ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - האם רבנו הקדוש אמר פעם שיבוא יום והמון אנשים ייסעו אליו לראש השנה?
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
האם רבנו הקדוש אמר פעם שיבוא יום והמון אנשים ייסעו אליו לראש השנה?

שאלה:

מאת יותם:
האם רבנו הקדוש אמר פעם שיבוא יום והמון אנשים ייסעו אליו לראש השנה? ואם כן, איפה? תודה.

השאלה הופנתה דרך מערכת 'ברסלב סיטי' ללשכת כ"ק מוהרא"ש שליט"א, הצדיק מיבנאל, אשר השיב במכתב נפלא.

תשובה:

בעזה"י יום ג' ו' תשרי בין כסה לעשור ה'תשע"ד

שלום וברכה אל יותם נ"י

לנכון קבלתי את מכתבך.

מובא במגילת סתרים (זה ספר שבו רשם מוהרנ"ת ז"ל מה ששמע מרביז"ל את כל השתלשלות של הגאולה, ורשמם בראשי תיבות ובסופי תיבות וכו'), שיהיה זמן שיבואו כל כך הרבה אנשים אל ציונו הקדוש בעיר אומן בערב ראש השנה, עד שיצטרכו לשים שם שוטרים ולעשות סדר כדי שכל אחד יוכל לעבור אפילו כמה דקות לפני הציון הקדוש שלו, ותהלה לאל אנחנו עדים שדבר אחד מדבריו הקדושים לא הלך לריק, אלא נתקיים בתכלית השלימות.

 בשנת תשל"ח הדפסתי ספר נפלא מאד 'פעולת הצדיק', והוא תולדות ימי חייו הקדושים של רביז"ל מעת שנולד עד עת שעלה בסערה בשמים וכו', ובקטע האחרון אני מספר איך שזכיתי להיות בערב ראש השנה עם מניין מאנשי שלומינו על ציון רביז"ל, ואמרנו את התיקון הכללי, והתחלנו לומר סליחות של זכור ברית וכו', עד שבאו המשטרה ועצרו אותנו, והיינו בבית סוהר במשך שתים-עשרה שעות, ואחר כך החזירו אותנו לקייב וכו', ושם כתבתי בזו הלשון: "ונקווה שבעזרתו יתברך תתבטל מלכות הרשעה לגמרי, ויפתחו המצרים, ונזכה כלל אנשי שלומינו היקרים חסידי ברסלב לנסוע אל ראש השנה בעיר אומן, ולהתפלל שם יחד" וכו' וכו', ואז כולם צחקו וחשבו שזה דמיון, כי עד שלא נפלה המלכות הרשעה היה המקום סגור ומסוגר, ולא היו יכולים לנסוע על ראש השנה כלל, ותהלה לאל נתקיים הכל בשלימות בתכלית השלימות, עד שכולם מתפלאים איך בראש השנה הזה תהלה לאל היו כבר למעלה מחמישים אלף אנשים כן ירבו מכל קצווי תבל ממש, וכל מיני סוגי אנשים וכו' וכו'.

 יעזור הקדוש ברוך הוא שנזכה כבר לראות במו עינינו את כל הסודות הנוראים שגילה רביז"ל -את כל ההשתלשלות איך שיבוא משיח צדקנו ויגאלנו גאולת עולם, ונזכה לראות במו עינינו בבנין בית המקדש שיעמוד על תילו, ויחדש ימינו כקדם.

המאחל לך חתימה טובה
 

גם אתם רוצים לכתוב לצדיק שאלות בהשקפה ובהנהגה? עכשיו ההזדמנות הנדירה אפשרית!

מערכת 'ברסלב סיטי' תעבור על השאלות ותעביר ללשכתו של הצדיק. יש לציין שרק שאלות ב"השקפה והנהגה" יועברו. בקשות לברכה וכדו' ניתן לשלוח דרך טופס 'ברכה מהצדיק'.

לשו"ת המלא: שו"ת ברסלב - שאלות ותשובות בחסידות ברסלב

1 תגובות

    • 1.
    • מאת: יותם כהן
      תודה רבה לכבוד הצדיק ולמערכת האתר על השירות הנפלא הזה
      שבורא עולם יגשים משאלות לבכם לטובה וחתימה טובה.
הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup