ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - האם כשלומדים בספרי 'ליקוטי הלכות' זוכים לברר את הטוב מהרע כמו בלימוד שולחן-ערוך?
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
האם כשלומדים בספרי 'ליקוטי הלכות' זוכים לברר את הטוב מהרע כמו בלימוד שולחן-ערוך?

שאלה:

מאת משה:
שלום כבוד הרב.
רבינו אומר שצריכים ללמוד שולחן-ערוך כדי לברר את הטוב מהרע ולהגיע למידת היראה. האם גם לימוד בספרי 'ליקוטי הלכות' של מוהרנ"ת ז"ל פועל את אותה הפעולה, כלומר מברר את הטוב מהרע ומביא למידת היראה?


השאלה הופנתה דרך מערכת 'ברסלב סיטי' ללשכת כ"ק מוהרא"ש שליט"א, הצדיק מיבנאל, אשר השיב במכתב נפלא.

תשובה:

בעזה"י יום א' לסדר וישלח ז' כסליו ה'תשע"ד

שלום וברכה אל משה נ"י

לנכון קבלתי את מכתבך.

רביז"ל הזהירנו מאד מאד על לימוד שולחן ערוך, ואמר (שיחות הר"ן סימן כ"ט) שראוי ללמוד כל הארבעה שולחן ערוך כולם מראשם עד סופם כסדר. אם יכול ללמוד כל הארבעה שולחן ערוך עם כל הפירושים הגדולים - מה טוב, ואם לאו על כל פנים ילמד כל הארבעה שולחן ערוך הקטנים. והוא תיקון גדול מאד מאד, כי על ידי חטאים נתערב טוב ורע, ועל ידי לימוד פוסק, שמברר הכשר והפסול, המותר והאסור, הטהור והטמא על ידי זה נתברר ונפרש הטוב מן הרע.

 ואמר: שכל איש ישראלי מחויב ללמוד בכל יום ויום פוסקים ולא יעבור, ואף אם הוא אנוס ואין לו פנאי, ילמד על כל פנים איזה סעיף שולחן ערוך באיזה מקום שהוא, אפילו שלא במקומו שהוא עומד עתה בשולחן ערוך, כי צריך ללמוד איזה דין בשולחן ערוך בכל יום ויום כל ימי חייו, וכשאינו אנוס, ילמד כסדר כל הארבעה שולחן ערוך מדי יום ביומו, וכשיגמור ויסיים הארבעה שולחן ערוך יחזור ויתחיל ללמדם כסדר. וכן ינהג כל ימי חייו; ולכן צריכים לקיים את זה בתמימות ובפשיטות גמורה כמו שביקש.

הלימוד בספרי 'לקוטי הלכות' שחיבר מוהרנ"ת ז"ל, אין למעלה מלימוד זה, כי בפירוש גילה לנו מוהרנ"ת ז"ל: מי שאינו חושב בכל יום מהתכלית הנצחי שיצטרך פעם לעזוב את זה העולם, הוא נדמה בעיני כבהמה ממש, אבל מי שכן חושב על יום האחרון וכו', עליו בוודאי עובר מה שעובר וכו', ועל אדם כזה חיברתי את ספרי 'לקוטי הלכות' כדי לחזקו ולאמצו ולעודדו ולשמחו, שידע איך לעבור את זה העולם בקלות, ולכן אשרי מי שקובע לעצמו ללמוד בכל יום שיעור בספרי 'לקוטי הלכות', שבפירוש אמר מוהרנ"ת ז"ל שזה הגן עדן של הקדוש ברוך הוא, ולכן אשרי מי שמטייל בגן עדן הזה בכל יום.

המאחל לך ברכה והצלחה מן השמים
 

גם אתם רוצים לכתוב לצדיק שאלות בהשקפה ובהנהגה? עכשיו ההזדמנות הנדירה אפשרית!

מערכת 'ברסלב סיטי' תעבור על השאלות ותעביר ללשכתו של הצדיק. יש לציין שרק שאלות ב"השקפה והנהגה" יועברו. בקשות לברכה וכדו' ניתן לשלוח דרך טופס 'ברכה מהצדיק'.

לשו"ת המלא: שו"ת ברסלב - שאלות ותשובות בחסידות ברסלב

0 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup