ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - ידוע שמוהרנ"ת ז"ל אמר שלא זורקים פרנסה. האם זה נאמר גם לגבי מקרה שמוצאים משרה יותר טובה?
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
ידוע שמוהרנ"ת ז"ל אמר שלא זורקים פרנסה. האם זה נאמר גם לגבי מקרה שמוצאים משרה יותר טובה?

שאלה:

מאת דוד:
שלום רב.
ידוע שמוהרנ"ת ז"ל אמר שמישרת פרנסה לא עוזבים, רק אם המשרה 'זורקת אותו'. ומה עושים במקרה שמוצאים עבודה יותר טובה ונוחה הן מבחינת המשכורת והן מבחינת אופן העבודה, האם גם אז לא כדאי להחליף עבודה?
יישר כח גדול ותודה רבה על ההתייחסות, החיזוקים והתקווה שהרב זורע בעם ישראל.


השאלה הופנתה דרך מערכת 'ברסלב סיטי' ללשכת כ"ק מוהרא"ש שליט"א, הצדיק מיבנאל, אשר השיב במכתב נפלא.

תשובה:

בעזה"י יום א' לסדר נח כ"ה תשרי ה'תשע"ד

שלום וברכה אל דוד נ"י

לנכון קבלתי את מכתבך.

מוהרנ"ת ז"ל דיבר מענין אדם שהוא מופקר וזורק פרנסה וכו', על זה הוא אמר לא זורקים פרנסה אלא שהפרנסה תזרוק אותו וכו', אבל כשאדם מוצא עבודה יותר טובה וכו', ויותר קלה וכו', ומשלמים יותר וכו', ויכולים להתקדם יותר וכו', בוודאי צריכים לתפוס דבר כזה, כי אדם צריך תמיד להסתכל על טובת עצמו ולא להטעות את עצמו.

הקדוש ברוך הוא יתן לך הצלחה מופלגת וכל מה שתעשה תשכיל ותצליח.

העיקר תזכור כדי להצליח בפרנסה צריכים לקיים מה שאמרו חכמינו הקדושים (בבא מציעא נט.) לעולם יהא אדם זהיר בכבוד אשתו, שאין ברכה מצויה בתוך ביתו של אדם אלא בשביל אשתו, שנאמר (בראשית י"ב) "ולאברם הטיב בעבורה", והיינו דאמר להו רבא לבני מחוזא, אוקירו לנשייכו כי היכי דתתעתרו [תכבדו ותייקרו את נשותיכם כדי שתתעשרו]. ואמר רביז"ל (ליקוטי מוהר"ן חלק א' סימן ס"ט) שעיקר העשירות בא בזכות האשה.

הקדוש ברוך הוא השומע תפילות ישראל ישמע בתפילתי שאני מבקש ומתפלל בעדך שיהיה לך הצלחה מרובה ובכל אשר תפנה תשכיל ותצליח.

 

המאחל לך ברכה והצלחה מן השמים
 

גם אתם רוצים לכתוב לצדיק שאלות בהשקפה ובהנהגה? עכשיו ההזדמנות הנדירה אפשרית!

מערכת 'ברסלב סיטי' תעבור על השאלות ותעביר ללשכתו של הצדיק. יש לציין שרק שאלות ב"השקפה והנהגה" יועברו. בקשות לברכה וכדו' ניתן לשלוח דרך טופס 'ברכה מהצדיק'.

לשו"ת המלא: שו"ת ברסלב - שאלות ותשובות בחסידות ברסלב

0 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup