ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - מה המעלה של מי ששובת אצל הצדיק? והאם כשנמצאים באומן בשבת זה נקרא "לשבות אצל הצדיק"?
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
מה המעלה של מי ששובת אצל הצדיק? והאם כשנמצאים באומן בשבת זה נקרא "לשבות אצל הצדיק"?

שאלה:

מאת אסף:
שלום לרב היקר והאהוב, אני מתחזק מדבריך רבות, תודה רבה!
שמעתי שרבי נחמן אמר שיש מעלה גדולה לשבות אצל הצדיק. מה המעלה בכך? והאם גם בדורנו, לאחר שרבי נחמן כבר נפטר, כאשר אנו שובתים באומן, כמו שיצא השנה שראש השנה ושבת היו מחוברים, זה נקרא "לשבות אצל הצדיק"?


השאלה הופנתה דרך מערכת 'ברסלב סיטי' ללשכת כ"ק מוהרא"ש שליט"א, הצדיק מיבנאל, אשר השיב במכתב נפלא.

תשובה:

בעזה"י יום ד' ז' תשרי בין כסה לעשור ה'תשע"ד

שלום וברכה אל אסף נ"י

לנכון קבלתי את מכתבך.

רביז"ל אמר (חיי מוהר"ן סימן רצ"ז) השבתים ששובתים אצלי הם גדולים וטובים יותר משבעה פעמים תענית משבת לשבת; וזה שייך גם עכשיו, הן כשאדם נמצא בשבת באומן, והן כשנמצא בקיבוץ של אנשי שלומינו שמתקבצים יחד בשבת ולומדים יחד את תורתו הקדושה ומתחזקים אחד עם השני, שזה ממש כמו ששובתים אצל רביז"ל.

אשרי מי שמתחבר עצמו עם אנשי שלומינו היקרים בעירו, ובונים בית הכנסת על שם רביז"ל, ומתקבצים שם יחד, שזה ממש כאילו ששבתו אצל רביז"ל, שזה מאד מאד חשוב שאנשי שלומינו יתפללו יחד ויהיו ביניהם אהבה אחווה וריעות.

המאחל לך חתימה טובה
 

גם אתם רוצים לכתוב לצדיק שאלות בהשקפה ובהנהגה? עכשיו ההזדמנות הנדירה אפשרית!

מערכת 'ברסלב סיטי' תעבור על השאלות ותעביר ללשכתו של הצדיק. יש לציין שרק שאלות ב"השקפה והנהגה" יועברו. בקשות לברכה וכדו' ניתן לשלוח דרך טופס 'ברכה מהצדיק'.

לשו"ת המלא: שו"ת ברסלב - שאלות ותשובות בחסידות ברסלב

0 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup