ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - אני חסיד ויז'ניץ, ומאז שהתקרבתי לברסלב קשה לי עם החברה והמשפחה. כיצד עליי לנהוג?
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
אני חסיד ויז'ניץ, ומאז שהתקרבתי לברסלב קשה לי עם החברה והמשפחה. כיצד עליי לנהוג?

שאלה:

מאת משה:
אני חסיד ויז'ניץ, בן עשרים ושלוש, נשוי ואב לשתי בנות. כבר כמה שנים זכיתי לנסוע לראש השנה לאומן ולטעום קצת מה זה אמת, ובכל שבוע אני משתתף בשיעור בליקוטי מוהר"ן.
אני גר בשכונה שכל דייריה הם חסידי ויז'ניץ, ומאז שהתקרבתי לברסלב קשה לי עם החברה והמשפחה. האם אני צריך לעשות שינוי בהכל, או שעליי להמשיך להתנהג כרגיל ולהמשיך לגור שם אף שקשה לי? אני מקווה שהרב יבין לליבי. תודה מראש.


השאלה הופנתה דרך מערכת 'ברסלב סיטי' ללשכת כ"ק מוהרא"ש שליט"א, הצדיק מיבנאל, אשר השיב במכתב נפלא.

תשובה:

בעזה"י יום ג' לסדר ויצא ב' כסליו ה'תשע"ד

שלום וברכה אל משה נ"י

לנכון קבלתי את מכתבך.

אשריך ואשרי חלקך שזכית להתוודע מרביז"ל, שהלימוד שלו זה עמוק עמוק מי ימצאנו, והוא פותח את שערי השמים לפני כל בר ישראל, כי רביז"ל מחדיר בנו אמונה פשוטה בו יתברך עד שנפתח את הפה לדבר אל הקדוש ברוך הוא, ותיכף ומיד כשאדם מדבר אל הקדוש ברוך הוא, על ידי זה הוא מתענג מנועם זיו שכינת עוזו יתברך, וכן פותח לנו שער בלימוד תורה הקדושה, כי על ידי סדר-דרך-הלימוד של רביז"ל יכולים לעבור ולטייל בכל חלקי התורה הקדושה, ועל כולם על ידי ההקדמות של רביז"ל אדם תמיד שש ושמח, והוא הכי מאושר בחייו, ובאמת אדם שזוכה לדבר עמו יתברך בכל יום ובכל שעה, ומספר לו יתברך כל מה שעובר עליו בגשמיות וברוחניות, וכן קובע עיתים לתורה במקרא, במשנה, בגמרא ובמדרש, בהלכות ובאגדות, אדם כזה הוא הכי מאושר בחיים.

אתה צריך לדעת שהגילוי של רביז"ל שייך לכל בר ישראל, וסוף כל סוף כולם יתקרבו אל הדעת של רביז"ל, כי עובר על כל אחד ואחד משברים וגלים וכו' וכו', והוא נשבר לגמרי כחרס הנשבר על ידי הירידות והנפילות שעוברות עליו וכו' וכו', ואין מי שיחזק אותו אלא דברי רביז"ל, ולכן אני לא יודע למה אתה צריך לעשות עסק איפה שאתה גר, חסידות ברסלב לא תלויה בשום מקום פרטי, ולא שייכת לאנשים פרטיים, רביז"ל הוא מתנה לכלל נשמות ישראל, ובכל מקום שרק גרים שם יכולים לדבק את עצמו אליו יתברך, כי מלא כל הארץ כבודו, והוא נמצא ואין בלעדיו נמצא, ולכן יכולים לדבר עמו יתברך מכל מקום, ולכן אני לא יודע מה אתה עושה עסק איפה שאתה גר, אדרבה, אתה תתנהג כפי המקום שאתה נמצא שם, ושאר האברכים יראו את נועם ההליכות שלך שמדריכנו רביז"ל בדרך ארץ גדול מאד, וכן תתמיד בלימוד התורה הקדושה, ותעשה חסד עם עוד יהודים, על ידי זה תשא חן בעיני כל רואיך, ותזכה לקרב רחוקים, שזה היה רצון רביז"ל שנהיה מעורבים בין העולם.

מה כל כך רע בחסידות ויז'ניץ? גם לי יש את כל ספרי חסידות ויז'ניץ, הן ה'אהבת שלום', והן ה'תורת חיים', והן ה'צמח צדיק', והן ה'אמרי ברוך', והן ה'אהבת ישראל', והן ה'אמרי חיים' וכו', ותהלה לאל הייתי כבר פעמיים במקום מנוחתם בקאסוב ובויזניץ', ולכן אני לא יודע מה אתה צריך לעשות עסק מזה, עם ישראל צריכים להתאחד יחד ולאהוב אחד את השני. כל אחד נמשך אל שורש נשמתו וכו' וכו', העיקר לא להטעות את עצמו, ולהתמיד בלימוד התורה הקדושה ללמוד בכל יום שיעור במקרא, שיעור במשנה, שיעור בגמרא, שיעור בהלכה, אשר אין טוב מזה, ואמר התנא הקדוש (אבות פרק ו') לפי שבשעת פטירתו של אדם אין מלוין לו לאדם לא כסף ולא זהב ולא אבנים טובות ומרגליות, אלא תורה ומעשים טובים בלבד; וכן אשרי מי שזוכה להרבות בשיחה ותפלה אליו יתברך, שאמרו חכמינו הקדושים (תנא דבי אליהו רבה פרק ט"ו) לפי שכל המרבה שיחות ותפילות, הם המלווים אותו עד שיגיע לבית עולמו; אין עוד דבר שמלווה את האדם עד הרגע האחרון כמו השיחה בינו לבין קונו.

 הקדוש ברוך הוא יעזור שתמיד תבשר לי בשורות משמחות, ותקדש את שם רביז"ל במקום שאתה נמצא שם, וכמובן בהתחלה כדאי להעלים ולהסתיר את התקרבותך, כדי שלא תתגבר עליך חס ושלום המחלוקת, כי הס"מ אורב מאד מאד על כל אחד שמקורב אל רביז"ל, כי ההתקרבות אליו זה קוצים בעיניו, אשרי מי שזוכה להיות מקורב אל רביז"ל עם אמת, שאז אל רב טוב הגנוז יזכה.

המאחל לך ברכה והצלחה מן השמים
 

גם אתם רוצים לכתוב לצדיק שאלות בהשקפה ובהנהגה? עכשיו ההזדמנות הנדירה אפשרית!

מערכת 'ברסלב סיטי' תעבור על השאלות ותעביר ללשכתו של הצדיק. יש לציין שרק שאלות ב"השקפה והנהגה" יועברו. בקשות לברכה וכדו' ניתן לשלוח דרך טופס 'ברכה מהצדיק'.

לשו"ת המלא: שו"ת ברסלב - שאלות ותשובות בחסידות ברסלב

0 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup