתתקן בגשמיות, ולכן אם תחזור בתשובה שלימה ותמצא את הרוחניות שלך, ממילא תמצא כבר את הגשמיות שאיבדת.

העיקר לא להכנס בלחץ כלל, כי מה ששייך אליך לא יקחו ממך, ומה שלא שייך אליך מאיזה סיבה שרק לא תהיה וכו', ממילא לא יגיע אליך, ולכן למה לך להיות שבור? כתוב בזוהר (תיקוני זוהר תיקון כ"ו) דאית מאן דאתפרע בממוניה, ואית מאן דאתפרע בנפשיה וכו'; ולכן עדיף שיהיה נזק בממון ולא נזק בגוף או בנפש חס ושלום.

 הקדוש ברוך הוא יחזיר לך את אבידתך.

המאחל לך כתיבה וחתימה טובה
 

גם אתם רוצים לכתוב לצדיק שאלות בהשקפה ובהנהגה? עכשיו ההזדמנות הנדירה אפשרית!

מערכת 'ברסלב סיטי' תעבור על השאלות ותעביר ללשכתו של הצדיק. יש לציין שרק שאלות ב"השקפה והנהגה" יועברו. בקשות לברכה וכדו' ניתן לשלוח דרך טופס 'ברכה מהצדיק'.

לשו"ת המלא: שו"ת ברסלב - שאלות ותשובות בחסידות ברסלב

0 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup